Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sieć relacji Modem -Router, jak to skonfigurować ???

pawelec1990 23 Feb 2011 16:37 2152 8
    pawelec1990
    Level 9  
    Witam. Mam wielki problem z internetem a dokładniej to nie mogę sobie poradzić ze skonfigurowaniem routera... Postaram się w skrócie opowiedzieć całą sytuację...
    A więc tak. Mój dostawca czyli Multimedia założył mi modem do którego podłączony jest kabel (kablówka) którym wchodzą: telewizor, internet, telefon... Ten modem jest podłączony przez USB do komputera. Wszystko działa. Jazda zaczyna się dopiero później. Modem ma wyjście opisane jako Ethernet. Do tego wejścia wpiąłem się kablem sieciowym i podłączyłem router... a to po to żeby wysyłać routerem z anteną internet do mojego kompa umiejscowionego w innym pokoju. Laptopa ustawiłem żeby IP itp. bral automatycznie ale laptop tzn WiFi widzi router, jest połączenie a nie ma sygnału, czyli nie ma neta... nie wiem jak to ustawić żeby działalo.. Pomożecie ???

Dodano po 2 [godziny] 14 [minuty]:

podrzucam nieszczęsną stronę do ustawień

denzel2008
    Level 15  
    Quote:
    jest połączenie a nie ma sygnału, czyli nie ma neta...

No to musisz zbliżyć laptop i będziesz miał sygnał.Proste:)
    pawelec1990
    Level 9  
    No tak ale to chyba dziwne bo laptop jest w odleglosci 10 metrow
    wiec to raczej kwestia ustawienia, a nie odleglosci
    denzel2008
    Level 15  
    A to faktycznie coś jest nie tak. może coś jest z anteną od wifi. Jak ja odkręce anteny od swojego routera to mam 3/5 kreski przy odległości 1metr. A spróbuj przystawić lapka do routere i zobaczyć czy żlapie coś.
    bush878
    Level 14  
    Podaj nazwę modemu od multimedii.
    pawelec1990
    Level 9  
    Powiem tak. zasięg w tym pokoju mam na maksa, lapka przystawilem i też nico, a firma modemu to nie wiem bo na nim nic nie pisze, a na tabliczce znamionowej science atlanta, po mojemu to kwestia ustawień IP i tak dalej, bo na samym początku było tak że mój lapek miał właśnie przez wifi neta, a potem jak ustawilismy na pc-cie zeby dzialalo to lapek stracil dostep do neta i o!!
    pawelec1990
    Level 9  
    Chyba nikt nie jest w stanie mi pomóc a ja się zaczynam zastanawiać czy to nie jest wina Windowsa 7
  • Helpful post
    _tl_
    Level 17  
    Najprawdopodobniej modem od Twojego dostawcy nie moze jednoczesnie pracowac z urzadzeniami podlaczonymi przez USB i port LAN. Moze do tego jeszcze dojsc blokada na MAC. Odlacz kabel USB, zostaw podlaczony ruter przez kabel sieciowy do portu WAN i modemu.

Nastepnie:

1. Wylacz ruter
    2. Zrestartuj modem i pozwol mu sie kompletnie zbutowac
    3. Wlacz ruter

Jesli ruter wciaz nie otrzyma adresu IP od modemu, skontaktuj sie z Twoim dostawca internetu i powiedz mu ze wlasnie zmieniles komputer i chiales go podlaczyc przez port LAN w modemie co wlasnie uczyniles. Oni powinni udostepnic Ci internet na podstawie adresu MAC Twojego rutera. Sprawdz MAC rutera wczesniej w razie jak o niego zapytaja choc nie powinni. Jesli ruter bedzie w stanie otrzymac adres IP od Twojego dostawcy wtedy bedziesz mogl go rozprowadzic po sieci wewnetrznej.

Musisz jednak wczytac sie w regulamin Twojego dostawcy czy mozesz podlaczyc wiecej niz jeden komputer do Twojej sieci bez wnoszenia dodatkowych oplat.
    pawelec1990
    Level 9  
    Nie wiem czy to zadziała ale dzięki za pomoc bo wydaje mi sie to sensowne i tak zrobie. Kontaktowałem się z dostawca i moge rozprowadzic internet na x komputerow. Ale faktycznie zresetuje to i tamto :p