Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zrobic clear-cmos w fujitsu lifebook c-4110

24 Paź 2004 18:03 1944 3
 • Poziom 20  
  witam tak jak w temacie.
 • Poziom 14  
  W przypadku notebooków hasło BIOS-u oferuje wyższy stopień bezpieczeństwa niż w komputerach stacjonarnych, bo zwykle nie jest przechowywane w układzie CMOS, lecz w układzie Flash-ROM (jak np. w nowych notebookach firm Dell, Fujitsu-Siemens i Sony). Wyjęcie baterii czy akumulatorka nie zdaje się na wiele. Lecz nawet hasło zapisane w CMOS-ie jest dość bezpieczne, bo w notebookach nie ma zworki do kasowania pamięci CMOS. Jeśli zapomnisz hasła, a hasła generalne z Internetu nie dają pożądanego efektu, musisz się skontaktować z producentem. Jest to rodzaj zabezpieczenia przed uruchomieniem kradzionego komputera.
  W niektórych notebookach Toshiby można odblokować hasło przez interfejs równoległy. Szczegóły znajdziesz pod adresem www.esiea.fr/public_html/christophe.grenier/index.html?cmospwd.html. Wystarczy podłączyć do interfejsu 25-stykowy kabel drukarkowy z połączeniami następujących pinów: 1-5-10, 2-11, 3-17, 4-12, 6-16, 7-13, 8-14, 9-15 i 18-25. Podczas uruchamiania syste-mu BIOS sprawdza stan portu równoległego. Gdy otrzyma zmody-fikowany sygnał, odczytuje go (tylko w niektórych modelach) jako polecenie Skip Password i usuwa hasło.
 • Poziom 20  
  tylko że komp sie włącza ale do biosu mam hasło którego nie pamiętam a przydało by sie coś tam poustawiać:) czy wgranie nowego biosu pomoże?
 • Poziom 12  
  Mialem przypadek z komputerem Fujitsu-Siemens Lifebook nie pamietam dokaldnie modelu - i wtedy pomoglo mi odlaczenie bateryjek... tylko ze sa tam dwie niezalezne bateryjki i musialem odlaczyc obie rownoczescnie na kilka minut - i BIOS byl zresetowany. Poszukaj dobrze, moze w tym notebooku tez tak sie da. (z tego co pamietam do dostep do nich nie byl laty - rozkopalem prawie cala maszynke zeby je znalezc)