Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 29pt8507/12 chasiss em2e aa zanik pionu.

naprawa tv 22 Feb 2011 14:14 2383 3
    naprawa tv
    Level 18  
    Witam mam problem z tym telewizorem po załączeniu włącznikiem sieciowym pokaże się obraz i fonia wszystko jest w porządku. Po ok. 20 sek. następuje zanik pionu pozioma linia przez środek nie działa wtedy pilot i brak fonii. Po ponownym wyłączeniu i włączeniu sytuacja się powtarza. Tak 3,4 razy i telewizor włączy się i już będzie normalnie działał. Tyle stwierdziłem u klienta podmieniłem pion i sprawdziłem luty jednak ni jak nie pasuje mi to do tej usterki (brak reakcji z pilota i brak fonii). Może ktoś coś takiego miał. Pozdrawiam
    aruna dyndane
    Level 24  
    Quote:
    Po ok. 20 sek. następuje zanik pionu pozioma linia przez środek nie działa wtedy pilot i brak fonii.

Quote:
    podmieniłem pion

Przy tych objawach to "końcówkę pionu" zostawiłbym w spokoju, a cofnął się wstecz. Chyba wiadomo o czym pisze? Na początek zasilanie, luty, kwarce i takie tam.
    marco64
    Level 15  
    A może podstawić nową zaprogramowaną pamięć.
    Przy braku wsadu przepisać stary do nowej kostki.
    naprawa tv
    Level 18  
    Panowie wiem, że minęło już dużo czasu jednak wypadało by zakończyć temat. Klient podarował mi ten telewizor, postawiłem go do kąta i tak miesiąc stał. Trafił mi się taki drugi z uszkodzonym kineskopem. Podmieniłem kilka różnych elementów jednak nic to nie dało. Wtedy w akcie desperacji ( klient trzymał go w pomieszczeniu nieogrzewanym) wpadłem na pomysł, aby go porządnie wysuszyć. To było to. Prawdopodobnie wilgoć powodowała jakąś upływność i powodowała usterkę.