Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Vaillant mag 275 - nie grzeje wody chociaż świeci

ewaaaa 24 Lut 2011 09:49 3461 4
  • #1 24 Lut 2011 09:49
    ewaaaa
    Poziom 1  

Witam,
    Piec przestał grzać wodę. Płomień cały czas jest, ale przy odkręceniu ciepłej wody - po pierwsze woda nie leci, po drugie nie załącza się duży płomień do podgrzewania.. wczym tkwi problem? proszę o szybką odpowiedź bo jest -20 i chciałabym szybko naprawić usterkę.. Dziękuję za pomoc.

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 24 Lut 2011 11:01
    swiatal
    Poziom 19  

Jeżeli "po pierwsze woda nie leci"
    to bardzo dobrze i prawidłowo, że
    "po drugie nie załącza się duży płomień do podgrzewania"
    Trzeba naprawić "po pierwsze" to wtedy powinno działać "po drugie"
    Ja u siebie w łazience na górze mam tak, że jeśli temperatura na zewnątrz spadnie poniżej minus dwunastu, to zamarza mi woda w przewodach doprowadzających i muszę czekać na ocieplenie.
    Mam to szczęście, że:
    1. mogę wtedy korzystać z drugiej łazienki,
    2. przewody doprowadzające są z elastycznego plastiku i po ociepleniu nie zalewa mi domu woda z rozsadzonych rurek.
    Jeżeli jest to również Twój przypadek, to: oby nie zalało Ci mieszkania po udrożnieniu rurek.
    Pozdrawiam.

Dodano po 10 [minuty]:

Nie życząc Ci "mojego scenariusza" sprawdziłbym na wszelki wypadek gdzie znajduje się zawór odcinający dopływ wody do pieca.
    Pozdrawiam.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 24 Lut 2011 14:41
    bzzyk 55
    Poziom 12  

ewaaaa napisał:
    Witam,
    Piec przestał grzać wodę. Płomień cały czas jest, ale przy odkręceniu ciepłej wody - po pierwsze woda nie leci, po drugie nie załącza się duży płomień do podgrzewania.. wczym tkwi problem? proszę o szybką odpowiedź bo jest -20 i chciałabym szybko naprawić usterkę.. Dziękuję za pomoc.

Rozumiem że świeci świeczka a nie główne palniki?
    Woda zimna leci? , jeżeli tak , to należy sprawdzić filtr ( znajduje się w zespole wodnym na zimnej wodzie) jeżeli zimna nie leci to zamarzło

0
  • #4 24 Lut 2011 18:00
    DARIUS67
    Specjalista - systemy grzewcze

Jeżeli wsteczny ciąg zamroził wymiennik to uważaj na rozszczelnienie. Po ogrzaniu wymiennika może zacząć ciec woda. Wsteczny ciąg to nie tylko zamrożenie, ale ogromne ryzyko zatrucia tlenkiem węgla. Wsteczny ciąg oznacza że masz problemy z instalacją kominową. Komin zawsze musi wyciągać a nie nawiewać. Komin działa podciśnieniowo, czyli musi wyciągać. Brak odpowiedniego nawiewu na pomieszczenie jest przyczyną wstecznego ciągu. Czasami wystarczy rozszczelnienie okna. Podstawy wentylacji i nie tylko - aby mogło wyjść musi wpierw wejść.
    Przy prawidłowej instalacji może dojść do okresowego, krótkotrwałego wstecznego ciągu spowodowanego niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w takich wypadkach o ile nie ma innego wyjścia, można zastosować nasadę termiczną.

0
  • #5 20 Kwi 2011 14:37
    Zbigniew Rusek
    Poziom 34  

Jeśli z ciągiem kominowym rzeczywiście jest tak źle, to przed naprawą piecyka KONIECZNA JEST WIZYTA KOMINIARZA i usunięcie usterek ciągu spalinowego (swoją drogą u mnie wsteczne ciągi zdarzają się tylko W PEŁNI LATA, GŁÓWNIE W CZERWCU I LIPCU, gdy jest bardzo wysoka temperatura zewnętrzna a słońce "świeci prosto w komin". Jeśli wymiennik rzeczywiście zamarzł (co raczej normalnie nie powinno się zdarzyć), to może by go spróbować rozmrozić np. za pomocą opalarki elektrycznej (wielofunkcyjna narzędzie).
    Wracając do komina, to gdy jest w innym pomieszczeniu mieszkania wentylacja wymuszona (wentylatorek elektryczny wmontowany w ciąg kominowy), mogą się zdarzyć zakłócenia działania komina. Trzeba ten wiatraczek WYMONTOWAĆ. W drzwiach do łazienki na dole KONIECZNE są otwory o wystarczająco dużej powierzchni (najlepiej kratka), gdyż one dostarczają powietrze do łazienki, niezbędne do spalania gazu w piecyku. Okna też nie powinny być zbyt szczelne (by komin mógł ssać powietrze).

0
  Szukaj w 5mln produktów