Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawka domofonu laskomex

23 Lut 2011 23:21 12282 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam uszkodzoną słuchawkę od domofonu firmy laskomex, nie znam dokładnie jaki to model. Generalnie domofon zrzucił mi pies ze ściany.
    Mam prośbę czy ktoś orientuje się jaki jest schemat połączeń w słuchawce.
    Wydaje mi się, że na 90% jest coś nie tak w połączeniu słuchawki. Lutowałem tam przewody, nie pamiętam już dzisiaj dokładnie co to było..
    Na poniższych zdjęciach są kolory biały, zielony, jasnozielony, różowawy.
    Kolory wychodzące z przewodu słuchawki to biały, jasnozielony, różowawy.
    Prosił bym o jakieś sugestie odnośnie połączeń. Chciałbym spróbować samodzielnie naprawić domofon.

Słuchawka domofonu laskomex Słuchawka domofonu laskomex Słuchawka domofonu laskomex Słuchawka domofonu laskomex Słuchawka domofonu laskomex Słuchawka domofonu laskomex Słuchawka domofonu laskomex
  • RenexRenex
  • Poziom 10  
    Z tego co widzę to jest to słuchawka do podłączenia do lini 3 przewodowej więc kolory jakie wybrał sobie instalator są przypadkowe i nikt ich nie zna ,ale można zmieżyć na jakich kabelkach występuje napięcie i podpiąć odpowiednio pod zaciski (+i-)Prawdopodobnie domofon był wymieniany po wymianie kasety na dole w klatce bo linia jest do słuchawek starego typu 5 lub 6 przewodowych. Spróbuj tak podłączyć biały do słuchawki ,zielony do mikrofonu a różowy to masa dla jednego i drugiego.linia która wychodzi ze ściany standardowo kolor pom.to wywołanie czyli jak na mój gust jest źle.Spróbuj podłączyć tak pom -br biały + nieb -.
  • RenexRenex
  • Poziom 20  
    Instalator tu nie ma nic do gadania. Fabrycznie biały słuchawka, zielony mikrofon, czerwony masa. I odpowiednio na płytce S - słuchawka, M - mikrofon, 4 - masa. Powielenie masy w samej słuchawce może mieć różny kolor najczęściej biały lub czarny.
  • Warunkowo odblokowany
    To jest unifon LM 8 do instalacji cyfrowej.Trzeci zacisk służy opcjonalnie do otwierania bramy.L+ i L- to są zaciski zasilania unifonu.
  • Poziom 1  
    Witam

Na wstępie kilka informacji odnośnie unifonu.
    Jest to LM-8W/1 cyfrowy unifon Laskomex z funkcją sterowania urządzeniem dodatkowym (identyfikacja produktu znajduje się na srebrnej nalepce na odwrocie spodu obudowy).
    Zaciski „L -” - masa, „L+” - zasilanie, transmisja cyfrowa oraz po zestawieniu połączenia transmisja audio, „BR” - zacisk do sterowania urządzeniem dodatkowym (zwierany z masą (L-) po wciśnięciu przycisku S3). Dodatkowo widzę że unifon w Twoim przypadku zaprogramowany jest na nr 12 (4+8).

Naprawa unifonu sprowadza się do wymiany uszkodzonego przewodu i jego odpowiedniego podłączenia do płytki oraz mikrofonu i wkładki słuchawkowej.

Do płytki podłączenie jest następujące:
    pod „S” (zacisk wkładki słuchawkowej) podłączamy biały przewód
    pod „M” (zacisk mikrofonu) podłączamy zielony przewód
    pod „4” (zacisk masy) podłączmy czerwony przewód

Do wkładki słuchawkowej i mikrofonu podłączenia są następujące:
    przewód biały – jeden z konektorów wkładki słuchawkowej
    przewód czerwony – drugi z konektorów wkładki słuchawkowej (kolejność nie ma znaczenia)
    przewód zielony – „ + mikrofonu”
    Kolejny przewód, w Twoim przypadku „grubszy ciemno zielony”, nie wychodzący z przewodu spiralowanego unifonu, podłączasz jednym końcem do „- mikrofonu”, a drugim końcem do czerwonego przewodu przylutowanego do drugiego z konektorów wkładki słuchawkowej.

Ważna uwaga – zachowaj ostrożność przy lutowaniu mikrofonu zwracając uwagę na jego „+” i „-” oraz aby go nie przegrzać zbyt długim dotknięciem grota lutownicy.

Pozostaje tylko właściwe skręcenie obudów, sprawdzenie (wybranie nr 12 na klawiaturze domofonu przed wejściem do Twojego budynku) i powinno być OK.

POWODZENIA

PS
    W załączeniu kilka fotek, może się przydadzą.
    Gdybyś nie dawał rady skontaktuj się z Serwisem producenta – na pewno Ci pomogą. Kontakt znajdziesz w internecie.

Dodano po 23 [minuty]:

Coś fotki się nie dodały, może teraz