Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo Pro v2035 uszkodzenie płyty głównej

dymor 21 Lut 2011 21:45 2142 1
  • #1 21 Lut 2011 21:45
    dymor
    Poziom 9  

Witam,

Mam problem z laptopem Fujitsu Siemens Amilo Pro v2035. Uszkodzony był inwerter, ale podczas jego diagnozowania zrobiłem zwarcie (w okolicach bezpiecznika). Laptop się zawiesił.

Po uruchomieniu na ekranie wyświetla się ekran powitalny (Fujitsu Siemens oraz opcje F2). W tym momencie się zawiesza- jeśli naciśnięty zostanie jakikolwiek klawisz. Jeśli odłączę wszystkie sprzęty typu napęd, klawiatura, dysk twardy, touchpad laptop przechodzi do stanu "Operating system not found".

Płyta główna oznaczona jest jako LM7W. Zidentyfikowałem spalony tranzystor Q4, został wymieniony.

Proszę o poradę w jakim rejonie powinienem szukać usterki i czy jeszcze jest jakaś szansa opłacalnej naprawy tej płyty.

Pozdrawiam,
    Mateusz D.

0 1
  • SterControl
  • #2 23 Lut 2011 10:29
    dymor
    Poziom 9  

Czy to może być uszkodzenie sterownika klawiatury? Na tej płycie jest KB3886F B1. Jeśli jest on uszkodzony to jakie jest prawdopodobieństwo uszkodzenia innych elementów? Dodam jeszcze, że nie wygląda on na spalony, ale objawy i sposób uszkodzenia płyty moim zdaniem mogłyby wskazywać na uszkodzenie tego sterownika.

0