Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant VCW 18-10 gasnąca świeczka poczas trybu "urlop

24 Lut 2011 10:50 1393 2
  • Poziom 2  
    Dzień Dobry,

Od niedawna jestem posiadaczem mieszkania z piecem Vaillant VCW 18-10 i termostatem HAGER EK 370. Wcześniej nie miałem do czynienia z ogrzewaniem gazowym, więc jestem kompletnym lajkonikiem.
    Piec regularnie serwisowany i wszystko generalnie działa w porządku kiedy jestem w domu, problem pojawia sie gdy wyjeżdżam, a mieszkania przez większość czasu nie użytkuję - jestem w nim raz, dwa razy w miesiącu w weekendy. Ustawiam wtedy tryb "urlop" na 7 stopni, jednak prawie zawsze po kilku dniach świeczka gaśnie. Z tego co zauważyłem dzieje sie tak zawsze przy wyższych temperaturach na zewnątrz, gdy przez 4, 5 dni mieszkanie się nie wychłodzi poniżej 7 stopni i palenisko się w tym czasie nie włączy.
    Ostatnio jednak był sprawdzany grzecznościowo przed mrozami - temperatura w mieszkaniu 10 stopni, piec wyłączony. Został uruchomiony, temperatury na zewnątrz były znacznie ujemne przez cały tydzień, a gdy przyjechałem piec był wygaszony i w mieszkaniu 6 stopni.
    Czy jest możliwe, że ma on jakieś zabezpieczenie polegające na tym, że po kilku dniach bez uruchomienia paleniska wyłącza się całkowicie? Ewentualnie gdzie może być przyczyna?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Wsteczny ciąg gasi urządzenie - prawdopodobnie. Sprawdź czy masz jakiś nawiew, a najlepiej wezwij serwis aby skontrolować urządzenie.
  • Poziom 2  
    Ok, wszystko fajnie, tylko czemu nie dzieje sie to kiedy w mieszkaniu normalnie sie przebywa, a tylko w trybie urlopowym?
    Są dwie kratki wentylacji grawitacyjnej, obie otwarte: jedna do komina, jakies 3 metry od pieca, powyżej niego - nad szafkami, druga też wysoko w ścianie zewnętrznej do rur ukształtowanych w literę H - jakieś 4,5 metra od pieca. Obie działają bez zarzuty i generalnie w mieszkaniu nic nie wieje. Serwis był w październiku ubiegłego roku - zmieniony wymiennik na nowy, czyszczenie, regulacja i wszystko niby ok.