Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood KRC-391 pytanie odnośnie podtrzymania radia

bobuss 24 Lut 2011 00:15 1146 3
  • #1 24 Lut 2011 00:15
    bobuss
    Poziom 16  

Posiadam radio jak w temacie, interesuje mnie zlikwidowanie podtrzymania radia. Radio ma służyć w warsztacie do słuchania muzyki zasilany jest z stabilizowanego źródła napięcia 12v. Niestety w moich rejonach często prąd wyłączają a nie uśmiecha mi się kupować dodatkowego akumulatora specjalnie do podtrzymania radia.

Chciałbym na stałe zaprogramować stacje radiowe oraz ustawienia żeby nie kasowały się po odłączeniu podtrzymania.

Prąd podtrzymania wynosi około 2,5mA ( z obliczeń wynika że prąd ten powstaje przez rezystor R1 4,7K znajdujący się na stronie 6 schematu) wiązka prowadzi do pinu 41 "P.CON-DET" IC1. Na schemacie pisze że 5v stan wysoki, oraz 0v stan niski. Sugeruję odłączenie rezystora R144 i pin 41 IC1 podłączyć do masy. Jednak jestem amatorem w elektronice więc pisze by się upewnić czy to coś pomoże.

W załączniku umieszczam schemat

0 3
  • #2 24 Lut 2011 01:40
    SP8JZ
    Poziom 33  

Cosik mi się zdaje, że nie tędy droga, bo P.CON. to będzie raczej coś w rodzaju wewnętrznego włącznika zasilania.
    Nie mniej jednak takie rzeczy są możliwe, gdyż kiedyś zrobiłem taki eksperyment. 9V 6LR61+5V6+220kΩ chyba szeregowo, natężenia nie pamiętam. Trzymało to ze 2 lata aż radio się rozsypało. Nie lepiej poszukać jakiego blaupunkta na eepromie albo motoroli ? Bardzo dobre radio by było na taki garaż w sam raz.

0
  • #3 24 Lut 2011 23:19
    bobuss
    Poziom 16  

Mój błąd, sprawdziłem i nie chodzi o te gniazdo - P-Con to gniazdo zasilające główne. niestety nie umiem znaleźć na schemacie niczego od "BATT" na kostce ISO jest dopisane że w pin 4 ma być BATT podtrzymania.

0
  • #4 26 Lut 2011 23:00
    bobuss
    Poziom 16  

zamykam temat - po rozkręceniu radia i pomierzeniu okazało się że jest to nie wykonalne. kupię akumulatorek 12v/1,2Ah z alledrogo i dorobię ładowanie - akumulator będzie jako bufor. dziękuję i pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów