Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toshiba regza mruga pomaranczowa dioda

22 Lut 2011 17:27 3190 1
  • Poziom 1  
    witam
    mam pytanie czy ktos mógłby mi pomóc dostałam w prezencie ślubnym telewizor toshiba regza 37 cali dzialał miesiac az tu dzis właczam chwile działa i znika obraz na dole mruga pomaranczowa dioda tel byl kupiony w szkocji i niemam paragonu mam problem z serwisem czy ktos ma jakiekolwiek pojecie co sie stałao męża niestety niema i nie moze i pomóc

model toshiba regza 37RV753 włączam tv obraz pojawia się na chwilę, znika i zaczyna mrugać dioda pomarańczowa (w instrukcji pisze błąd podświetlenia wyłączyć tv z zasilania i problem ma zniknąć )a tu dalej to samo
    Wydaje mi się gdyby była to usterka sprzętowa to obraz w ogóle by sie nie pojawiał, bardziej obstawiałabym za błędem w oprogramowaniu
    Może ktoś miał podobny problem? jakieś sugestie?
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Aby coś pomóc to trzba znać typ i podać więcej szczegółów czym to się objawia. Raczej osoba bez praktyki nie naprawi go to lepiej tu na forum zaapelowć może ktoś mieszka w pobliżu czyli podać miasto. Teraz już wiemy trochę więcej to dopisuję. Ten TV z matrycą full HD ma problem z podświetleniem, być może że skończy się naprawa wymianą inwertera ale jakiego szukać to trzeba by zdjąć tylną ściankę. Inwerter sygnalizuje że ma jakiś problem przy starcie gdy tv testuje poszczególne bloki i dlatego się zabezpiecza dająć info miganiem tej żółtej diody. To jest najczęściej spotykane uszkodzenie w tv LCD i na temat tego jest dużo postów, czyli wpisać w rubrykę inwerter i szukaj być może po tej lekturze uda się go samej tv naprawić.