Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wi-fi jaką antenę żeby odbierać sygnał z domu

23 Lut 2011 10:43 2736 7
  • Poziom 13  
    Witam

Mam takie pytanie otóż wyprowadziłem się od rodziców gdzie zostawiłem internet z sieci kablowej (SATFILM 8mb/s wi-fi) i mieszkam sam w domku wielorodzinnym oddalonym od nadajnika(modem:Cisco 2320) ok 2,5km(po prostej będzie mniej ok 1,5km)niestety nie mam możliwości przeniesienia tego internetu w docelowe miejsce zamieszkania ponieważ nie ma tam gniazd i podprowadzonej kablówki(za droga inwestycja po za tym za free skorzystali by sąsiedzi..) czy są jakieś anteny żebym mógł ściągać ten sygnał i mógł korzystać na moim mieszkaniu z internetu? Dodam jeszcze że nie mam karty wi-fi w laptopie ale mogę dokupić na USB.....Co jeszcze musiał bym mieć do takiej anteny i karty na USB?

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam:D
  • Poziom 23  
    Najważniejsze ... czy widzisz dom rodziców z dachu ??
  • Poziom 13  
    Znaczy mieszkam w mieście rodzice mieszkają na 4 piętrze w wieżowcu który jest odwrócony w stronę mojego domu i akurat jest w tym pokoju modem. Przy bloku moich rodziców są budynki (bloki,wieżowce) ale rozłożone nie regularnie tak by stanowiły zasłonę dla sygnału. Swojego domu nie widzę ponieważ jest za niski,od rodziców też nie widzę (bloki ok 3) co chyba najważniejsze przy moim domku w odległości (w stronę rodziców)nie ma żadnych bloków i wysokich budynków.
  • Poziom 43  
    Punkty się nie widzą = brak możliwości radiowego połączenia w tym paśmie (na tej odległości)
  • Poziom 2  
    i ja mam takie pytanie. otóż jakieś 300m. od mojego domu jest hotel,w hotelu tym jest sieć wifi.na każdym pietrze są porozmieszczane dodatkowo antenki tak by zasieg był stały w całym hotelu.gdy jest się na zewnątrz tego hotelu bez problemu mozna łączyć sie z internetem(znam hasło,bo tam pracuje)
    pomyślałem sobie czy bedąc w domu(mieszkam 300 metrów wyżej na górce)mógłbym jakoś łączyć się z tą siecią,która jest w tym hotelu? posiadam laptopa z kartą sieciową.nic wiecej nie wiem o jej parametrach.jestem kompletnie niekumaty w tych sprawach dlatego zwracam sie z tym pytaniem tu na forum.jezeli odbiór byłby możliwy to co dokładnie było by potrzebne do tego

P.S widoczność na hotel z domu mam bardzo dobrą jednak antena w tym hotelu jest w środku budynku(ale na zewnątrz jak jestemokoło 10-20metrówod budnku to bez problemu się łączę)

z góry dziekuje za odpowiedzi :)
  • Poziom 26  
    @gcredhot18: z wifi często jest trochę tak jak z loterią: jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz. Zdaniem moim, ponieważ odległość jest stosunkowo nieduża, oraz jak twierdzisz jest widoczność optyczna, spróbuj na początek na swoim laptopie zainstalować darmowy program InSSIDer. Jeżeli odbierzesz cokolwiek ze swojego hotelu (zamieść screenshot wykresu Timegraph), wówczas będzie można pomyśleć o szansach i ewentualnym doborze sprzętu.

Pozdrawiam -

Stanley
  • Poziom 2  
    Wi-fi jaką antenę żeby odbierać sygnał z domu

to jest screen jak miałem laptopa w tym hotelu.nie znam się na tych wykresach ale internet tam działa idealnie!
    jutro jak bede w domu to spróbuje wrzucić screena właśnie z domu choć nie wiem czego dokładnie ma tyczyć sie ten screen,bo w domu nie łapie na laptopie sieci z tego hotelu wiec na tym wykresie nic nie bedzie.dobrze mówie? dlatego we wczesniejszym poście pytałem czy jest jakaś możliwość bym tą siec u siebie w domu łapał?
  • Poziom 26  
    gcredhot18 napisał:
    to jest screen jak miałem laptopa w tym hotelu.nie znam się na tych wykresach ale internet tam działa idealnie!

działa idealnie, ponieważ jak widać masz sygnał (RSSI) na poziomie -50dBm, czyli bardzo dobry. Ponadto są widoczne dwie inne sieci (jedna z Twojego hotelu, druga jakaś "obca") o sygnałach znacznie słabszych, poniżej -80dBm. Prawdopodobnie nie mógłbyś się z nimi połączyć, albo jeśli nawet gdyby się udało, połączenie byłoby bardzo niestabilne.

Cytat:
    choć nie wiem czego dokładnie ma tyczyć sie ten screen,bo w domu nie łapie na laptopie sieci z tego hotelu wiec na tym wykresie nic nie bedzie.dobrze mówie?

Niekoniecznie. Inssider potrafi czasem pokazać słabe sieci, których standardowe narzędzie Windows już nie pokazuje, lub pokazuje sporadycznie. Ponadto obserwując wykres, przemieszczając się z laptopem, ustawiając antenę, itp. można znacznie łatwiej znaleźć miejsce najsilniejszego sygnału, najlepszego odbioru.
    Aczkolwiek w Twoim przypadku jest bardzo prawdopodobne, że rzeczywiście ze swojego hotelu nic nie odbierzesz.

Cytat:
    dlatego we wczesniejszym poście pytałem czy jest jakaś możliwość bym tą siec u siebie w domu łapał?

Toteż dlatego napisałem, żebyś chociaż spróbował zmierzyć sygnał programem dającym znacznie lepszy obraz sytuacji, niż standardowe narzędzie w Windows. Jeżeli nie odbierzesz nic, lub baaardzo słaby, znaczy się możliwości praktycznie nie ma. Tzn. owszem, szanse by były, prawdopodobnie niemal 100%, gdybyś w hotelu wyprowadził antenę na zewnątrz (najlepiej kierunkową, skierowaną w stronę Twojego domu) i podobną zainstalował u siebie (plus odpowiednia elektronika typu AP, APClient - nie chcę już wchodzić w szczegóły) . Pytanie tylko, czy hotel się na to zgodzi, nawet gdybyś pokrył koszty sprzętu i instalacji.

Pozdrawiam -

Stanley