Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407sw brak uszkodzony nawiew

23 Lut 2011 20:41 11519 12
  • Poziom 12  
    Witam. Samochód peugeot 407sw 2004 rok 1,6 hdi 9hz nie działa wentylator nadmuchu i klapy nagrzewnicy, zasilanie na wentylatorze sprawdzone silnik went sprawdzony w innym aucie panel sterowania sprawdzony i podmieniony, nie działa ani tryb auto ani reczne sterowanie obrotami( na wyswietlaczu widać zmiany obrotów w trybie ręcznym)przewody pomiędzy panelem a silnikiem sprawdzone po wypięciu wtyczki z panelu sterowania i odpaleniu silnika wentylator pracuje komputer nie widzi błędów w klimatyzacji jedynie w bsi nie widzi sygnału z szyberdachu czy to ma coś wspólnego i co jeszcze sprawdzić?
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 28  
    Sterownik obrotów padł da się go naprawić.
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 12  
    Wentylator sprawdzany w innym samochodzie i pracuje prawidłowo
  • Poziom 27  
    instalacja (piny,złacze, przewod)
  • Poziom 12  
    Przewody i złącza sprawdzane
  • Poziom 42  
    Głośny , pocichu wszystko napisał.
  • Poziom 12  
    który sterownik, na silniku jest płytka i to ona steruje obrotami
  • Poziom 12  
    silnik wentylatora miał wyłamane skrzydełka i dostawał wibracje, został wymieniony cały silnik z plytką regulującą obroty i dalej nic
  • Poziom 42  
    Regulator obrotów jest w kształcie półksiężyca , przykręcany bezpośrednio do obudowy wentylatora , na jego wtyczkę wchodzi sygnał sterowania PWM /cienki przewód , nie pamietam jaki kolor/. Sprawdź , czy na tym przewodzie, podczas reg.obrotów na panelu , jest jakieś napięcie i czy się zmienia ,pomiędzy 1,5 V do 7 V.
  • Poziom 12  
    To nie ten typ wentylatora ten o którym piszesz u mnie jest wentylator z wbudowaną płytką z tranzystorami , wtyczka ma zasilanie dwoma grubymi przewodami i dwa przewody sterujące i to chyba nie napięciowo
  • Poziom 42  
    PWM to prostokąt ale da się zmierzyć napięcie!
  • Poziom 10  
    Panowie widzę, że przerabialiście temat a nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Gdzie w 407 znajduje się silnik dmuchawy i jak go wymienić? Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich forumowiczów. Podłącze się pod temat ostatnio wystąpił u mnie też ten problem wysiadła mi dmuchawa. Pożyczyłem od kolegi dmuchawę i panel sterowania klimatyzacją i niestety nie przyniosło mi to żadnych skutków, jedynie jak połączyłem auto pod komputer wyskoczyły mi dwa błędy:
    P1597 obwód elektrozaworu obejścia ukladu chłodzenia - przerwa w obwodzie
    F734 usterka pobierania sygnału diagnostycznego silnika dmuchawy
    Stawiał bym na rezystor dmuchawy ale słyszałem kilka różnych opinie że w moim peugeocie nie występuje, możliwe jest to?

Proszę was o pomoc bo już nie wiem jak z tym walczyć😢