Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wtryskiwacze i komputer Polonez

23 Lut 2011 19:17 2522 25
  • Poziom 12  
    Witam
    Zostałem ostatnio posiadaczem silnika z Motocykla o pojemności 400ccm, silnik posiada 4 cylindry. Niestety silnik nie posiada gazników i całego zapłonu.
    Moje pytanie brzmi czy jest szansa przystosowania całej instalacji silnika z Poloneza który posiada Multi Point Injection do owego silnika z ścigacza?
    Jakie dokładnie części powinienem zakupić aby tak przerobić silnik? Chce w nim zastosować turbosprężarkę dlatego chcę zastosować wtrysk paliwa.

Prosiłbym o pisanie na temat, wiem ile jest z tym pracy ale chciałbym się dowiedzieć więcej. Proszę także nie pisać komentarzy w stylu że to się nie opłaca itd bo to mnie nie interesuje.

Pozdrawiam i z góry dziękuje ; )
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Szukaj instalacji od tego motoru oraz osprzetu, cos wiecej bys napisal o tym silniku.
  • Poziom 12  
    Silnik jak silnik, pochodzi od Suzuki Bandit 400, chodzi o to że nie chce oryg. bo chce przystosować go pod turbosprężarkę. Silnik 16 zaworowy, 4 gazniki (których nie mam i chce dać wtrysk).
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Marne szanse a nawet awykonalne z instalacja od poloneza , szukaj instalacji od malych silnikow osobowych z turbo w ukladzie i trzeba jeszcze ten silnik rozprezyc .
  • Poziom 12  
    Tak wiem mam już podkładkę pod głowice o grubości 2mm, nie wiem czy to jest wystarczające ale wydaje mi się że tak ; )
    Wydawało mi się że z Poloneza będzie łatwo nawet części tanio mogę mieć dlatego akurat ten samochód wybrałem. Masz może jakieś propozycje?

Jeszcze jedno pytanie:
    Dokładnie co potrzeba do uruchomienia całej instalacji wtryskiwaczy ?
    1-wtryskiwacze
    2-pompa
    3-komputer
    4-sonda
    5-czujnik ciśnienia
    6-czujnik położenia wału
    I coś jeszcze?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Google podaje: Polonez Caro Plus 1.6 GSi multipoint injection
    Niestety allegro milczy na temat tego wtrysku który polecasz. Jaka jest orientacyjna tego zestawu? Oczywiście używanego.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Szukaj pod fiat ;) np. tipo turbo , lub np volvo 480 alias renault( B18FT) tylko nie wiem jak z masa powitrza bo jest liczona pod ta jednostke pojemnosci .
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    Tak, zauwaz ze on koniecznie chce sobie zycie skomplikowac dokladajac turbo.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Dziękuje za odpowiedzi
    Co do tego układu to o nim słyszałem np tutaj:

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl....org/forum/index.php%3Ftopic%3D82437.0&anno=2

I działa on z turbo lecz raczej w PL nie do dostania jest. Nie wiem dlaczego tak się upieram na polonezem ale przemawia do mnie cena, czasami za wtrysk z innego auta mam poloneza na placu : )

MOTRONIC możesz trochę się rozpisać na temat połączenia wtryskiwaczy ?
    Co do koła fonicznego raczej nie będzie problemu.

MISIOZOL nie utrudniam sobie życia lecz chce z tego silnika jak najwięcej osiągnąć (wyścigi amatorskie)

Dodano po 1 [minuty]:

Co do pompy chciałem zastosować elektryczną nie mechaniczną tak samo jak ta osoba z linku powyżej.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    Tak czytajac ten link z suzuki i twoj cel w domysle sport wyczynowy bym obstawal przy linku podanym wyzej zauwaz ze jest mozliwosc zestrojenia tego wszystkiego a koszt uniwersalnego kompa ktorego mozna dowolnie programowac za 250$ jest naprawde dobry .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Tak ja to rozumiem, komputer nie jest zbyt drogi lecz u mnie nie przejdzie z kilku przyczyn:
    Dopiero zaczynam na torach dlatego chce to zrobić możliwie najtaniej.
    Za cene tego komputera spokojnie mogę kupić inny silnik ale to nie na tym polega. Zastosowałbym gazniki lecz wtedy odpada turbosprężarka. Jedyną możliwością są gazniki nadciśnieniowe których też raczej nie uda mi się zdobyć.

Dodano po 1 [minuty]:

Motronic których brakuje?
    Co do ręki mistrza nie chodzi tutaj o super obrazek lecz przedstawienie schematu w jak najprostszy sposób. Gdybym chciał to rozrysować to minie sporo czasu a wtedy Wy jako pomocna dłoń dawno pomagalibyście innym osobą : )
  • Poziom 30  
    W wielkim uproszczeniu tak odnosnie schematu .

Widze ze cos wolno mi to pisanie idzie.
  • Poziom 12  
    Motronic nie rozumiem twojej ostatniej wypowiedzi. Chyba wzajemnie się nie zrozumieliśmy. Jak pisałem części z szrotu mam praktycznie za darmo (znajomy prowadzi szrot)...

Dodano po 22 [sekundy]:

Limiter? Tzn blokada obrotów tak ?
  • Poziom 12  
    Można to jakoś ominąć?
  • Poziom 30  
    Tak, a w sumie ten koszt 250$ by sie zwrocil momentalnie bo mozesz zabrac go odlaczyc port parell i wziac go do innego pojazdu i wgrac tylko mape , reszta bebechow to uniwersalne elementy ogolno dostepne.
  • Poziom 12  
    Misio tak ja to rozumiem lecz że tak powiem wolałbym te pieniądze przeznaczyć na części mechaniczne ramy jeśli jest możliwość zrobienia tego taniej.
    Jeśli można ominąć blokadę to problemu raczej nie będzie.
    Teraz na samo zakończenie prosiłbym o napisanie czego brakuje na schemacie i opisanie mi z jakimi trudnościami mogę się jeszcze spotkać?

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli silnik będzie dobrze pracował pewnie zainwestuje w lepsze jego sterowanie ale nie chciałbym wydawać też takiej sumy jak nie wiem jaki będzie rezultat pracy.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Rezultat bedzie taki jakie elementy w to wsadzisz , osobiscie uwazam ze bedzie niezmiernie ciezko ci to skalibrowac do kupy na jakim kolwiek nie uniwersalnym kompie czy to z poloneza fiata lub innym , czasy otwarcia wtryskow ilosc paliwa , rozmiar dysz paliwowych inaczej mowiac bedzie ci niezmiernie ciezko uzyskac stosunek mieszanki stechiometrycznej potrzebnej do poprawnej pracy ukladu na wtrysku .A ta suma to jest pikus w porownaniu do kosztow ktore i tak wygenerujesz zajmujac sie tym sportem.
  • Poziom 12  
    Tak wiem dzięki za wyczerpującą odpowiedz ale jednak spróbuje już taka moja natura jest. Tematu nie zamykam gdyż może się okazać że potrzebuje pomocy jeszcze...
    Panowie dziękuje jeszcze raz za pomoc.

Pozdrawiam