Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie kaloryferów wodą z bojlera.

Sixer86 03 Gru 2015 12:59 22455 39
    wnoto
    Poziom 32  
    Jeżeli obecnie aby uzyskać komfort potrzebujesz 36kWh to przy zmianie sposobu grzania na kaloryfery też będziesz podobna ilość zużywał. Wydaje się że nawet trochę wiecej niż 36 (o ile będziesz chciał utrzymać ten sam komfort cieplny).
    No chyba że będziesz siedział na grzejniku to wtedy komfirt cieplny bedzie na tyle duzy że nie będzie trzeba sporo energii. Ale jak z niego zejdziesz to bedzie gwałtowny spadek komfortu.

Promienniki generalnie są oszczedne. Ogrzewaja "oświetlana powierzchnie. Często stosuje się je tam gdzie trzeba szybko podnieść komfort cieplny.
    Grzejnik "sieje" dookoła przez promieniowanie i poprzez konwekcje . Równiez i grzeje ściane za nim to jest raczej stratą.
  • HELUPOWER
    RAFAŁ W
    Poziom 10  
    Witam.
    Temat trochę stary ale nie zaczynam nowego.
    Pytanie jest takie czy bojler 100l i grzałce 1500 watt wydoli na ogrzewanie podłogowe.
    W podlogowce jest ok. 130l wody temperatura wody potrzebna ok.
    25st.
  • HELUPOWER
    wnoto
    Poziom 32  
    Trzeba wyliczyć dobowe zapotrzebowanie na ciepło w tych pomieszczeniach.
    Lepiej napisz ile jest tej podłogi i jakie są ściany ...
    Czym dotychczas to grzano ?
    Czy chcesz korzystać tylko z II taryfy ?
    RAFAŁ W
    Poziom 10  
    Zacznę od początku.
    Jest to budynek w stanie budowy, murowany z porothermu 25cm.
    Na dniach będzie ocieplenie dachu i elewacja, podłóg jest ok 150m2. Jeśli chodzi o grzanie bojlerem, jest to rozwiązanie tymczasowe ponieważ gaz będzie dopiero ok. września 2017r a teraz chcę dalej robić z wykończeniem. Najważniejsze to muszę wygrzać wylewki przed położeniem płytek w łazienkach, kuchni, wiatrołapie i holu na parterze. W sumie wystarczy tylko tam grzać podłogę bo mam jeszcze inny piec który dobrze grzeje.
    Zalać i tak chyba trzeba całą podlogowke.
    wnoto
    Poziom 32  
    Jeśli nie będziesz grzał całej podłogi to powinno wystarczyć do tego celu. Tylko jeszcze pompkę oprócz boilera musisz podłączyć.
    Pojemność boilera ma mniejsze znaczenie niż moc grzałki w tym przypadku.
    RAFAŁ W
    Poziom 10  
    Grzałka ma 1500W , o pompce oczywiście pamiętam, w zasadzie mam wszystko przygotowane do skręcania tylko węże do podłączenia instalacji z bojlerem muszę wymierzyć i zakuć.
    jas67
    Poziom 22  
    wnoto napisał:
    Pamiętaj aby temperatura nie była zbyt wysoka w bojlerze. Bo pójdzie taka w podłogówkę.

Kolega żarty sobie robi?
    Tyle podłogówki jedną grzałką 1500W grzać i uważać by nie przegrzać ?
    Dobre żarty. Przecież to nie ma prawa nawet trochę zagrzać.
    wnoto
    Poziom 32  
    Autor: "muszę wygrzać wylewki przed położeniem płytek w łazienkach, kuchni, wiatrołapie i holu"
    To jest tylko kawałek z 150m2 ... może 20-30m2.
    ja: "Jeśli nie będziesz grzał całej podłogi to powinno wystarczyć do tego celu"
    drhousebreaker
    Poziom 1  
    Witam.
    Podpinam się, żeby nie zakładać nowego topicu.
    Sytuacja jest następująca :
    - dom ok. 80-90 m2 (do ogrzania na 2-ch kondygnacjach) - ocieplony.
    - grzejniki Purmo compact (o różnej wielkości - od największych do najmniejszych na rynku - w sumie 8)
    - do tej pory ogrzewany kotłem stałopalnym, który ... PADŁ ....
    - przy najgorszych mrozach, do utrzymania przyzwoitej temperatury w domu, wystarczała mi temperatura ok. 52-58 st C (w nocy nawet 45 st C) wewnątrz instalacji CO (temperatura mierzona czujnikiem na rurze miedzianej - wylot z kotła).
    Ponieważ już jest zimno muszę szybko znaleźć najtańsze (w zakupie i relatywnie w eksploatacji) źródło ogrzewania, na kominek z płaszczem też w tej chwili mnie nie stać.
    Mój pomysł jest następujący :
    - bojler do podgrzewania wody 50l - 80l ustawiony na 60 st C (bo to koszt zakupu ok. 250-350 pln)
    - sterownik (zdjęty z kotła), który będzie zarządzał wpiętą w instalację, pompą wymuszającą obieg wody. Sprawdzę czy da się ją ustawić na włączanie co pewien czas - w zależności od temperatury w domu.
    Nie mam II-giej taryfy, prąd wciąż "budowlany", więc energia kosztuje mnie w nocy tyle co w dzień.
    Pytanie 1 - co o tym sądzicie ?
    Pytanie 2 - Zadziała ?
    Pytanie 3 - koszt energii mnie zeżre ?
    Będę wdzięczny za opinię ...