Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompka paliwowa Opel Corsa B

m_zero 24 Lut 2011 12:45 5438 13
  • #1 24 Lut 2011 12:45
    m_zero
    Poziom 7  

Witam!

Mam Opla Corse B 1.4 8v ( C14NZ) 94r. Od pewnego czasu mam problem z buczącą pompką paliwa. Kupiłem już nową bodajże firma fuel gap " na licencji boscha" i problem nadal taki sam jak na starej oryginalnej. Zapalając silnik buczenie pompki słychać a gdy wdepniemy w pedał gazu to ustaje i to właśnie jest bardzo dziwne. Miał ktoś taki przypadek lub wie co to może być?
    Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

• #2 24 Lut 2011 12:49
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  

Top dziwne ,że tak głosno buczy ,ale to znaczy że podaje ci paliwo ,a wymieniłeś filterek paliwa :idea: ,może być zapchany już :idea::cry:

• #3 24 Lut 2011 14:04
    m_zero
    Poziom 7  

filterek wymieniłem razem z pompką

• #4 24 Lut 2011 21:06
    zeimp
    Moderator Samochody

Sprawdż dokładnie ciśnienie paliwa (0,8-0,9bar), to Coś jest nie tak z regulatorem ciśnienia paliwa (podciśnienie?). Jeśli natomiast ciśnienie jest ok, to albo winna pompa (mimo iż nowa), albo zły montaż pompy. Dodam, iż niezależnie od obrotów silnika, tam ma być stałe ciśnienie paliwa.

• #5 25 Lut 2011 14:05
    m_zero
    Poziom 7  

Znalazłem przyczynę buczenia. W prawym przednim nadkolu znajduje się filtr węglowy i wyciągnąłem z niego środkowy przewód i od tego czasu pompka ucichłaa gdy podłącze go z powrotem to znowu buczy. Mam pytanie czy da się tak jeździć z odpiętym przewodem? aktualnie mam go owiniętego bandażem tak co by jakieś paprochy do środka nie wleciały.

• #6 25 Lut 2011 18:20
    antylaik
    Poziom 11  

Ło, razem z zeimpem tworzycie nową rzeczywistość. Ile na wiecznej rezerwie ta korsina pojeździ? Gratuluję szczelnego układu.

• #7 26 Lut 2011 10:49
    m_zero
    Poziom 7  

antylaik może coś więcej na ten temat bo nie bardzo rozumiem. Wiecznie na rezerwie nie jeżdże bo praktycznie cały czas mam pół baku, więc nie pisz bzdur

• #8 26 Lut 2011 16:49
    antylaik
    Poziom 11  

To podłącz ten przewód i odkręć korek. Pewnie znowu napisałem bzdury bo nie kumasz o co mi chodzi?

• #9 26 Lut 2011 16:51
    m_zero
    Poziom 7  

chodzi ci o odpowietrzenie zbiornika najwyraźniej... Jak przewód był podłączony i mialem odkręcony korek to nic się nie zmianiało pompka cały czas buczała

• #10 26 Lut 2011 17:04
    zeimp
    Moderator Samochody

A sprawdzałeś to co Ci napisałem, czy czekasz aż samo się zdiagnozuje?

• #11 26 Lut 2011 17:19
    antylaik
    Poziom 11  

To weź z łaski swojej gdzieś znajdź zdjęcie przyłącza tego przewodziku? Możesz to dla mnie zrobić? Bardzo proszę...

• #12 28 Lut 2011 10:58
    m_zero
    Poziom 7  

zeimp ciśnienie paliwa jest ok.

Dodano po 5 [minuty]:

antylaik Pompka paliwowa Opel Corsa B tak to wygląda też u mnie

• #13 28 Lut 2011 22:45
    zeimp
    Moderator Samochody

Ok. Więc nasuwa mi się myśl/pytanie. Czy działa odpowietrzenie zbiornika? A dwa to możesz spokojnie jeżdzić z odłączonym tym podciśnieniem od pochłaniacza/filtra, ale powinieneś go zaślepić (wężyk), który idzie do silnika. Niemniej jednak ja wolałbym poszukać i usunąć usterkę, żeby było tak jak konstruktor to wymyślił (ekologicznie ;) ). Pozdrawiam.

• #14 01 Mar 2011 14:36
    m_zero
    Poziom 7  

odpowietrzenie zbiornika jest w porządku... Ok dzięki za wypowiedzi.
    Zamykam temat

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME