Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LG3000 nie świec matryca.

22 Lut 2011 12:41 4453 12
  • Poziom 26  
    Model jak w temacie, nie świeci matryca, ale nie mam też głosu. Napięcia na inwerter dochodzą prawidłowe.
    W obu inwerterach mam brak przejścia na drugim trafku na wyjściu. Cena mało zachęcająca do kupna całych inwerterów, a do tego z tego co czytałem w poprzednich postach większość ma problemy z kondensatorami w podświetleniu matrycy.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Próbuj mieniać te transformatory zamiast kupować master i slave. Rzeczywiście rozwiązanie podświetlenia w tych panelach jest beznadziejne i palą się kondensatory w martycy b. często. Czasami jak nie działa inwerter też może nie występować fonia.
  • Poziom 26  
    Trafka inwertera raczej dobre, mają po 15Ω, tylko ja je źle mierzyłem. Fonii brak, bo nie były wstrojone kanały, podłączyłem kabel euro z innym tv, ustawiłem kanał z generatora i już gada. Pozostaje przed zakupem inwerterów chyba rozebranie matrycy, w celu sprawdzenia kondensatorów skoro z tego co czytałem to ich największa dolegliwość.
    Jak ktoś z kolegów na jakieś sugestie to będę wdzięczny za ich napisanie.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Tak właśnie myślałem, te trafa rzadko się psują (tym bardziej uzw. pierwotne :D )

To fakt, że to jest ich największa dolegliwość/ kondki HV/ ale ja bym jeszcze próbował sprawdzić inwertery i próbował je naprawić jeżeli okażą sie niedobre. Ostatnio miałem przypadek,że w tym inwerterze LOGAH spalił się ten miniaturowy fuse smd na 24V (nie ten główny)a po wymianie samego bezpieczniczka telewizor hulał i nic innego nie było uszkodzone. Jeśli uszkodzone byłyby tylko same kondensatory 6kV na matrycy, TV powinien zaświecic na 1 sekundę. Inwerter ten można wtedy oszukać odłączając kondensator ceramiczny z uzw wtórnego trafek i powinien zapalać podświetlenie, tylko z niezbyt trwałym skutkiem... :D
  • Poziom 26  
    Masz kolega rację smd poleciał tylko jaką on ma wartość? Ma oznaczenie "20", czy to jest 200mA?
    Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Należy to odczytywać jak zwykłe rezystory SMD, czyli odejmujesz jedno zero (rezystancja)Myślę ze dawałem tam chyba 500mA ale już nie pamietam, zazwyczaj uszkadza się sam i to powoduje brak podświetlenia.
  • Poziom 26  
    Bezpiecznik wymieniłem i tv ruszył, ale coś strzela, trzeszczy, czyli matryca do rozebrania. Już się boję tej rozbiórki...
  • Poziom 26  
    Rozebrałem nic nie widać, ale dla pewności wymienię wszystkie. Co prawda kondensatory nie tanie, ale są.
  • Poziom 26  
    Czy można w ramach sprawdzenie odpalić tv bez matrycy?
    Chciałem sprawdzić świetlówki po wymianie kondensatorów, ale nie wiem, czy mi się nie uszkodzi się elektronika.
  • Poziom 11  
    tomcio napisał:
    Co prawda kondensatory nie tanie, ale są.

Możesz kolego podać gdzie namierzyłeś te kondki 15pf 6kV bo jakoś nie mogę na nie trafić w krajowych sklepach.
  • Poziom 43  
    15pF/6000v są np. tutaj
  • Poziom 26  
    Dzięki wszystkim za pomoc, a zwłaszcza Zbyszkowi. Tv po wymianie wszystkich kondensatorów działa bez problemu. Rozbieranie matrycy jest to bardzo "fajna praca" i nie polecam jej nikomu, ale efekt pracy jest.
    Jeszcze raz dzięki.
    Pozdrawiam