Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

toshiba regza mruga pomaranczowa dioda

22 Feb 2011 17:27 3436 1
  • Level 1  
    witam
    mam pytanie czy ktos mógłby mi pomóc dostałam w prezencie ślubnym telewizor toshiba regza 37 cali dzialał miesiac az tu dzis właczam chwile działa i znika obraz na dole mruga pomaranczowa dioda tel byl kupiony w szkocji i niemam paragonu mam problem z serwisem czy ktos ma jakiekolwiek pojecie co sie stałao męża niestety niema i nie moze i pomóc

model toshiba regza 37RV753 włączam tv obraz pojawia się na chwilę, znika i zaczyna mrugać dioda pomarańczowa (w instrukcji pisze błąd podświetlenia wyłączyć tv z zasilania i problem ma zniknąć )a tu dalej to samo
    Wydaje mi się gdyby była to usterka sprzętowa to obraz w ogóle by sie nie pojawiał, bardziej obstawiałabym za błędem w oprogramowaniu
    Może ktoś miał podobny problem? jakieś sugestie?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 40  
    Aby coś pomóc to trzba znać typ i podać więcej szczegółów czym to się objawia. Raczej osoba bez praktyki nie naprawi go to lepiej tu na forum zaapelowć może ktoś mieszka w pobliżu czyli podać miasto. Teraz już wiemy trochę więcej to dopisuję. Ten TV z matrycą full HD ma problem z podświetleniem, być może że skończy się naprawa wymianą inwertera ale jakiego szukać to trzeba by zdjąć tylną ściankę. Inwerter sygnalizuje że ma jakiś problem przy starcie gdy tv testuje poszczególne bloki i dlatego się zabezpiecza dająć info miganiem tej żółtej diody. To jest najczęściej spotykane uszkodzenie w tv LCD i na temat tego jest dużo postów, czyli wpisać w rubrykę inwerter i szukaj być może po tej lekturze uda się go samej tv naprawić.