Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania 124l, 470 automat, opticruis

rafal999992 23 Feb 2011 16:34 2766 6
Optex
    rafal999992
    Level 9  
    Witam,
    otóż mam taki problem!!! Gdy staram sie odpalic moj woz to wydobywa sie duzo bialego dymu i gaśnie. Wyswietlają mi sie takie bledy: 94, 34, 28, 87, 51, 46, 14, 92, 54, 42, 15, 59, 55, 95. Nie wiem co moze byc przyczyna, bardzo prosze
    o pomoc. Z góry dziekuje!

Pozdrawiam: rafal
  • Optex
    pingwin1975
    Level 11  
    Witam kody blędow EDC 14 czujnik temp. cieczy chlodzącej 15 czujnik temp powietrza doładowującego 28 sygnał prędkości 34 czujnik ruchu iglicy wtryskiwacza 42 czujnik pedału przyśpieszenia 46 czujnk ruchu iglicy wtryskiwacza 51 pompowtryskiwacz cyl 1 54 pompowtryskiwacz cyl 4 55 pompowtryskiwacz cyl 5
  • Optex
    guitarboy
    Level 10  
    Hej, słuchaj...te kody zapewne nie wszystkie sa aktywne. Skasuj kody: wylacz zapłon na pare sekund po czym włacz zapłon. Przycisnij i trzymaj przycick 3 sek od EDC na panelu diagnostycznym, po czym trzymajac przycisk EDC wyłącz zapłon- bledy będą skasowane. Teraz odczytaj kody błędów zobaczymy co zostalo aktywne. Jak juz bedziesz mial kody ktre zostay to dawaj na forum.
    Podaj tez rocznik auta i przebieg.
    rafal999992
    Level 9  
    zrobilem tak jak mi poradziles guitarboy! skasowalem bledy ale teraz w Fcodes wyskakuje taki komunikat: E000 000. wymienilem filter paliwa i dalej nic. prosze o pomoc.
    multihunter
    Level 26  
    czasem woda dostaje się do złącza na kasecie EDC (przy silniku) na wskutek tego powstają błędne odczyty i wszystko wariuje
    Wypnij złącza i sprawdź czy nie ma na złączach wody, jeśli jest to dobrze oczyść spr. powietrzem i sprawdź kondycję uszczelek
    Pzdr
    guitarboy
    Level 10  
    Zrob dokladnie tak jak Ci poradzil kolega Multihunter, sprawdz teraz polaczenia jednostki sterujacej EDC, jezeli wszystkie polaczenia sa w porzadku to niestety moze to byc wina samej centralki. Kod ktory podales jest odpowiedzialny za jednostke sterujaca scislej wszystkie kody E000-E006 mowia nam o tym aby szukac przyczyn w obwodzie sterownika EDC. Jezeli masz mozliwosc podnien ja na inna sprawna. Moze juz do tego doszedles, napisz co z autkiem.
    rafal999992
    Level 9  
    Juz wszystko rozwiazane. Problem tkwil z zanieczyszczeniami w paliwie i to blokowalo doplyw paliwa. Dziekuje za pomoc!