Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć kontrolkę świateł dziennych

22 Lut 2011 19:35 5530 5
 • Poziom 11  
  Witam. Mam pytanie jak w temacie jak prosto podłączyć kontrolkę działania świateł do jazdy dziennej. Chciałbym aby się ona świecił tylko i wyłącznie wtedy gdy światła są włączone. Pytam tylko i wyłącznie dlatego, że czasem moduł (lub alternator) szwankuje i przez to nie zapalają się od razu tylko po chwili a chciałbym wiedzieć kiedy są zapalone. Światła są podłączone w sposób pokazany na obrazku. Proszę o pomoc
  Jak podłączyć kontrolkę świateł dziennych
 • Poziom 22  
  Najprościej pod przewód zasilający diody, za sterownikiem.
 • Poziom 11  
  tomek130 napisał:
  Najprościej pod przewód zasilający diody, za sterownikiem.

  Kolego tyle to niestety sam wiem, tylko jak zrobić żeby ona gasła po zapalaeniu pozycyjnych wtedy jak dzienne gasną?
 • Poziom 16  
  Musisz podpiąc się równolegle jakąś kontrolką pod jedno ze świateł dziennych - lewe lub prawe. Można również usunąc moduł i podłączyc światła w taki oto sposób:+świateł dziennych do + pojawiającego się po zapłonie lub po uruchomieniu silnika ,-świateł dziennych do + świateł pozycyjnych(o ile światła pozycyjne są sterowane +).W przypadku takiego rozwiązania można jeszcze dołożyc jakiś wyłącznik gdybyśmy chcieli aby światła dzienne się nie świeciły.
 • Moderator Samochody
  Między "+" świateł mijania a sygnał sterujący z modułu o ile sygnał sterujący jest 12V (ale to musi pobierać mało prądu, najlepiej LED, katodą /-/ do świateł mijania, oczywiście szeregowo z odpowiednim rezystorem).
 • Poziom 11  
  Witam ponownie po długim czasie podłączyłem kontrolkę LED. Kabel plusowy do + od świateł dziennych i - do karoserii. Temat zamykam.