Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark e321 pisze, że może działać nieprawidłowo

23 Lut 2011 14:24 1353 11
  • Poziom 9  
    Witam ostatnio mam problemy z moją drukarką. Lexmark e321. Jakieś 3 miesiące temu brudziła kartki. Wymieniono bęben światłoczuły oraz jakieś wałeczki. Wszystko było ok. Teraz po podłączeniu drukarki do komputera pojawia sie napis na monitorze: "...Twoje użądzenie może działać nie właściwie. Sprawdź połączenie bla bla bla..." Wszystko działało normalnie, do czasu, gdy pamiętnego dnia wybuchł zasilacz w moim kompie. Początkowo myślałem że wszystko chodzi. Drukarkę włączyłem, zaświeciła się lampka Ready i gitara. Kupiłem nowy komputer i po podłączeniu do drukarki chciałem wydrukować coś z worda i tu wyskoczył ten właśnie oto napis. Wykrywa ją, jest widoczna, lecz pisze, że może działać nieprawidłowo. Zainstalowałem chyba 20 sterowników, i z każdym to samo. Prubowałem na innym kablu, na innym kompie i to samo. Czy to może być wina starego kompa i zasilacza? Czy może starość? (3lata) Proszę o jakieś sugestie. To pilne
  • Poziom 31  
    Oczywiście, że może to być wina starego kompa. Spalony zasilacz najprawdopodobniej pociągnął za sobą płytę główną, a ta drukarkę. Żeby mieć 100% pewności pobierz jakiegoś linuxa (np. Ubuntu) na LiveCD i wówczas spróbuj coś wydrukować. Ubuntu ma sterowniki do tej drukarki "w sobie".
  • Poziom 9  
    Nie. W starym komputerze uszkodził się tylko zasilacz. Po wyianie działał jak nowy, ale i tak kupiłem nowego komputer. Przypominam, że drukarka drukuje stronę testową i reaguje na guziki
  • Poziom 31  
    Ale uszkodzeniu mogło ulec gniazdo USB lub LPT (nie wiem, którego używasz).
  • Poziom 9  
    Usb. A czy da się wylutować (wyjąć) i wlutować (wmontować) nowe gniazdo USB?
  • Poziom 31  
    Musiałbyś zobaczyć czy to tylko wina gniazda. Obadaj płytkę, poszukaj opaleń itp.
  • Poziom 9  
    witam ponownie, opatrzylem wszystkie plytki i zadnego opalenia, przysmolenia, wszystko czysciutkie jak szkło. Pomocy
  • Poziom 21  
    witam kolega podłączy drukarkę pod port lpt jeśli wszystko będzie ok to uszkodzony jest procesor sterujący portem usb niby lpt i usb podłączone są pod ten sam procesor ale z innej strony są wejścia i właśnie dlatego jeśli padł zasilacz w kompie zrobił przepięcie i padło usb można by się jeszcze pokusić i podejść do jakiegoś elektronika aby sprawdził okolice portu usb bo czasami jest tam wlutowane zabezpieczenie i tylko ono padło pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Witam, niestety podłączyłem drukarkę także poprzez port lpt i dalej nie reaguje. Już niewiem co mam robić. Powoli rozglądam się nad nowymi drukarkami
  • Poziom 16  
    Spróbuj poszukać jakiegoś zezłomowanego egzemplarza i zamień płytkę z portami. Sukces będzie 100% ;)
  • Poziom 9  
    Witam,
    w tych modelach można bez problemu wymieniać płytę.
    nie ma problemu z NVRAMem.
    jeśli cię to interesuje to mam taką płytę jeśli to jest model e321 pn to 12G1896.
    pozdr MW
  • Poziom 9  
    witma zauważyłem jeszce jeden objaw. Po podłączeniu drukarki przez USB do komputera komputer się zawiesza i nic nie da się zrobić. Lecz gdy odepnę jest wszystko OK. Czy wystarczy zmienić tylko płytę z USB i LPT tą elektronikę drukarki?