Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault megane II 1,9 dci czujnik temperatury

stef311 23 Lut 2011 20:23 6559 7
  • #1 23 Lut 2011 20:23
    stef311
    Poziom 14  

Witam mam wrażenie że padł mi czujnik temperatury ponieważ po przejechaniu kilku kilometrów a czasami od razu po odpaleni zaczyna działać wentylator na chłodnicy
    ( -20stopni na zewnątrz).
    W związku z tym mam pytanie jak go sprawdzić tzn chodzi mi przede wszystkim o miejsce gdzie on się znajduje ( może jakieś zdjęcie ) i tabelkę temperatura - rezystancja .

0 7
  • Fibaro
  • #2 23 Lut 2011 20:26
    matrixs
    Poziom 24  

A temperaturę cieczy na wskaźniku pokazuje? Dobrze by było podpiąć pod komputer.

-1
  • Fibaro
  • #3 23 Lut 2011 20:26
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tylko diagnostyka komputerowa może uratować Cię od nieszczęścia wywalania pieniędzy w błoto.

0
  • Fibaro
  • #4 23 Lut 2011 20:30
    stef311
    Poziom 14  

temperaturę na wskaźniku pokazuje idealnie a co do wyrzucania pieniędzy to dlatego chcę go najpierw pomierzyć wydaje mi się że znając zależność temperatura - rezystancja zdołam go sprawdzić

0
  • #5 23 Lut 2011 20:36
    Przemo9826

Z tego samego czujnika leci informacja do deski i do komputera wtrysku, czujnik jest z tyłu za termostatem, pod przewodami do nagrzewnicy, dojście porażka.

Rób jak chcesz, na moje to albo w skrzynce przekaźników i bezpieczników pod maską jest coś nie tak, albo czujnik ciś. klimatyzacji w kulki leci, ale diagnostyka prawdę powie.

0
  • #6 23 Lut 2011 20:56
    stef311
    Poziom 14  

Zaintrygowałeś mnie z tym czujnikiem ciśnienia klimatyzacji to zdiagnozowałem już jesienią że jest do wymiany ,porostu raz działa a raz nie ,zależy jak się przegnie złącze ale wcześniej to najwyżej mi klimę załączyło lub nie albo wyłączyło ją w trakcie pracy - takie były objawy uszkodzenia tego czujnika.
    Możesz napisać mi coś więcej jaka zależność występuje między czujnikiem ciśnienia klimatyzacji a czujnikiem temperatury ?Albo powiem inaczej pomiędzy czujnikiem ciśnienia klimatyzacji a ciągłą pracą wentylatora.

-1
  • #7 23 Lut 2011 21:00
    Przemo9826

Poczytaj o zasadzie działania układu klimatyzacji, wtedy zrozumiesz ;)

Nie ma żadnej zależności między jednym a drugim czujnikiem, każdy z nich według własnego uznania może włączyć wentylator.

Przypominam, ręki nie daję że to wina prezostatu, to tylko jedna z możliwości.

0
  • #8 13 Kwi 2011 17:24
    stef311
    Poziom 14  

Witam finał był taki diagnostyka komputerowa - wymiana presostatu - problem z głowy. Temat zamykam

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo