Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz do stx 38-550-4ae?

DiamanteNegro 26 Lut 2011 18:03 3637 46
    DiamanteNegro
    Poziom 8  
    sebap jestem taki uparty ponieważ nie mam tyle pieniędzy i szukam coś w miarę taniego.Obejrzałem te wzmacniacze co mi zaproponowałeś i podobają mi się, szukałem coś dobrego i w miarę taniego i mi pomogłeś.Odłożę troche pieniędzy i kupie te wzmacniacze bo w tej cenie raczej nic innego nie dostanę.Dziękuję wszystkim użytkownikom za pomoc :) Pozdrawiam.
    RAV_AUDIO
    Poziom 21  
    Tzn wiesz...możesz dostać takie używane za te 3/4 ceny lub nawet za połowę ceny nowej końcówki. Tylko T.Amp'y to na e-bay, bo Polskie allegro nie widziało chyba używek-same nowe.

Ale teraz jakby się zastanowić-cena końcówek jest naprawdę niska, firma dość solidna, trzy letnia gwarancja i co najważniejsze spokój-gwarancja w tego typu sprzęcie przydaje się-weź pod uwagę że ciężko to naprawić naszym polskim serwisom, bo zwyczajnie większości nie będzie się chciało.

Z używanych też widziałem na allegro (bodajże "ZECK") ale na 2x425W RMS przy 4 Ohm trzeba było wydać 550zł. Końcówka 20sto letnia więc jak widać awarie rzadko się pewnie przydarzały, ale patrząc od strony technicznej-często 20sto letni elektrolit jest w jakiejś części wyschnięty i Zasilanie końcówki straci wydajność, podobnie wygląda sprawa z zimnymi lutami.

Właściwie to T.Amp podbija teraz rynek i jest bardzo konkurencyjny. Żeby jeszcze chociaż ten model 1050 miał jakiś wbudowany crossover...;/
    DiamanteNegro
    Poziom 8  
    Ja jednak wolę kupić coś nowego.W sprzęcie używanym nie wiadomo na co się trafi można kupić coś dobrego a można kupić rozpadający się szajs ;\
    sebap
    Poziom 40  
    RAV_AUDIO napisał:
    Żeby jeszcze chociaż ten model 1050 miał jakiś wbudowany crossover...;/

To by było zbyt piękne. No ale z drugiej strony jakby miał wbudowany crossover to pewnie kosztował by tyle co JR a wtedy wybór oczywisty - królik.
    -Maciej_
    Poziom 21  
    Cześć!
    jeśli chodzi o tego t.amp 1050 to muszę zabrać głos. Uważam że ta końcówka nie nadaje się kompletnie do basu. Zastępowała u mnie jakiś czas - może z 5 imprez starego ADS pa1200. Ma strasznie ograniczone pasmo od dołu! nie polecam do zestawów basowych. Nie wiem jak ma się w konstrukcjach średnio - wysoko tonowych ale pędzi u kumpla szerokopasmówki na 2*gdn 30/550+d1000Ti mojej konstrukcji i też wypada blado w porównaniu ze starym Adasiem. (Stary model Pa1200 z 1996 roku) Co do mocy nie mam zastrzeżeń ale jakość emitowanego dźwięku jest wiele gorsza i ten straszny brak dołu. Odradzam. Lepiej poszukać na allegro jakąś używkę.

Na allegro jest smound k2000. Ma 2*600/4r i możłiwość pracy przy 2r. To było by dużo lepsze rozwiązanie.
    Kolejny mit to wytrzymałość mocowa głośńika. Te gary nie wytrzymują pracy ze stałą mocą około 500wat. Wiem z doświadczenia popartego pomiarami. Wzmaczniacz o mocy 400wat jest najlepszym wyjściem do napędzania tego głośńika przy założeniu że nie będziemy dopuszczać do clipowania. Jeśli znajdzie się ktoś kto nie wierzy to niech ustawi na generatorze 40hz sinus i poda na przetwornik moc około 400wat - wytrzyma ale przez około 2 minuty. Wiem że muzyka nie ma nawet przebiegu sinusoidalnego ale po co igrać z ogniem? Tu trzeba pożądnego wzmacniacza o mocy około 400wat.
    Kup dobry Polski używany wzmacniacz (ADS, ELMUZ, JOLLY ROGER, ewentualnie SMOUND) a będziesz widział dopiero wtedy do czego te gary są zdolne. T.amp ta1050 to strata pieniędzy i marnowanie potencjału głośnika.

