Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór kamery, effio. Monitoring parkingu. Delikatne światło.

22 Lut 2011 10:02 2549 6
 • Poziom 10  
  Witam.

  Muszę zainstalować kamery na parkingu przed hotelem. Parking oświetlony w nocy delikatnym światłem, ale możliwe wyłączenia w godzinach późnonocnych. Dlatego proszę o poradę jaką kamerę wybrać do monitoringu - czy Samsung SCB-2000P z funkcją Sense-Up czy też lepiej zastosować jakąś z mechanicznym filtrem IR i oświetlaczem np. Redbeam?
  A może kamera z Effio np Sunell SN-BXC5930CDN - tylko wtedy konieczny oświetlacz na noc, a szczególnie obawiam się tych możliwych wyłączeń oświetlenia (bo np. oszczędności wg właściciela).
  Czytanie tablic rej. nie wchodzi w zakres obowiązków systemu.
  I jeszcze jedna rzecz - zasilanie do kamer przewód 2x0,5mm elektrycy położyli zintegrowany z sygnałem, max. odległość 40 metrów dlatego myślę nad zasilaniem 24V tylko ciężko mi znaleźć w opisach czy grzałki 12V DC przyjmą też 24V AC - albo może nie ma takich?

  Proszę o podzielenie się doświadczeniami.
  Pozdrawiam
 • Switche POE
 • Poziom 18  
  Zdecydowanie polecam Apery z serii VADN 18xx z procesorem A1.
  Testowaliśmy ją w dość wredny sposób i nie widzę lepszych kamer do pracy w marnych warunkach oświetleniowych.
 • Switche POE
 • specjalista-kamery przemysłowe
  Żadna kamera CCTV nie wygeneruje "godziwego" obrazu bez światła (wykluczam kamery wykorzystujące termowizję i noktowizję).
  Dlatego mimo wszystko sugeruję dodatkowe oświetlenie, najlepiej IR LED: bądź wbudowane w kamerę (wartość zasięgu oświetlacza podawana w specyfikacji produktu podziel przez dwa), bądź zewnętrzny oświetlacz. Mając dodatkowe oświetlenie prawie każda kamera wygeneruje przyzwoity obraz (pod warunkiem, że zakres widmowy pokrywa się z długością generowanego światła).

  Dlaczego najlepiej IR LED? Pomimo efektu starzenia się LED (zmniejszania zasięgu) - zaletą jest niski pobór prądu. A jak wynika z treści informacji - dostępny jest przewód zasilający o dosyć małym przekroju. Tak naprawdę z treści e-maila wynika, czy dysponujesz tylko jednym kablem zasilającym 2x0,5mm do wszystkich kamer...

  Pomimo tego, że kamery z wbudowanym oświetlaczem IR są dobrym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym, to nie możesz liczyć na rewelacyjne osiągi (kąt świecenia, zasięg).

  Ważnym aspektem jest także sposób instalacji kamery/oświetlacza. Zasada działania kamery polega na generacji obrazu na podstawie docierającego do niej światła odbitego - jeśli zarówno oświetlacz, jak i kamera, będą skierowane w "przestrzeń", to efekt będzie żaden (każdy w dzieciństwie bawił się latarką i kierował ją w niebo...).

  Co do tego, czy dany produkt może być zasilany 12VDC, czy też 12VDC/24VAC - najlepiej dowiedzieć się u źródła (np. dystrybutor).
 • specjalista-kamery przemysłowe
  a może EFFIO,

  MTC-WD113EF, MTC-113MEF, MTC-9352MEF

  najtansza kupisz za 400-500zł brutto, do tego oświetlacz 100zł i śmiga
 • Poziom 10  
  Ok, czyli jednak sense up nie da rady 0,00001 lx dla BW nie da rady w bezksiężycową noc bez dodatkowego światła.
  A może lepiej jeżeli ma być oświetlacz IR to zintegrowane kamery, też z Effio?
  Jeśli zaś box to tylko takie z mechanicznym filtrem IR czy elektroniczny też będzie widział IR z oświetlacza?

  Zasilanie do kamer jes pociągnięte do każdej indywidualnie 2x0,5mm. Jakie macie doświadczenia z napięciem 24V AC (moi dystrybutorzy nie mają obudów z takimi grzałkami) - przy zintegrowanych nie ma problemu grzałek czyli poboru prądu >1A. Chciałbym uzyskać dobry obraz w kwocie do 900 zł za kamerę.
 • Poziom 9  
  Jeśli jest jakieś oświetlenie, nawet bardzo słabe, to sens-up pomoże. Ma taką wadę, że wraz ze wzrostem mnożnika zmniejsza ilość klatek generowanych przez kamerę, dlatego należy go nastawiać z umiarem. Jeśli kamera z oświetlaczem to najlepiej z mechanicznym filtrem podczerwieni. DSP(jak np. Effio) operuje na sygnale dostarczonym do kamery, dlatego oprócz niego ważny jest element generujący sygnał, czyli przetwornik. Szczególnie należy zwrócić uwagę na wrażliwość na światło w zakresie podczerwieni. Do tego najlepiej obiektyw z korekcją IR, bo lepiej skupia promieniowanie podczerwone.
 • Poziom 20  
  Klatki klatkami ... Mniejsze oświetlenie obniża sprawność rejestracji obrazów ruchomych a to jest najważniejsze w monitoringu by wychwycić szczegół obrazu 'in motion'!
  Wydłużysz migawkę i dasz wzmocnienie procesorowe, to kamera wygeneruje jasny obraz statyczny, ale zwiększą się szumy i pojawi efekt smug ruchomych obiektów.
  Oświetlenie jest kluczowe. Sens up to narzędzie do poprawy wyrazistości obrazu w warunkach przystosowanych do monitorowania, nie recepta na rejestrację zdarzeń przy braku oświetlenia.