Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 657 IX - zatrzymanie programu

aka500 22 Lut 2011 13:56 2665 3
  • #1 22 Lut 2011 13:56
    aka500
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem ze zmywarką jak w tytule, zmywarka ma 5 lat, żadnych trudności dotychczas nie sprawiała. Objawy: po uruchomieniu rozpoczyna program mycia, wypompowuje wodę, napuszcza nową, coś tam sobie robi dalej, dochodzi do momentu otwarcia klapki proszku/kostki i zatrzymuje się (czyli jakieś 15 minut od włączenia). To znaczy nie do końca się zatrzymuje, bo przez cały czas słychać dziwne brzęczenie/bzyczenie i zmywarka próbuje ruszyć dalej wydając dźwięk jakby dławienia się, bulgotania, tak jakby chciała zassać wodę do dysz spryskujących, a nie mogła. Po otworzeniu drzwi wewnątrz na dnie jest kilka centymetrów wody (zimnej).

Dioda na drzwiach nie wskazuje żadnych błędów (nie miga), ale to chyba dlatego, że jakieś pół roku po zakupie przestała działać i już nigdy nie świeciła ;-)

Rozmontowałem maszyne wczoraj i znalazłem: niewielką ilość wody na tacy dolnej (może ze 100 ml) i taki jakby rdzawy osad (lekko wilgotny) na tejże tacy w okolicy pod silnikiem zmywarki (czyżby jakaś wilgoć się do niego dostała?) Wszystkie gumy ok, czysto, ładnie, że aż szkoda wymieniać na nową, aczkolwiek liczę się z tym oczywiście, jeśli koszt naprawy przerośnie koszt zakupu nowej, a tak pewnie będzie.

Sorry za przydługi wpis, może ktoś zechce postawić diagnozę? (wyszukiwarka na forum jakoś nie znajduje tego modelu, czyżbym miał niszowy/niepopularny model? ;-)

0 3
  • #2 22 Lut 2011 14:50
    inż81
    Poziom 16  

Możliwe że uruchomił się czujnik wycieku wody.To taki mały mikrowyłącznik pod którym jest styropian. Gdy woda dostaje się na tacę podnosi się i uruchamia mikrowyłącznik a zmywarka zaczyna bez przerwy wypompowywać wodę.Pozbądź się wody i sprawdź czy działa a później szukaj wycieku najczęściej przez brudną dolną uszczelkę drzwi.

0
  • #3 22 Lut 2011 15:13
    aka500
    Poziom 2  

Dzięki za odzew, jednak zaglądając wczoraj do wnętrzności zamywarki znalazłem ten styropian i wydaje mi się, że wody musialoby być w tacy dużo więcej żeby go unieść i uruchomić przełącznik. Woda zalegająca w zmywarce też nie jest cały czas wypompowywana, tylko sobie stoi.

Aczkolwiek dolna uszczelka rzeczywiście była mocno brudna i troche wstętnej mazi stamtąd wygrzebałem... rzucę jeszcze okiem i dam znać.

0
  • #4 24 Lut 2011 14:52
    inż81
    Poziom 16  

Możesz jeszcze sprawdzić grzałkę miernikiem czy ma przejście.

0