Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem sprzętowy z Acer 5552?

KadajFF 22 Lut 2011 20:30 762 0
  • #1 22 Lut 2011 20:30
    KadajFF
    Poziom 11  

Witam.
    Od pewnego czasu borykam się z problemem z działaniem gier i efektów wizualnych w laptopie Acer Aspire 5552.
    Przykładem może być gra NFS:MW gdzie testowana była na moim starym laptopie Acer Ferrari 4000 wyposażonym w 2GB ramu i procesor Turion x64, gra działała na wysokich obrotach bez problemu.
    Natomiast na Aspire 5552 gra ma problemy nawet na najniższych obrotach, tzn. przycina się a jej wygląd (nawet na niskich obrotach) ma wiele do życzenia!
    To samo dzieje się z wieloma innymi tytułami a nawet starym Warcraftem 3 - przy nim problem wygląda tak iż gdy zbierze się troszkę wojska gra po prostu się zacina.
    Przy oglądaniu filmów nawet pojawia się pasek jakby obraz na środku ekranu przycinał się.
    Wszystko wymienione wyżej działało super na dużo starszym laptopie Ferrari 4000.

Pragnę wspomnieć iż gdy kupiłem laptopa (bez gwarancji) w niemczech jako używany, miał zainstalowanego linuxa - ja natomiast testowałem go na Win 7 x32 i x64 - sterowników pod Win xp nie mogę znaleźć tak więc zrezygnowałem z tych testów. Zainstalowane sterowniki od producenta jak i najnowsze ze strony amd nie przynoszą pozytywnych zmian. Bios w najnowszej wersji Insyde 2.09

Specyfikacja mojego laptopa:
    Athlon II P340
    Radeon HD 4250
    4GB ram

Prosił bym o jakieś sugestie czego to może być wina lub o jakieś porady jak zdiagnozować możliwą usterkę.

0 0