Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem tunera cyfrowego DVB-T WIWA SD 308

21 Lut 2011 15:16 7409 15
 • Poziom 9  
  Witam! Problem dotyczy przejscia z EURO SCART na zwykle wejscie antenowe. Temat poruszany już na forum, chciałem dodać mój problem do istniejącego już tematu ale nie mogłem dodać odpowiedzi...
  Sprawa wygląda tak- mam tuner cyfrowy WIWA SD 308 (zdjęcie nr 1) oraz stary TV SABA który nie ma wejścia EURO, czytałem na Forum że można do połączenia wykorzystać magnetowid lub stary tuner. Znalazłem stary tuner od satelity (zdjęcie nr 2) podłączyłem to w następujący sposób (zdjęcie nr 3) no i niestety nie działa, lub nie wiem jak to ustawić. Mam pytanie czy taka "instalacja" ma prawo działać? jeśli tak to jak to ustawić, bądź jak podłączyć wszystko żeby działało. Jeśli naruszyłem jakieś zasady bardzo przepraszam i proszę o poprawę.

  Zdjęcie 1
  Problem z podłączeniem tunera cyfrowego DVB-T WIWA SD 308
  Zdjęcie 2
  Problem z podłączeniem tunera cyfrowego DVB-T WIWA SD 308
  Zdjęcie 3
  Problem z podłączeniem tunera cyfrowego DVB-T WIWA SD 308
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  Może tuner jest zepsuty? Albo podłączyć pod właściwe wejście euro jeśli są dwa ponieważ jedno na pewno służy do podłączenia tunera przez EURO do TV, a drugie EURO do podłączenia drugiego urządzenia. Trzeba podłączyć pod drugie EURO.
  Widzę na zdjęciu że jest wzmacniacz do anteny. Jeśli to jest antena spadkowa ze wzmacniaczem to DVB-T raczej może dobrze nie działać.
 • Poziom 9  
  Tuner sprawny, zaraz zabieram się za sprawdzanie. Tak do anteny jest zasilacz-> radzisz żeby podłączyć bez zasilacza? Antena siatkowa jeśli to ma znaczenie.

  Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

  Podłączyłem jak mówiłeś, menu tunera już widoczne, teraz pojawił się problem z anteną, w menu poziom sygnału oraz jakość sygnału 0%, wychodzi że w ogóle nie wykrywa anteny lub jest źle podłączona.... tylko nie wiem czemu, odłączyłem zasilacz, jak podłącze samą antenę do TV to obraz jest ale śnieży więc wydaje mi się że antenę dobrze podłączyłem.
 • Specjalista Sieci, Internet
  killer19 napisał:
  ...w menu poziom sygnału oraz jakość sygnału 0%, wychodzi że w ogóle nie wykrywa anteny lub jest źle podłączona.... tylko nie wiem czemu, odłączyłem zasilacz, jak podłącze samą antenę do TV to obraz jest ale śnieży więc wydaje mi się że antenę dobrze podłączyłem.

  A jesteś w ogóle w zasięgu DVB-T? Gdzie mieszkasz?

