Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung ML-1610 nie drukuje

24 Lut 2011 11:31 5023 14
  • Poziom 23  
    Samsung ML-1610 dostałem używany w/g zapewnień sprawna.
    Sterowniki sam ściągnął Windows.
    Drukarka widoczna w systemie. Reaguje na wszelkie komendy.
    Po włożeniu papieru zapalona na zielono dioda On line/error.
    Po wydaniu polecenia drukuj kręci jakby ok, pobiera papier do drukowania, wciąga o kilka centymetrów jakby do drukowania. Zatrzymuje się i po chwili dioda z zielonej zmienia się na czerwoną i nie drukuje.
    Toner być może mocno zużyty albo całkowicie zużyty.
    Proszę o określenie co oznaczają takie objawy. Nie chciałbym popadać w koszty (100zł/toner), gdyby przyczyna leżała po innej stronie.
    Wyjętym tonerem poruszałem na boki ale bez rezultatu.
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Brudna lub zasypana tonerem rolka pobierająca. Otwórz pokrywę toner, wyjmij go i zobacz jak wygląda rolka. Wyczyść ją.
  • Poziom 23  
    Rozumiem, że rolka tonera. Była prawie czysta, jeszcze ją doszorowałem. Nie pomogło. Jak widać, że toner się skończył? Co to za kontrolka "Toner save" - nie zapala się.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Witam
    Kolega endriuf napisał ,że rolka pobierania papieru, nie tonera, Pobierania papieru. jak wyjmiesz toner to w głębi drukarki widać rolkę poboru papieru. Trzeba ją wyczyścić najlepiej specjalnym płynem do gumy lub benzyną ekstrakcyjną.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Przeczyściłem tę rolkę i poszło. Drukuje.
    Jeszcze dwa pytanka.
    Ta rolka pobierania papieru jest spękana, można ją dokupić i ewentualnie gdzie szukać?

Drukarka drukuje równomiernie na całej kartce ale druk chciałbym nieco ciemniejszy. Próbuję przestawić zaciemnienie na różne sposoby w preferencjach drukowania ale wydruk jest ciągle tej samej jakości.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    może jest włączona funkcja toner save?
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Można ją kupić. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę a na pewno znajdziesz. Czy na drukarce świeci się tylko zielona dioda? Ja podejrzewam, że wałek OPC jest zużyty lub kiepskiej jakości proszek. Chyba, że masz oryginalny toner. Może być też brudny laser.
  • Poziom 23  
    Funkcję oszczędnego drukowania wyłączałem, włączałem funkcję ciemnego wydruku, wszystko bez rezultatu.
    Czy oryginalny toner? Nie wiem, bo drukarkę otrzymałem używaną, na tonerze zerwana naklejka ale nr seryjny tonera znalazłem w necie. Nie myślę też aby był regenerowany, bo darczyńca to totalny laik.
    Generalnie świeci się tylko zielona dioda, choć jak naciskam przycisk cacel do drukowania strony startowej to migają obie diody.
    Panowie, może w praniu coś się wyjaśni. Najważniejsze, że drukarka drukuje. Zmienię toner na nowy, to może coś się wyjaśni.
    Dzięki za pomoc i cierpliwość.
  • Poziom 23  
    Drukarka funkcjonuje u mnie poprawnie na jednym komputerze. Drugi taki wiekowy ściągnął sobie sam stery z neta. Drukarka jest widoczna w systemie ale nie da się nic wydrukować, zero reakcji. Dlaczego?
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Jaki system? Vista? Poszukaj sterowników na stronie producenta.
  • Poziom 23  
    System XP na obydwu komputerach. Sterowniki próbowałem różne. Kłopotem raczej jest ich skuteczne odinstalowanie przed wgraniem kolejnych. Tak się zastanawiam, czy przyczyną nie jest kończący się toner.
    1. Jak to sprawdzić bez kupowania nowego?
    2. Jakim kolorem powinna się świecić kontrolka "Online/error", bo u mnie ciągle czerwonym? Czy nie powinna być zielona?
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Powinna być zielona. Ale wtedy nie powinna drukować też na tym drugim komputerze. Może nie domknąłeś górnej pokrywy albo przedniej. W 1610 jest chyba tylko bezpiecznik na kasecie.
  • Poziom 23  
    a jak widać, że brak toneru?

Dodano po 13 [minuty]:

endriuf miałeś rację. Problemem była ta lampka czerwona, widocznie czegoś nie domknąłem. Na siłę chciałem drukować przy czerwonej kontrolce. Teraz pali się na zielono i drukarka hula na obu komputerach.
    Pozostaje TYLKO aktualne pytanie o toner, czy jedynym wskaźnikiem jego wyczerpania są gorsze wydruki?
  • Spec od drukarek
    Z tego co pamiętam będzie się świecić lub migać czerwona dioda. Ale powinna drukować mimo to.
  • Poziom 23  
    Dzięki wszystko jasne, w drukowaniu się wyjaśni.