Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPC: Thomson twg 850-4u + inny router wifi - da się?

23 Lut 2011 19:23 3297 3
 • Poziom 2  
  Sprawa wygląda następująco:

  W związku ze zmianą prędkości połączenia musiałem zrezygnować z (darmowego) internetu bezprzewodowego u mojego dostawcy. Myślałem, że będę musiał oddać router wifi i w zamian dostanę modem, ale okazało się, że nic nie muszę oddawać, a 'bezprzewodowość' mojego routera wyłączą zdalnie.

  I tu pojawia się pytanie: da się podłączyć pod tego Thomsona jakiś sprzęt sieciowy, który dzieliłby mi łącze i rozsiewał po całym mieszkaniu pakiety danych? Czy taki na przykład Linksys wrt54gl da się w ogóle podłączyć pod Thomsona?

  Instrukcja do Thomsona ze schematem tylnej ścianki tutaj : Link, ma 2 telefoniczne RJ-11, 4 ethernetowe RJ-45 i wejście (mini?) USB.

  Jeśli nie, co zrobić? Wymagać wymiany routera na modem kablowy (nie wiem na ile to realne), czy zakupić router z modemem kablowym? Będzie to działało, mając innego MAC-a niż 'ich' router?
 • Poziom 43  
  Jeśli dostajesz IP z puli prywatnej dla klientów i możesz zapiąć ich dowolną ilość(czyil nie przełączyli Ci z trybu router na tryb bridge) to możesz podłączyć i samego AP i będzie działać.
  Powiedz czy możesz mieć kablowo zapięte 2 komputer, pokaż wydruk z ipconfig /all

  W tym momencie do podobnego(albo i takiego samego Thomsona, z UPC) mam zapięty drugi router(do drugiego komputera, karta działa w B, komp jest zasyfiony, ale ponoć musi tak byc....) i nie ma problemów.
 • Poziom 2  
  Teoretycznie nie powinni mi jeszcze nic przełączyć, bo do 1. marca obowiązuje poprzednia umowa. Nie wiem, czy mogę podpiąć 2 kompy po kablu, bo nie mam dwóch kabli :/

  ipconfig:
  UPC: Thomson twg 850-4u + inny router wifi - da się?

  Co to znaczy, że 'karta działa w B, komp jest zasyfiony, ale ponoć musi tak byc....'?
  Jak podpinasz routery? Wybacz być może banalne pytania, ale chciałbym się upewnić, że to będzie działać, zanim polecę do sklepu. Wpinasz w jeden z ethernetów w Thomsonie skrętkę, której drugi koniec wędruje do portu WAN w routerze?
 • Poziom 43  
  Cytat:
  Wpinasz w jeden z ethernetów w Thomsonie skrętkę, której drugi koniec wędruje do portu WAN w routerze?
  dokładnie tak.

  Mówiąc "ponoć tak musi być" mam na myśli stwierdzenie kolegi "jak działa to nie bede tego ruszał"