Koledzy którzy twierdzą że to dobra końcówka (1050) do basu niech napiszą jaką jeszcze końcówkę podpinali do tych głośników i jak długo porównywali.

Do kolegi od elektrolitów - wymieniałem niedawno elektrolity przy eltronie 100 z 1982 roku. Po wymianie pierwsze co zrobiłem to rozkroiłem elektrolit na pół żeby sprawdzić czy jest suchy - był do połowy pełny.- to jako ciekawostka:)
    (nie jestem elektronikiem)
    sebap
    Poziom 40  
    -Maciej_ napisał:
    Koledzy którzy twierdzą że to dobra końcówka (1050) do basu niech napiszą jaką jeszcze końcówkę podpinali do tych głośników i jak długo porównywali.

Witaj. To dobra końcówka jeśli się nie ma większych funduszy (jak założyciel tematu). Napisałem mu, że nadał by się ADS PLX 3200 i wtedy pędzi góry i doły w 2ohm. Ale on szuka budżetowo. Znajdź i zaproponuj coś tańszego o takiej mocy. A co do podpinania tych głośników pod inny koniec: grały u mnie pod LX 1100 ale nie wiedziałem ile mogę im dać z tego Adasia. Zejście na pewno lepsze ale LX 1100 ale kosztuje ponad 2k zł. TA 1050 kosztuje niecałe 800 zł w Thomannie.
    -Maciej_
    Poziom 21  
    Pędzenie gór i dołów na jednym końcu mocy nie ma sensu bo tracisz stereo - mam na myśli podpięcie gór pod jeden kanał i basów pod drugi. W cenie tego t.amp Jest jeszcze dual pcx 600 na allegro. Nadał by się również.
    sebap
    Poziom 40  
    Ten Dual nie będzie za mocny do tych przetworników? Ogromna różnica jest między gwarancją rozruchową 30 dni a 3 letnią.
    A co do pędzenia paczek jednym końcem. Jak się nie ma dwóch końcówek i crossa tylko jedną ale mocną to się tak napędza. Każdy orze jak może :P.
    -Maciej_
    Poziom 21  
    Będzie. Trzeba będzie używać z głową ale za to będzie mocniejsza końcówka na kolejne basy.
    sebap
    Poziom 40  
    Naprawdę wybrał byś tego Duala z gwarancją rozruchową zamiast Ta 1050 z 3 letnią gwarancją?
    -Maciej_
    Poziom 21  
    Jak sprzedawca opuścił by ze 100zł - podejrzewam że to wykonalne to brał bym duala. Przed pierwszą imprezą dał bym go tylko do elektronika do przeglądu.
    sebap
    Poziom 40  
    Ale wiesz.... Nie każdy ma ochotę biegać po elektronikach ze świeżo zakupionym końcem mocy.
    -Maciej_
    Poziom 21  
    Ale każdy zapewne chce kupić dobry wzmacniacz który wykorzysta jego głośniki, nie popsuje się oraz zagra pięknym basem. Pewnie i tak elektronik nic poza odkurzeniem by nie zrobił więc koszt praktycznie znikomy.
    sebap
    Poziom 40  
    Nie będziemy się spierać bo i po co? Założyciel tematu sam zadecyduje czy chcę używaną końcówkę z gwarancją rozruchową czy końcówkę nową z gwarancją 3-letnią.

T.Ampy się psują?
    DiamanteNegro
    Poziom 8  
    Nadal jestem za tym T.Ampem bo jest nowy i dobry a ten dual hmm... niby ma te 2x600w ale mi tyle nie potrzebne i poza tym jest używany.
    sebap
    Poziom 40  
    A gdzie będziesz grał tym sprzętem w Krotoszynie? Mój brat ma T.AMP-a TA 1050. Jakbyśmy się dogadali to może byśmy do ciebie wpadli,podłączyli byśmy do twoich subów. Posłuchał byś i miałbyś już jakieś rozeznanie.
    DiamanteNegro
    Poziom 8  
    Dzięki ale ja jeszcze mam wszystko w budowie.Teraz chciałem się zorientować jaki wzmacniacz najlepiej by pasował do tych głośników.Bo teraz mam jeszcze czas do zastanowienia się, przeglądnięcia forum itp.

Dodano po 2 [minuty]:

Tak ten sprzęt będzie używany w krotoszynie i może nie tylko.