Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda civic V 3d 92r większy alternator

21 Lut 2011 14:37 3188 15
  • Poziom 18  
    Witam , posiadam w swojej hondzie alternator 70 a , potrzebuję dobrego prądu w swoim samochodzie i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś wymieniał w takim samochodzie alternator na większy ? Interesuje mnie najmniej 90a a zadowolił 120-150a. Czy są takie moce alternatorów , które będą pasować w fabryczne miejsca ?
  • HelukabelHelukabel
  • Warunkowo odblokowany
    wiekszy alternator to wieksze obciazenie dla silnika, duza masa wirnika - tam nie ma kola jednokierunkowego, czyli bedzie piszczec i szybciej sie zuzyje pasek
    lepszym pomyslem byloby wypuszczenie dodatkowego kabla na B+
    pozdrawiam
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 18  
    Hm.. czyli większy altek odpada :/ a o co chodzi dokładnie z tym dodatkowym kablem ?
  • Poziom 18  
    a Czy wymiana kabli od alternatora do aku oraz masowego od aku w karoserie mogłaby coś pomóc ? jeśli tak to jakiego przekroju kable zastosować ? 20 mm 2 , czy to za mało ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Mam kabel zasilający wzmacniacze 20mm2 czyli taki śmiało można zastosować ?
  • Warunkowo odblokowany
    spokojnie wystarczy
  • Poziom 33  
    Luli:
    Jak idziesz w takie "poważne" CarAudio to wstaw większy alternator, dorobić mocowanie nie jest żadnym problemem dla średnio ogarniętego człowieka który ma parę narzędzi.

Nie wyczułeś ironii kolegi Motronic, nawet jak dasz kable 60mm2 to alternator więcej mocy nie da.
    Ile potrzebujesz tych Amper i do czego? Jakieś konkrety, na przykład modele.

macvir:
    Co Ty za banialuki opowiadasz? Aż zęby cierpną jak to czytam.
  • Warunkowo odblokowany
    2cm miedzi malo? tira ma odpalac?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    macvir napisał:
    2cm miedzi malo? tira ma odpalac?

Może już darujesz sobie pisanie bez sensu?
    Co dadzą przewody nawet o przekroju metra?
    Do autora: podaj jaki sprzęt zasilasz lub ile potrzebujesz mocy.
  • Poziom 18  
    Puki co problemów nie ma ( obecnie tylko jeden wzmak na sub , jbl 7001 ) , jednak po wakacjach zamierzam zamontować wzmacniacz Rockford Fosgate T1500BD oraz coś co napędzi przód T400-4.
  • Poziom 33  
    To na razie zadbaj o porządne kable, solidne połączenia i rozglądaj się za mocniejszym alternatorem.

Rozumiem że Cif z silnikiem D15B7 albo B16A2?
    Masz klime?
  • Poziom 18  
    Silnik to D15B2 , klimy niestety nie posiadam . Lecz wszystkie inne elektryczne wynalazki typu ( regulacja świateł , szyber , lusterka i szyby są ) obecny altek to 70a . Pewien sprzedawca na all...gro napisał mi że większy altek niż 90 a bez przeróbek nie wejdzie. A koszt takiego 90 cio amperowego alternatora to ok 250 zł , więc cena nie jest zła jak dla mnie. Tylko czy warto wymieniać altek o 20 amper większy ? Łączną moc jaką chcę zasilić szacuję gdzieś na ok 1,2-1,3KW.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Ach ta Honda i te jej mieszanie w osprzęcie ;)
    Niby fabrycznie tam jest alternator 60A.
    Mniejsza o to, co do klimy... zazwyczaj samochody wyposażone w klimę mają mocniejsze alternatory, możesz pójść w tym kierunku, szukać czegoś Plug&Play i mieć 90A, jak mówisz, za 250zł.
    Albo znaleźć dużo mocniejszy alternator za tą samą cenę i poświęcić 50zł dla jakiegoś ślusarza żeby zmontował Ci mocowanie. Zostaje problem odpowiednich kółek/pasków. Albo dorzucić drugi alternator ;) Kilka wyjść jest.
    Ale najpierw zadbaj, jak już mówiłem, o porządne kable i solidne połączenia.
  • Poziom 18  
    No ok :) dzięki bardzo za odpowiedz , pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto