Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trzeszczące głosniki/suchawki

Kostek33 24 Feb 2011 17:18 912 4
    Kostek33
    Level 9  
    Nie mam pewności czy to napewno odpowiedni dział, więc jeśli nie to prosze o przesunięcie go do właściwego.
    Witam od dawna mam problem z głośnikami/słuchawkami podłączonymi do komputera jednak od niedawna próbuje go naprawić.
    Gdy była karta dźwiękowa VIA AC "97 zintegrowana było tak.
    Gdy podłączałem słuchawki/głośniki do komputera słychać muzyke ale na basach głównie było słychać trzeszczenie, jak obniżyłem wejście liniowe na 0 nie było trzeszczenia jednak bassy były straszecznie duże co troszke utrudniało słuchanie muzyki. Myślałem że to wina kart dźwiękowej więc pożyczyłem od znajomego Forte Media 801. Zainstalowałem sterowniki i jest jeszcze gorzej, trzeszczenie jest praktycznie cały czas na bassach szczególnie i jest jeszcze głośniejsze. Do tego gra strasznie cicho, robi się normalnie (w sensie głosniej) jak wyjme jacka mniej więcej do połowy, no i na słuchawkach nie działa jedna ze słuchawek.
    Jestem w 100% pewny że nie jest to wina kabla, bo zarówno głośniki jak i słuchawki podłączone do innego urządzenia to gra normalnie.
    Wiek ktoś może czego jest to przyczyna?

Przegooglowałem już ten problem, jednak nie znalazłem nic co by mi pomogło. Więc prosze o pomoc.

@down
    Pisałem już że słuchawki działają dobrze, z resztą już pożyczałem od kolegi i jest to samo.
    Pawcio1998
    Level 15  
    Hmm ,kupno nowych słuchawek ,ew. pożyczenie w celu sprawdzenia.
    Pzdr
    Noryx_xx
    Level 13  
    Może jack jest już za bardzo luźny i nie dociska tak dobrze :D
    Kostek33
    Level 9  
    Podłączałem pod gniazdo i z przodu i z tyłu, ten sam efekt. Jak podłączyłem fm 801 to miało własne gniazda i efekt jak opisałem.
    Kostek33
    Level 9  
    ~~Refresh~~