Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny stereo do ~2k. Muzyka elektroniczna

extrakoles 24 Lut 2011 19:16 1465 7
  • #1 24 Lut 2011 19:16
    extrakoles
    Poziom 10  

Witam, poszukuję kolumn stereo pod wzmacniacz Teac AG 790 Link. Powierzchnia pokoju w którym chciałbym postawić kolumny to 25 m2, sufit jest dość wysoki: 3m.
    Lubię muzykę elektroniczną więc pod nią chciałbym dobrać sprzęt. Kwota którą dysponuje to około 2000 zł. Interesuje mnie jakość dźwięku, nie głośność.
    Na internecie jest bardzo dużo wątków tego typu, podjęcie decyzji na temat kupna głośników rozważałem bardzo długo i zdobycie pieniążków było ciężkie dlatego traktuje to jako "zakup życia" i zwracam się do was użytkowników i ekspertów o poradę.

0 7
  • #2 24 Lut 2011 20:35
    goraj krzysztof
    Poziom 28  

Gdybym miał tyle kasy na kolumny co ty i szedł na jakość to wybrał bym Fiesty Tonsila.

0
  • #3 24 Lut 2011 21:32
    extrakoles
    Poziom 10  

czy te kolumny będą w stanie wypełnić dobrej jakości dźwiękiem pokój 25m2 ?

0
  • #4 24 Lut 2011 22:50
    mxw2
    Poziom 9  

Tonsil Siesta grają bardzo dobrze ale jeszcze lepiej grają stx fx-300 są tylko nieco droższe kupisz za 1800-1900zł niestety nie posluchasz ich przed kupnem chyba że pojedziesz pod Warszawe więc najpierw posłuchaj siest

0
  • #5 24 Lut 2011 22:51
    zukzukzuk
    Poziom 20  

goraj krzysztof napisał:
    Gdybym miał tyle kasy na kolumny co ty i szedł na jakość to wybrał bym Fiesty Tonsila.

A ja - stare Infinity:)
    Np. te:
    http://allegro.pl/infinity-rs-6001-100-sprawne-idealny-stan-i1476678434.html
    Tylko - nie przy tym wzmocnieniu!

Obawiam się, że nawet z Fiestami może być problem z wysterowaniem (nawet grając niezbyt w głośno).
    2x35W z amplitunera nie wróży za wiele dobrego...

Pozdr.

0
  • #6 24 Lut 2011 22:53
    extrakoles
    Poziom 10  

Sprawdziłem model mojego wzmacniacza i okazuje się że to AG 790A 2x100 rms wat przy 8 omach . naprawdę nie wiem co robić. Czy ten wzmacniacz jest za słaby do tego sprzętu ?

0
  • #7 24 Lut 2011 23:34
    zukzukzuk
    Poziom 20  

extrakoles napisał:
    Sprawdziłem model mojego wzmacniacza i okazuje się że to AG 790A 2x100 wat przy 8 omach . naprawdę nie wiem co robić

http://www.megamedia.pl/amplituner-stereo-teac-ag-790.php

"Amplituner AG-790A wyposażony jest we wzmacniacz o mocy 2x35W / 8Ohm RMS zrealizowane z wykorzystaniem tranzystorów, pięć wejść audio: CD, Phono, Tape, Video/AUX i Tuner, regulację barwy tonu, a także regulację balansu. Urządzenie wyposażone jest w tuner cyfrowy AM/FM z możliwością zaprogramowania 30 stacji, oraz w 4 wejścia i 1 wyjście audio. Amplituner posiada pozłacane wyjście słuchawkowe (6.3 mm), jedno dodatkowe gniazdo zasilające, przełącznik głośników A/B, oraz pilot zdalnego sterowania. Amlituner ma wysoki maksymalny pobór mocy wynoszący 220W."

Tu piszą inaczej...

Co robić?
    Radzę na przyszłość za kilka stów kupić starego Denona, Onkyo, Yamahę, Rotela czy inne i cieszyć się mocnym i dobrym brzmieniem oraz większą swobodą w doborze kolumn:)

Pozdr.

0
  • #8 24 Lut 2011 23:40
    extrakoles
    Poziom 10  

czyli nie ma sensu w inwestowaniu w kolumny przy tak kiepskim wzmacniaczu :/
    Trzeba dołożyć kasy i kupić coś lepszego. Mimo to dzięki za rady, zamykam temat. Ten wątek można usunąć.... pozdrawiam

0