Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak ciepłej wody, ogrzewanie działa

23 Lut 2011 13:30 3668 9
  • Poziom 9  
    Witam! Mam dość nietypowy problem. Nie wiem jaki dokładnie jest to model pieca, gdyż nie mogę odnaleźć dokumentacji, dlatego zamieszczam zdjęcia. Został zakupiony ok. roku 2003/2004 i od tamtego czasu działał bez zarzutu i nic nie było w nim naprawiane. Po mojej tygodniowej nieobecności wróciłem do domu i zdziwiła mnie bardzo temperatura, która wynosiła 14 stopni. Próbowałem włączyć kaloryfery, lecz nie reagowały. Poszedłem więc zresetować piec i kaloryfery zaczęły grzać. Niestety woda z kranu nadal leci zimna. Wyregulowałem ciśnienie, gdyż było trochę za niskie. Próbowałem coś kombinować z tym 'AquaComfort', lecz to również nie przyniosło skutku. Proszę o jak najszybszą odpowiedź, gdyż trudno mi trochę funkcjonować gdy woda lecąca z kranu jest lodowata. Z góry dziękuję.

PS: Symbol 'C' pokazany na zdjęciach miga i według instrukcji to oznacza, że 'AquaComfort' działa. I przepraszam, za te pajęczyny, ale piec wisi w piwnicy i rzadko kto tam zagląda :wink:
  • Poziom 12  
    No to najwyższy czas żeby wezwać serwis i zrobić przegląd, po tylu latach bezawaryjnej pracy to mu się należy.
    A czy jak załączasz wodę to się zapala czy nic nie reaguje?
  • Poziom 9  
    Tak jak załączam wodę, to na wyświetlaczu zapala się symbol kranu i zapala się płomień.

EDIT: Mała poprawka. Przed chwilą sprawdziłem i okazało się, że płomień zapala się na dwie, trzy sekundy i gaśnie.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Sądząc po objawach które opisujesz i po wysokiej temp. podanej na zdjęciu, wygląda na to że nie masz odbioru ciepła po stronie wymiennika.
    Odkręć te dwa plastikowe wkręty ( obrót o 45°) odchyl panel i sprawdź czy działa zawór 3-drg. dotknij w tym momencie rurek wlotowych przed i za wymiennikiem a także na C.O.( tylko się nie poparz )
  • Poziom 9  
    Już serwisanta wezwałem... Ale dzięki za chęci ;)
  • Poziom 12  
    I prawidłowo.
    napisz potem jaki był problem.
  • Poziom 9  
    Serwisant powiedział, że padła pompa do ciepłej wody i trzeba ją wymienić.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    To trafiłeś na czarodzieja, a nie serwisanta. W Twoim kotle jest pompa która podaje wodę albo na CO albo na CWU, więc jeżeli kocioł pracuje na CO ( a piszesz że CO działa ) to oznacza, że pompa działa.
    Napisz czy masz kocioł jedno, czy dwu funkcyjny. Jeżeli masz kocioł dwu funkcyjny, a tak to wygląda na foto, to prawdopodobnie masz zakamieniony wymiennik od ciepłej wody.
  • Poziom 9  
    Tak jest to kocioł dwu funkcyjny. Po odkręceniu wody w kranie płomień zapala się na sekundę po czym gaśnie. Tylko szkoda, że dopiero co to przeczytałem bo właśnie co majstruje coś tam i wymienia tą pompę. A nie jest to tak, że takie piec posiada dwie pompy? Tylko pytam, bo być może coś źle zrozumiałem z tego co napisałeś.

EDIT: Po wymianie pompy od razu zaczęła lecieć ciepła woda :D
  • Poziom 12  
    Ciekawe??
    Bo tak jak DARIUS67 stawiałem na wymiennik, tym bardziej że C.O. grzało a kocioł ma tylko JEDNĄ pompę, ale tak to już jest, jak się nie stoi przy urządzeni i nie można wszystkiego obejrzeć, dotknąć i sprawdzić.