Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa b 95 1,2 spalanie paliwa

23 Lut 2011 11:12 3413 16
  • Poziom 9  
    Mam problem, ponieważ wymieniłem termostat plus sondę lambda i moja Corsa nadal pali około 12litrów. Temperatura po rozgrzaniu jest 90 stopni. Wczoraj zauważyłem, że mam dziurę w tłumiku przed pierwszym.
    Co mogło mi się stać?
    Dlaczego tyle pali?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Jaka była temeratura przed wymianą termostatu ?
  • Poziom 9  
    qwertyuiop1000 napisał:
    Jaka była temeratura przed wymianą termostatu ?

nic nie podchodziła jak zaczynaja sie kreski to tam tak do tego
    i nic nie grzała a teraz jest ok z tym
  • Poziom 24  
    A jak silnik odpala ,pracuje równo ,,dymi z rury :?::idea: ,podaj ile ma przejechane ...itd.a co się działo z lambdą :?:
  • Poziom 9  
    qwertyuiop1000 napisał:
    A jak silnik odpala ,pracuje równo ,,dymi z rury :?::idea: ,podaj ile ma przejechane ...itd.a co się działo z lambdą :?:

Otóż nie grzał mi , zaprowadziłem do mechanika z celu naprawienia ogrzewania plus to spalanie. Gdy odbierałem go mechanik mówi ze pali strasznie i ze wymienił termostat plus ta sondę, miało być git a okazało się inaczej. Tankuje za 50 zł i nie przejadę 100km , ma przejechane 155 tyś, autko latem paliło mi bardzo nie wiele około 6l. Zastanawiam się czy tłumnik jak zauważyłem może mieć jakieś wpływ na spalanie. Jak silnik pracuje jak odpalam rano np dziś to ok ciut kulał ale chwilkę a zadymił tylko na samym początku nie wiele.
  • Poziom 24  
    Tłumik nie ,ale trzeba go i tak wymienić ,a skoro kuleje przy odpalaniu ,to znaczy że trzeba sprawdzić dlaczego tak się dzieje czy świece są dobre ...,jaki mają kolor po wykręceniu i kiedy były wymieniane :?:,warto sprawdzić kable od swiec ...często mają przebicie ..:idea: ,należy sprawdzić wężyki podcisnieniowe przy gazniku i pod filtrem ....itd,a powiedz skąd wiedział mechanik że lambde trzeba wymienić :idea::D.
  • Poziom 9  
    qwertyuiop1000 napisał:
    Tłumik nie ,ale trzeba go i tak wymienić ,a skoro kuleje przy odpalaniu ,to znaczy że trzeba sprawdzić dlaczego tak się dzieje czy świece są dobre ...,jaki mają kolor po wykręceniu i kiedy były wymieniane :?:,warto sprawdzić kable od swiec ...często mają przebicie ..:idea: ,należy sprawdzić wężyki podcisnieniowe przy gazniku i pod filtrem ....itd,a powiedz skąd wiedział mechanik że lambde trzeba wymienić :idea::D.

sprawdzał na kom ten kabel do tłumnika wrzucił . swiece hm musiełbym sprawdzic. a 4 litry były by przyczyna wiekszego spalania kable i swiece?
  • Poziom 24  
    mariusz20088 napisał:

sprawdzał na kom ten kabel do tłumnika wrzucił . ?

co zrobił :idea::?:
  • Poziom 9  
    qwertyuiop1000 napisał:
    mariusz20088 napisał:

sprawdzał na kom ten kabel do tłumnika wrzucił . ?

co zrobił :idea::?:

na spaliny sprawdzał włorzył coś do tłumnika i sprawdzał spaliny
  • Poziom 24  
    Analize spalin ci robił ..,i co wyszło :idea::?:,to dlatego wymienił ci sonde lambde :idea::D
  • Poziom 9  
    qwertyuiop1000 napisał:
    Analize spalin ci robił ..,i co wyszło :idea::?:,to dlatego wymienił ci sonde lambde :idea::D

dokładnie tak:D
  • Poziom 24  
    Cóż ,widze że po tej wymianie i analizie autko chodzi tak jak przed wizytą u mechanika :idea::cry:,jak kolega widzi że wymiana nic nie pomogła ,trzeba szukać przyczyn tak jak pisałem wczesniej :idea:
  • Poziom 9  
    Wymieniłem termostat i sonde lamda. Spalanie poprawiło się, lecz pojawił sie problem po dwóch miesiącach po wymianie tego. Jade z jakieś 7 km i temperatura podnosi się do 95 stopni i po chwili na około 20 sekund kontrolka żółta. Co to może być za przyczyna. Dodam po zgasnieciu kontrolki temperatura spada szybko i jest ok. Mam corse b 85r 1,2 bez gazu.
    Proszę o szybka odp:cry:
  • Poziom 9  
    Zrobiłem, jak było napisane na tej stronie. Były 3 błyski kontrolki, potem przerwa i znów 3 razy. Może ktoś wie, co to za błąd?
    Mam problem z odczytaniem kodu. POMOCY
  • Poziom 16  
    mariusz20088 napisał:
    Może ktoś wie, co to za błąd?

Zaraz ktoś cię opierniczy za lenistwo. Na podanej stronie wyraźnie jest napisane co to za błąd i za co odpowiada.
  • Poziom 9  
    pawcio1979 napisał:
    mariusz20088 napisał:
    Może ktoś wie, co to za błąd?

Zaraz ktoś cię opierniczy za lenistwo. Na podanej stronie wyraźnie jest napisane co to za błąd i za co odpowiada.

mam filmik nagrany jak ktos che moge przeslac?