Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes CLK Zamykanie Lusterek

WildaNoe 21 Lut 2011 17:39 3484 11
  • #1 21 Lut 2011 17:39
    WildaNoe
    Poziom 10  

Witam
    Wpadłem na pomysł żeby zamontował moduł do domykania szyb ale zamiast szyb domykać lusterka zewnętrzne ( w modelu w208 niestety nie ma tego w opcji alarmu) . Z tego co się zorientowałem potrzebuje doprowadzić sygnał od alarmu w chwili kiedy się uzbraja. Proponowano mi aby wyprowadzić ten sygnał z pompki pneumatycznej ponieważ cały system centralnego zamku ( i nie tylko ) wykorzystuje pneumatykę . Problem jest taki ze samochód po przekroczeniu 40 km/h sam zamyka centralny zamek i obawiam się ze zamykał by mi lusterka :/ . Moduł domykania czy to : MPW-4 a model samochodu Mercedes CLK W208 99r.

Ps. Mozę ktoś wie czy dało by się zrobić by po odpaleniu samochód sam rozkładał lusterka ?

Pozdrawiam

0 11
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 22 Lut 2011 07:53
    hollow
    Poziom 20  

Wyższa szkoła jazdy i podejrzewam, że jedyne co spowoduje takie mieszanie w instalacji to kolejny problem. Powodzenia ;)

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 22 Lut 2011 13:34
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Nie jest to często spotykany samochód i nie spotkałem w handlu gotowego rozwiązania , dedykowanego do tego modelu - ale wszystko można zrobić.
    Trzeba stworzyć system logiczny, który w prosty sposób wykrywa i interpretuje stan poziomów napięć "stacyjki" i w ten sposób rozróżnia, czy auto stoi (brak kluczyka) i należy składać lusterka, czy też silnik pracuje (kluczyk przekręcony) i wtedy lusterek nie składać.
    Wtedy nie ma znaczenia, czy po przekroczeniu 40km/h zamyka się centralny zamek - lusterek automatycznie nie złoży, bo wykryje "kluczyk w pozycji zapłon".

Zresztą moduły domykania szyb wymagają podłączenia sygnału 12V ACC, który właśnie zabezpiecza układ przed tym o czym pisałem.

0
  • #4 22 Lut 2011 14:57
    WildaNoe
    Poziom 10  

A teraz pojawia się pytanie jak zrobić żeby mi otwierało lusterka automatycznie ?

Da się wykorzystać jeden moduł domykania szyb do obu funkcji czy musiał bym dokupić 2 ?

0
  • #5 28 Lut 2011 08:32
    hollow
    Poziom 20  

Może i dało by się zrobić z jednego, ale trzeba by odizolować oba lusterka żeby działały osobno.

0
  • #6 28 Lut 2011 09:45
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

hollow napisał:
    Może i dało by się zrobić z jednego, ale trzeba by odizolować oba lusterka żeby działały osobno.

O ile pamiętam, to w tym mercedesie , oba lusterka składają się po naciśnięciu jednego wspólnego przycisku na konsoli.
    Po co więc separować od siebie stronę L i P ?

0
  • #7 28 Lut 2011 17:13
    WildaNoe
    Poziom 10  

zgadza się działają oba na raz .... obecnie myślę o zastosować ne555 i zbudowaniu małego okładu który dawał by napięcie na 3s (w tym czasie powinny się złożyć lusterka ) . będzie trochę cieplej idę z miernikiem i zaczynam badać elektrykę :)

0
  • #8 01 Mar 2011 08:31
    hollow
    Poziom 20  

Składają się oba na raz ale z chyba z osobnych sterowników idzie sygnał więc w przypadku błędu wystąpi w obu sterownikach.

0
  • #9 01 Mar 2011 15:28
    WildaNoe
    Poziom 10  

muszę dokładnie z miernikiem posprawdzać ale tak po wstępnym zastanowieniu i oględzinach wygląda jak by sygnał we włączniku szedł po jednym kablu wiec może dalej się rozdziela.

0
  • #10 10 Lis 2012 01:46
    sanon
    Poziom 2  

Sygnał do lusterek idzie cyfrowo aż do modułów w drzwiach,
    więc musisz mieć dwa takie moduły domykania.

0
  • #11 10 Lis 2012 09:17
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

sprawdź czy nie można tego zaprogramować przez SD, w nowszych modelach się da

0
  • #12 10 Lis 2012 10:44
    qoompel
    Poziom 21  

WildaNoe napisał:
    Problem jest taki ze samochód po przekroczeniu 40 km/h sam zamyka centralny zamek i obawiam się ze zamykał by mi lusterka
    Wystarczy na włączonym zapłonie przytrzymać dolną część przycisku z kluczem na konsoli, aby dezaktywować funkcję automatycznej blokady drzwi :D

0
  Szukaj w 5mln produktów