Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulatory z pojazdów elekt. jako "bufor" energii

exti 24 Lut 2011 15:04 2639 3
 • Akumulatory z pojazdów elekt. jako "bufor" energiiSharp opracował inteligentny kondycjoner sieciowy, który umożliwia stosowanie akumulatorów zasilających pojazdy elektryczne do przechowywania energii elektrycznej dla domu. Firma będzie przeprowadzać gruntowne testy, aby potwierdzić bezpieczeństwo i niezawodność tego systemu, a następnie wprowadzić go na rynek w najbliższej przyszłości.

  Celem Sharpa jest urzeczywistnienie koncepcji ekologicznego domu. Taki dom będzie się przyczyniał do redukcji emisji CO2 przez przechowywanie energii oraz zmniejszenie ilości zużywanego prądu. Firma skupia się więc na trzech zagadnieniach: ogniwa słoneczne, akumulatory do przechowywania energii i aplikacje DC (na prąd stały). Szczególne wysiłki skupiają się na drugim z tych tematów - potrzebny jest praktyczny akumulator zdolny do gromadzenia energii na krótki czas, np. na noc, kiedy ogniwa słoneczne jej nie wytwarzają.

  Tu okazuje się przydatny wspomniany inteligentny kondycjoner (inwerter/kontroler). Dzięki niemu będzie można użyć akumulatorów służących do napędzania pojazdów elektrycznych jako części domowej instalacji elektrycznej. Jego zadaniem jest między innymi ładowanie tych akumulatorów w odpowiedni sposób. System ten ma przyszłościowe aspiracje, gdyż będzie pojawiało się coraz więcej urządzeń domowych zasilanych prądem stałym.

  Źródło:
  http://sharp-world.com/corporate/news/110222.html

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  exti
  Poziom 32  
  Offline 
  exti napisał 2390 postów o ocenie 102, pomógł 5 razy. Mieszka w mieście Gliwice. Jest z nami od 2008 roku.
 • Fabryka Prądu
 • #2
  lukasker
  Tłumacz Redaktor
  Temat wielokrotnie poruszany, więc sharp nowości nie odkrył...
 • Fabryka Prądu
 • #3
  Snikers
  Poziom 24  
  Dzięki Bogu za "inteligentną" elektronikę, bo już "automatyczna" nie wystarcza. Inteligencji w tym jest tyle co w czujniku zmierzchowym.
 • #4
  Piotr Ziemowit
  Poziom 13  
  Znów ten bełkot... Takie technologie nie zawitają na szeroką skale z uwagi na zyski pazernych. Pamiętacie film pt. "Kto zabił elektryczny samochód" ? Było tam o EV i superakumulatorach, bardzo trwałych. Gdzie to wszystko jest, te nowinki były już kilkanaście lat temu a biorąc pod uwagę szybki rozwój nauki i nowych technologii to już powinien świat zapomnieć o energii ze źródeł kopalnych.