Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Sunny 1.4 16V GA14DS dysza wolnych obrotów

Tomix C 22 Lut 2011 22:59 2955 0
  • #1 22 Lut 2011 22:59
    Tomix C
    Poziom 12  

Witam
    Mam problem z sunnym z 1992 roku 1.4 benzyna auto ma problem z wolnymi obrotami falują gaśnie, na ssaniu jest oki po wyłączeniu problemy, jak się jedzie również jest dobrze.
    Nie wiem gdzie jest umieszczona dysza od wolnych obrotów może mi ktoś pomoże bo myślę że to coś z nią jest nie tak. Chyba że macie jakiś pomysł co może jeszcze być nie tak...

Napisze co do tej pory sprawdziłem:

-wymieniłem wężyki podciśnienia
    -nowe uszczelki pod gaźnik a kolektor
    -zmierzona kompresja ok 14 bar na każdym cylindrze

-elektrozawór biegu jałowego (działa, cyka iglica się cofa i jest czysty) jedynie mnie dziwi że nie ma tam grama paliwa. Jak odpaliłem silnik po wykręceniu go to tylko syczy powietrze. Też dziwne że jak sobie tak faluje powiedzmy na wolnych obrotach to nie ma różnicy czy dochodzi do niego 12V czy też nie.

-nowe świece
    -odkręciłem górną część gaźnika i znalazłem w komorze pływakowej dwie dysze przedmuchałem je. kolejne dwie znalazłem na gardzielach gaźnika takie dłuższe.

Dam zdjęcie może coś pomoże, w kółko zaznaczyłem gdzie myślę że mogą być dysze biegu jałowego po przejrzeniu książki "sam naprawiam". Jeśli to nawet te dysze to jak je wykręcić?
    Na zdjęciu gaźnik od primery chyba ale dla mnie wizualnie podobny

Mój model nie posiada sondy lambdy.

Dziś doszedłem do tego sam. Dwie dysze są ukryte jeszcze pod takimi tulejkami plastikowymi wyjmuje się te plastiki i pod nimi są dwie dysze wkręcane, jedna od przyspieszonej prędkości obrotowej biegu jałowego i druga dysza dodatkowej mieszanki przelotu 2.
    Dołączam zdjęcie:
    Po wyczyszczeniu tych dysz i przedmuchaniu kanałów nadal obroty falują :(

Problem rozwiązany.
    Przyczyną falujących obrotów była woda w paliwie. Po wymianie filtra i dokładnym wyczyszczeniu zbiornika paliwowego auto chodzi aż miło.

0 0