Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Venus 31 IC ,31KW -Bardzo duże zużycie gazu!!

22 Lut 2011 17:06 3027 6
  • Poziom 2  
    Witam forumowiczów!!
    ..bardzo proszę o podanie spalania dla piecy Beretta Venus 31 IC ,ponieważ mój piec przy b.dobrze docieplonym domu/pow.użytkowa 128m,pow.całkowita 208m/,spala od 12-18m/dobę gazu-programator ustawiony na 20 stopni,piec na 55 stopni.Czy to jest norma dla tego pieca,czy też powinienem zakupić piec o niższej mocy np.Beretta Venus 24 IC.Bardzo proszę o odpowiedz użytkowników i serwisantów.Mieszkam w toruniu i każy mówi mi coś innego.I jeszcze jedno-mam już sprawdzone ciśnienie na dyszach,przez serwis Beretty,podobno jest w normie!
    Pozdrawiam
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Z pobieżnych obliczeń wychodzi, że kocioł pracuje od około 3,5 godziny do ok. 5 godzin na dobę. Sam sobie odpowiedz na pytanie czy to dużo czy mało, aby uzupełnić straty ciepła w twoim domu.
    Beretta Venus 31 IC ,31KW -Bardzo duże zużycie gazu!!
  • Poziom 2  
    ...sprawdziłem pracę kotła:czas załączenia 2min,czas wyłączenia 9,5minuty,zatem Twoje wyliczenia są jak najbardziej obiektywne.Niemniej nurtuje mnie pytanie,czy moc kotła nie jest za duża do zapotrzebowania!!Dodam,że instalacja jest na gwarancji/gaz ziemny/ a instalator zapewnia mnie,że po zmianie pieca na mniejszą moc zużycie gazu nie spadnie a wręcz może wzrosnąć.Z góry dziękuję,za wszystkie odpowiedzi
    pozdr
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Do ogrzania 130m2 w dobrze ocieplonym budynku powinien wystarczyć kocioł Venus 16. Chyba że grzejesz jeszcze tym kotłem zasobnik z ciepłą wodą. Wtedy proponowałbym Venus 24. Ten, który masz zamontowany myślę, że jest za duży. Nie wiem jednak czym kierował się w takim właśnie doborze instalator. Nie znamy tej instalacji i czego od niej oczekujesz poza tym, że chciałbyś zmniejszyć zużycie gazu.
    Może byłoby warto sterować kotłem za pomocą termostatu pokojowego, bo krótkie czasy postoju kotła nie wynikają ze spadku temperatury powietrza w pomieszczeniu, a ze spadku temperatury wody w instalacji. Od tego bym proponował zacząć.
  • Poziom 17  
    Nie należy kopać leżącego...ale gdybyś znał prosty przelicznik 1 kW na 10m2, pewnie nikt by ci nie sprzedał za dużego kotła. Cokolwiek obecnie zrobisz to i tak leżysz, trudno... Postaraj sie sprzedac ten kocioł i kupic mniejszy..tak jak z samochodem...A tego gościa co tak cie wymodelował, to powiedz mu, że... :)
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Troszkę za duży, taki kocioł ogrzeje nawet 400m2 a tobie potrzebny był 24kw.
    Venusy już nie sa sprzedawane więc już go nie kupisz w Polsce.
  • Poziom 2  
    ..dziękuję,za "obrazowe" odpowiedzi.Instalator po mojej rozmowie obiecał wymienić kocioł !!
    Pozdr