Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik do instalacji elektrycznych

24 Lut 2011 14:33 4928 5
 • Poziom 11  
  Panowie elektrycy. Chciałem zaczerpnąć od was wiedzy na temat miernika do instalacji domowej. A wiec od początku, Wykonałem w swoim nowo wybudowanym domu instalacje według projektu, ale za nim zabiorę się za montaż skrzynek chciałem ją sprawdzić czy z nią jest wszytko w porządku, abym nie musiał kuć ścian po gładziach. Obserwując Elektrodę dużo piszecie o kombajnach mierniczych, ale niestety są bardzo drogie. Wiem że musze sprawdzić stan izolacji, jaki elektroniczny miernik byście polecili. I co jeszcze powinienem sprawdzić w instalacji?
  Jakie najczęściej występują błędy?
 • e-miernikie-mierniki
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 12  
  Witam.
  Osobiście polecam SONELA typ MIC-1000, jak dla Twoich potrzeb.
  Sprawdziłem w/wym. link i przyrząd UT512 gdzie jest napisane w specyfikacji:
  ...Opcja ze świadectwem sprawdzenia (+ 122 zł brutto)...ale czy jest tylko sprawdzony, czy otrzymasz świadectwo homologacji? zgodne z naszymi normami?Wybór należy do Ciebie.
  Użytkowałem zawodowo MIC-2500 który takowe wymagania do pomiarów spełnia.
  Pozdrawiam
 • Poziom 25  
  Podzielam zdanie zdziśka1979 . Nie ma sensu kupować miernika do jednorazowego pomiaru. Nie mówiąc o fachowej ocenie stanu. Dogadajcie się , jest blisko.
 • Poziom 2  
  A tak po za tym instalację elektryczną dopuszcza do eksploatacji elektryk z aktualnymi uprawnieniami na wykonanie pomiarów.
 • Poziom 2  
  Wykonaj podstawowy pomiar rezystencji izolacji - podstawa na budowie
  a w sprawie homologacji - to na dzień dzisiejszy chyba nie jest potrzebne-
  Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Polityki Społecznej z dnia 20 lutego 2003 roku w sprawie przyrządów pomiarowych podlegających prawnej kontroli metrologicznej oraz rodzajów pomiarowych,które są legalizowane bez zatwierdzania typów Dz.U.Nr 41 poz351 Nr 82 poz 754 Na podstawie art 8 ust.2 i art.9 pkt6 z dnia 11 maja 2001 - nie potrzebne są
  Pozdrawiam