  Jeśli odłączasz zasilacz to wzmacniacz w antenie w ogóle nie pracuje i antena nie podaje żadnego sygnału. Więc, albo z podłączonym zasilaczem, albo z wmontowanym w miejsce wzmacniacza (znajdującego się w puszce antenowej) symetryzatorem antenowym na IV/V pasmo i zdemontowaną wtyczką - zwrotnicą zasilania - trzeba w jej miejsce założyć wtyczkę antenową albo założyć złącze 'F' i dokręcić przejściówkę 'FF-IEC(M)'.
 • Poziom 9  
  z podłączonym zasilaczem udało się złapać obraz, teraz kwestia ustawienia anteny, mieszkam 37km od nadajnika w Siedlcach (Łosicach) więc w zasięgu raczej jestem, z anteną będę musiał sobie samemu radzić. TEMAT do zamknięcia. Dzięki wielkie za pomoc
 • Poziom 16  
  Nie, nie. Co do wzmacniacza. To jeśli ma odbierać bez wzmocnienia to w antenie należny wymienić przedwzmacniacz na symetryzator. Ale należy bezwzględnie pamiętać że naziemna telewizja cyfrowa DVB-T rządzi się zupełnie innymi prawami co telewizja analogowa. To co pomagało w odbiorze telewizji analogowej, przeszkadza cyfrowej. I proszę pamiętać że antena siatkowa do tego ze wzmacniaczem uniemożliwia odbiór DVB-T. Proszę pomyśleć o innej antenie np. typu YAGI.
 • Poziom 9  
  jednak coś jest nie tak.... wczoraj działało elegancko a dzisiaj już nie... tuner działa, problem z anteną lub jej podłączeniem, poziom i jakość sygnału cały czas na 0%. Dziwne że wczoraj w tej samej pozycji antena działała a dzisiaj już nie. Sprawdzę jeszcze wszelkie połączenia, jeśli nic z tego to rozejrzę się za inną anteną
 • Poziom 9  
  Witam. Również posiadam tuner DVB-T WIWA SD 308. Mam pytanie dotyczące sterowania gdyż potrzebuję dwóch pilotów. Pierwszym włączam telewizor i ustawiam wejście EURO a drugim tym co jest w zestawie steruję programami, menu tym wszystkim co jest na tunerze. Pilotem od tunera nie jestem w stanie włączyć telewizora. Czy da się to zrobić na jeden pilot?
 • Poziom 33  
  Trzeba przeprogramować układ - co jest niewykonalne dla laika i większości zwykłych ludzi.
 • Poziom 9  
  Ok to jeszcze mogę przełknąć. Ale jest następny problem. Wygląda tak jakby telewizor nie wykrywał tunera po dłuższym czasie nie włączania odbiornika (np. przez noc). Muszę wyciągnąć zasilacz tunera z sieci i gdy ponownie go włożę to po kilku sekundach telewizor wykrywa tuner. Gdy np. wyłączę telewizor i za 30min włączę to nie ma żadnego problemu z wykryciem. Co może być problemem lub jak poprawie należy włączyć tuner ?
 • Poziom 9  
  Pierwsza sprawa-> a nie można zastosować specjalnego pilota, na którym można zaprogramować różne urządzenia?
  A co do tego włączania tunera to u mnie jest trochę inaczej, ja mam go podłączonego do tunera SAT i następnie ten tuner do TV i problemu nie mam z włączaniem chociaż chwile trwa zanim tuner się włączy (ok. 30-60sek)

  Dodano po 24 [minuty]:

  Teraz tak sobie myślę, pisząc "nie włączania odbiornika" masz na myśli wyłączenie TV pilotem czy całkowicie z sieci?? U mnie tuner SAT, do którego podłączony jest tuner WIWA wyłączany jest jedynie z pilota, cały czas jest podpięty do sieci, może to ma jakieś znaczenie.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 43  
  fluger napisał:
  I proszę pamiętać że antena siatkowa do tego ze wzmacniaczem uniemożliwia odbiór DVB-T. .
  Nie dość , że piszesz bzdury to jeszcze głupoty.


  piotr__80 napisał:

  A tak swoją drogą, to zastanawia mnie jeden fakt, nie znalazłem w opisie nigdzie że obsługuje dźwięk w AC3??
  Bo nie ma. HD507 ma(downmix).
 • Specjalista Sieci, Internet
  piotr__80 napisał:
  A tak swoją drogą, to zastanawia mnie jeden fakt, nie znalazłem w opisie nigdzie że obsługuje dźwięk w AC3??

  bo nie obsługuje; a zawsze na początek patrzy się u źródła, czyli u producenta na stronie: Link

  i przydatny link: Link

  piotr__80 napisał:
  A w emisji cyfrowej chyba właśnie tak jest kodowany przez większość nadawanych programów??

  w tej chwili dźwięk w AC-3 (Dolby Digital) traktowany jest uzupełniająco - tylko kanały TVN-u i TVP. Ale w przyszłości może się tak zdarzyć, że nadawcy przejdą na AC-3, lub nawet na E-AC-3 (Dolby Digital Plus). Więcej na oficjalnej stronie o DVB-T: Link
 • Poziom 9  
  Oczywiście udało się uruchomić, miałem jedynie problem z ustawieniem anteny ale już wszystko jest dobrze; DVB-t o niebo lepsze niż TVP1, 2 i Polsat w "śnieżacym" analogu na TV 15 cali.... Ciężko było zobaczyć piłkę w meczu, jedynie Pudziana było dobrze widać :D a teraz jakość obrazu świetna jak na studenckie warunki oczywiście :D Sam tuner całkiem niezły, mały, stosunkowo nieźle zrobiony, kilka fajnych opcji, np. nagrywanie kanałów (ale do tego musi być bardzo dobry zasięg) Ja ze swojej strony mogę go polecić.


  P.S. Sporo zamieszania narobił mi laptop z włączonym internetem bezp. minęło kilka tygodni zanim doszedłem do tego że to laptop zakłócał mi odbiór jednego z MUXów. Taka moja uwaga, może komuś oszczędzi to "kilku" godzin ustawiania anteny i przeklinania że wszystko dobrze podłączone a mimo to nie łapie kanałów....