Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 29pt8507/12 chasiss em2e aa zanik pionu.

naprawa tv 22 Feb 2011 14:14 2383 3
 • #1
  naprawa tv
  Level 18  
  Witam mam problem z tym telewizorem po załączeniu włącznikiem sieciowym pokaże się obraz i fonia wszystko jest w porządku. Po ok. 20 sek. następuje zanik pionu pozioma linia przez środek nie działa wtedy pilot i brak fonii. Po ponownym wyłączeniu i włączeniu sytuacja się powtarza. Tak 3,4 razy i telewizor włączy się i już będzie normalnie działał. Tyle stwierdziłem u klienta podmieniłem pion i sprawdziłem luty jednak ni jak nie pasuje mi to do tej usterki (brak reakcji z pilota i brak fonii). Może ktoś coś takiego miał. Pozdrawiam
 • #2
  aruna dyndane
  Level 24  
  Quote:
  Po ok. 20 sek. następuje zanik pionu pozioma linia przez środek nie działa wtedy pilot i brak fonii.


  Quote:
  podmieniłem pion


  Przy tych objawach to "końcówkę pionu" zostawiłbym w spokoju, a cofnął się wstecz. Chyba wiadomo o czym pisze? Na początek zasilanie, luty, kwarce i takie tam.
 • #3
  marco64
  Level 15  
  A może podstawić nową zaprogramowaną pamięć.
  Przy braku wsadu przepisać stary do nowej kostki.
 • #4
  naprawa tv
  Level 18  
  Panowie wiem, że minęło już dużo czasu jednak wypadało by zakończyć temat. Klient podarował mi ten telewizor, postawiłem go do kąta i tak miesiąc stał. Trafił mi się taki drugi z uszkodzonym kineskopem. Podmieniłem kilka różnych elementów jednak nic to nie dało. Wtedy w akcie desperacji ( klient trzymał go w pomieszczeniu nieogrzewanym) wpadłem na pomysł, aby go porządnie wysuszyć. To było to. Prawdopodobnie wilgoć powodowała jakąś upływność i powodowała usterkę.