Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alfa Romeo 147 programowanie pilota

naky 24 Lut 2011 00:30 28560 13
  • #1 24 Lut 2011 00:30
    naky
    Poziom 2  

Witam,

posiadam od niedawna używaną alfkę 147 pierwszy model, posiadam do niej klucze z pilotami jednak nie były używane i się rozprogramowały, posiadam kod itp. Był temat o 146 jednak tu nie mam takiego bajeru koło lusterka, więc jeśli ktoś ma jakieś info będę wdzięczny, bo na internecie nic nie ma :/

2 13
  • #2 24 Lut 2011 00:53
    kinus
    Poziom 12  

pozostaje adaptacja klucza za pomocą programu diagnostycznego. Z tego co wiem nie ma sposobu na zaprogramowanie klucza samodzielnie bez diagnostyki

-1
  • #3 26 Mar 2011 16:57
    zorg666
    Poziom 21  

- FES (Fiat ecu scan ) wersja 2.6.1 ci to zrobi lub najnowsza 2.7.2

2
  • #4 18 Lis 2011 08:27
    zorg666
    Poziom 21  

- dodatkowo program AlfaOBD programuje piloty oraz klucze.
    - nie opisuję więcej ponieważ to dośc czuły temat, złe podejście i nie mamy zapisanych kluczy.
    - procedura jest tak że na samym początku po wejściu do procedury program kasuje wszystkie obecne klucze.
    - awaryjnie wychodzimy z tej procedury i juz nie mamy żadnego klucza.
    - dobre, no nie.

0
  • #5 11 Maj 2012 09:26
    chudkacz
    Poziom 2  

Znalazłem w sieci coś takiego i u mnie pomogło po 30 min pilot zaczął działać

Witam, opiszę co dziś zrobiłem może komuś się przyda.

Więc, nie posiadałem oryginalnego pilota(scyzoryka) od alfy a zawsze chciałem mieć:) natomiast miałem grot i pestkę immo w innym scyzoryku. Czytałem, szukałem na różnych forach i nie znalazłem nic na temat pilota wszyscy pisali tylko o kodowaniu kluczyka (może i mieli na myśli pilota).

Sprawę rozkminiłem mianowicie zakupiłem na allegro kluczyk scyzoryk za 80 zł (w bardzo dobrym o dziwo stanie z 3 przyciskami - kluczyk nie posiadał diody która miałaby się zapalać po wciśnięciu przycisku po rozebraniu pilota i włożeniu mojego grota i pestki immo na płytce elektronicznej zauważyłem że jest dioda brakowało tylko wycięcia w pilocie na nią więc wziąłem wkrętarkę wiertło 2 i zrobiłem dziurkę w obudowie od środka jest taka wypustka i nie trzeba nic mierzyć by dioda pasowała po prostu przyłożyć tam wiertło i wywiercić) następnie udałem się do fiata celem nabycia karty kodowej bo takiej nie posiadałem koszt 208,80 zł u mnie w mieście - czas oczekiwania 24h.
    Teraz to co jeszcze będzie potrzebne to kabel elm i program fiatecuscan ja mam 3.3 pełna wersja.

Bierzemy kompa i idziemy do samochodu podpinamy kabel przekrecamy zapłon i wchodzimy fes-a wybieramy markę samochodu następnie wchodzimy w nadwozie(bcm) --> marelli body computer i wybieramy połącz. Wchodzimy w zakładkę regulacje i programowanie pilotów (musimy mieć przy sobie wszystkie piloty które chcemy dodać bo jeśli był już wcześniej dodany do tego samochodu ten pilot a pominiemy go teraz to później już nie da się dodać - będzie uważany za zgubiony przez kompa) program poprosi o wybranie 5 cyfrowego kodu z karty kodowej wybieramy ok następnie zostaniemy poproszeni aby po wciśnięciu "Y" w ciągu 15 sek nacisnąć któryś przycisk na pilocie przez 3 sek - program automatycznie wykryje pilota po naciśnięciu przycisku, następnie wyskoczy komunikat czy chcesz dodać kolejnego i procedura ta sama ale jeśli tak jak ja ktoś posiada jednego to po dodaniu tego jednego wciskamy "N".
    Teraz nawet mi działają kierunki po zamknięciu i otwarciu samochodu jeśli komuś to się nie podoba można je wyłączyć w tej samej zakładce co opisywany temat. Do tego okazało się że mam domykanie szyb i otwieranie a przez nie oryginalny pilot czy też przy przekręcaniu kluczykiem zamka ta funkcja nie działała.
    Jestem bardzo zadowolony zwłaszcza z wygody otwierania bagażnika wcześniej miałem tak że musiałem 3 sek trzymać otwieranie samochodu by się otworzył to tyle

5
  • #6 04 Lip 2012 09:54
    marek32-72
    Poziom 10  

Sposób podany przez kolegę chudkacz działa.
    Potrzebny jeszcze do ELM'a dodatkowy kabelek.
    Mam tylko mały problem, baterie nowe w pilotach, a otwieranie lub zamykanie raz działa z daleka raz trza bliżej podejść.
    Czy ktoś wie może jak dodać do IMMO nowy transponder?

0
  • #7 04 Lip 2012 23:30
    El Ninio
    Poziom 13  

Abritusem jak masz pin lub innym ustrojstwem po pamięci z immo (np. Tango).

1
  • #8 05 Lip 2012 11:36
    marek32-72
    Poziom 10  

Próbowałem dodać przy pomocy AlfaOBD dorobiony kluczyk z włożonym transponderem z zakupionego pilota kluczyka, ale nie chce dodać. Stary kluczyk normalnie dodałem, a tego z kombinowanym nie chciało przyjąć. Dodatkowego pilota normalnie przypisało. Czy transponder musi być nowy i czysty?

0
  • #9 06 Lip 2012 18:54
    El Ninio
    Poziom 13  

Musi być przygotowany pod tę Alfę którą posiadasz jeśli chcesz go dodać AlfaOBD. Nie może być używany od innego auta.

0
  • #10 08 Sie 2012 07:32
    zorg666
    Poziom 21  

Należy odczytać body komputer, potem ZED-Bulem pre-programować transponder.
    Programem AlfaOBD dodać wszystkie posiadane klucze do body komputera.
    --
    Alfa Romeo 147 programowanie pilota
    --

1
  • #11 08 Sie 2012 17:22
    marek32-72
    Poziom 10  

Dzięki za wszystko.
    Pojechałem do pewnego gościa i zaprogramował mi transponder.

1
  • #12 11 Wrz 2012 13:25
    zorg666
    Poziom 21  

A można odczytać zawartość body komputera w AR 147 za pomocą interfejsu OBD bez rozbierania całego body komputera ?

0
  • #13 11 Paź 2013 18:53
    zorg666
    Poziom 21  

Dość istotna informacja ao co jestem pytany na PW.
    Program IOTerminal odczytuje body komputer z Alfy Romeo 147 TS tylko z pomocą wtyku OBD2 i dorobionego kabla.
    Program czyta także ECU oraz BSI od Giulietty ale tylko ECU, BSI firmy Magneti Marelli.
    Poszukajcie stronki o IOterminalu i doczytajcie resztę.

0
  • #14 16 Lut 2014 20:14
    zimzia@
    Poziom 12  

Witam
    Co to za program ze zdjęcia "Pin code by zulu" ?

2
  Szukaj w 5mln produktów