Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Okap kuchenny SIEMENS LC 46952-uszkodzony sterownik

tom71 22 Lut 2011 22:12 2282 6
  • #1 22 Lut 2011 22:12
    tom71
    Poziom 19  

Witam Kolegów! Do w/w okapu poszukuję sterownika. Czy ktoś z Kolegów może mi podpowiedzieć , gdzie i czy wogóle jakiś sklep prowadzi sprzedaż części zamiennych do urządzeń AGD tej firmy? Będe wdzięczny za podpowiedź. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

0 6
  • SterControl
  • #2 23 Lut 2011 09:42
    elektryku5
    Poziom 37  

Napisz co się stało, może da radę naprawić.

0
  • SterControl
  • #3 26 Lut 2011 17:39
    tom71
    Poziom 19  

Witam ponownie! Objaw jest następujący: Po awari elektrycznej w mieszkaniu , usunięciu jej i ponownym załączeniu napięcia w/w okap nie działa tzn. na wyświetlaczu pojawiają się niepełne symbole cefer, oświetlenie okapu też nie działa. Po zmierzeniu napięć i oględzinach płytki, znalazłem 2 zimne luty i uszkodzony kondensator 470µF/ 35V, ale dopiero podstawie w poniedziałek, ponieważ nie posiadam takiego. Dziękuję za pomoc, a o efektach poinformuję. Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #4 26 Lut 2011 17:49
    Deksterunio2011
    Poziom 10  

Sprawdź obok kondensatora diody czy nie mają zwarcia kondensatory same nie strzelają.

0
  • #5 26 Lut 2011 17:54
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Dobrze byłoby dać fotki dobrej jakości.

0
  • #6 06 Mar 2011 15:52
    tom71
    Poziom 19  

Witam! Dziękuję wszystkim zainteresowanym za pomoc. Okap naprawiony. Skończyło się na wymianie w/w kondensatora i przelutowaniu zimnych lutów. Dodam, że kondensator nie wystrzelił, a poprostu wysechł i co ciekawe, nowo kupiony, też miałem uszkodzony, dopiero wstawiony z wylutów działa poprawnie. Innych uszkodzeń nie wykryłem ( diody były sprawne ). Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. Temat można zamknąć.

0
  • #7 22 Sty 2014 15:00
    gapa70
    Poziom 7  

Witam
    Mam podobny problem, okap przestal dzialac po demontazu modulu sterujacego "na krotko" wszystko dziala tzn oswietlenie i wentylator. Wymienilem wszystkie 5 szt przekaznikow i zero efektu. Czy ma ktos jakis pomysl na to ustrojstwo a moze jakis schemat do tego?
    Dziekuje

0