Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LEXUS LXT-51T21

puncio1 24 Paź 2004 19:38 1011 6
  • #1 24 Paź 2004 19:38
    puncio1
    Poziom 24  

Mam taki TV do zrobienia niedziała przetwornica nie świeci dioda czuwania kondensatory wymieniłem na nowe, scalak TDA-4601 też aż 3 sztuki bo myslałem że magą być uszkodzone te scalaki chodz były nowe ale też bez rezultatu brak napięć po stronie wtórnej tranzystor sterujący trafo przetwornicy też wymieniony no i niewiem co dalej schematu nie posiadam proszę o pomoc. Napiecie na nodze 9 tego układu wynosi 11V ale gdy wyjme scalak jednak bo jego zabudowaniu napiecie na nodze 9 wynosi 0V .

• #2 24 Paź 2004 22:05
    Usunięty
  • #3 24 Paź 2004 22:21
    puncio1
    Poziom 24  

Wymieniłem jeszcze raz układ TDA 4600 na nowy i odlączyłem obwód wtórny telewizora a na wyjście trafa przetwornicy podpiołem żarówkę po włączeniu telewizora żarówka zaświeciła potem podpiołem obwód wtórny telewizora i ponownie obciążyłem wyjście trafa żarówką no i też świeci co wskazuje na brak uszkodzenia po stronie wtórnej napięcią 20V i 12V są też oki. Teraz musze udać się do klienta w celu podłączenia płyty którą zabrałem w celu naprawy pozostaje mi tylko pytanie czy ruszy TV jak podłącze tranzystor WN i baniak.

• #4 25 Paź 2004 06:34
    puncio1
    Poziom 24  

Napięcie na nodze 9 TDA4600 jest teraz 2,4V i niewiem czy jest to poprawne napięcie. Ale czasi jest odłączone od telewizora całkowicie bo wyjołem czasi i zabrałem do domu.

• #5 27 Paź 2004 13:44
    puncio1
    Poziom 24  

Wymieniłem kondensator filtrujacy 120 mikro na 350 V cały mostek prostowniczy oraz nowy scalak TDA 4600 oraz rezystory podłaczone do wyprowadzeń 4 i 5 oraz diode szybką podłączoną do nogi nr 9.
    Przetwornica ruszyła napięcia są oki. Ale pozostał jeszcze jeden problem jak włącze odbiornik wyłącznikiem sieciowym to niechce ruszyć musze więc wyjąć wtyczkę z gniazda sieciowego i ponownie ją włączyć wtedy telewizor przechodzi na czuwanie i mozna go normalnie właczyć, jak wyłącze go na pilocie na czuwanie to też można normalnie go włączyć ale jak wyłacze wyłącznikiem sieciowym to już niemożna go właczyć co to może być i gdzie tego szukać.
    Wyłącznik sieciowy wymieniłem na nowy i to samo.

• #6 27 Paź 2004 23:39
    markartv
    Poziom 17  

Wlacz go wylonczikiem sieciowym i sprawdz czy sa napiecia po stronie wtornej przetwornicy jezeli tak to cz jest na kolektorze tran. wn.

• #7 28 Paź 2004 00:08
    misiek_250
    Poziom 18  

puncio1 napisał:
    Napięcie na nodze 9 TDA4600 jest teraz 2,4V i niewiem czy jest to poprawne napięcie. Ale czasi jest odłączone od telewizora całkowicie bo wyjołem czasi i zabrałem do domu.

Witam
    Po pierwsze dziwny sposób naprawy telewizorka szczególnie metodą chybił trafił bez schematu :) a co by bylo jakby się okazało że leży kinol??? ale nic wracając do twojego ostatniego postu-hmmm sprawdziłbym na twoim miejscu wszystkie dojścia i wyjścia na przełącznik potem na sucho włączył i wyłączył sprawdzając w ten sposób czy przewodzi a następnie podłączył do sieci i poszukał kawałek po kawałku gdzie ginie napięcie ale najprawdopodobniej walniety będzie tranzystor załączający i elko które albo się nie ładuje do końca albo ma zwarcie.Poszukaj bo to może być przyczyną kolejnej usterki tak jak wcześniej przetwornicy.
    Życze powodzenia :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME