Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gazowy, dwufunkcyjny Valliant atmoTEC - zapowietrza się

Nuspakk 24 Lut 2011 19:57 2267 5
  • #1 24 Lut 2011 19:57
    Nuspakk
    Poziom 9  

Witam!
    Valliant Thermoblock atmoTEC VCW204X EU HL.
    Piec ten często zapowietrza się przez odpowietrznik pompy - tak myślę. Po minucie pracy słychać jak wirnik pompy miesza wodę z powietrzem co jest bardzo głośne. Dzieje się tak, gdy gaz jest zapalony.
    Naczynie wzbiorcze wymienione.
    Miał ktoś taki problem?
    Pozdrawiam!

• Fibaro
  • #2 25 Lut 2011 00:25
    DARIUS67
    Specjalista - systemy grzewcze

A jakie masz ciśnienie w instalacji CO? Jeżeli ciśnienie jest wyższe od 1 Bara to zapowietrzenie przez odpowietrznik nie jest możliwe. Podejrzewam zakamienienie obiegu palnika, o ile pamiętam to palnik jest chłodzony obiegiem równoległym. Podaj rok produkcji tego dziwaka lub dołącz zdjęcie.

• Fibaro
  • #3 25 Lut 2011 20:45
    Nuspakk
    Poziom 9  

Rok produkcji '97. W instalacji jest ciśnienie od 1,2 do 2 bara. Wskaźnik cały czas na zielonym polu. Odpowietrznik był wyczyszczony, pochodziło dwa dni i znów coś nie tak. Uszczelki pod pompą wymienione. Nabiera temperatury i zaczyna mielić powietrze.

Właśnie przepłukałem całą instalacje i wlałem środku "REMEX" do czyszczenia instalacji CO itp. Nie zapowietrza się narazie. Wyleciało sporo czarnego syfu.

25.02.2011
    A możliwe jest, że woda w układzie chłodzenia palników, gotuje się i para wodna trafia bezpośrednio do pompy? Stąd to bulgotanie. Rurka od tego chłodzenia jest bardzo gorąca.

Dodano po 4 [godziny] 2 [minuty]:

Odkryłem!
    Podłączyłem czujnik temperatury do rurki na wylocie chłodnicy palników. Okazało się że normalna temperatura przy której nic się nie dzieje i piec cichutko chodzi to 0-80 st.C. Powyżej tej temperatury w wodzie przepływającej przez rurkę chłodnicy palników, wytwarzają się pęcherzyki powietrza które trafiają przez zawór trójdrożny wprost do pompy. Przy 95 st. C to już masakra. W instalacji w tym momencie jest środek do czyszczenia. Pochodzi sobie przez noc i cały dzień przy temperaturze 40 st. C. Jutro wieczorem wypłukam i wleje wody destylowanej.
    Jak macie jakieś wskazówki to proszę pisać. Jestem na 100% pewien, że to jest powód.
    Pozdrawiam!

• Fibaro
  • #4 01 Mar 2011 00:22
    Nuspakk
    Poziom 9  

Wszystko ładnie pięknie ALE. Przewód ten zapchał się na "amen". Został wyjęty z pieca i potraktowany "kretem". Trochę czarnego osadu wyleciało ale dalej zatkany. Przewód ze stali nierdzewnej fi 6 do chłodzenia palników. Zna ktoś może dobry środek do udrożniania? A może bardziej się opłaci kupić taki nowy element?
    Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

• #5 01 Mar 2011 16:45
    DARIUS67
    Specjalista - systemy grzewcze

A może kamix z drogerii? Tylko musisz go często zmieniać i podgrzewać.
    Profesjonalną chemię można kupić ale w ilości 20-25 litrów.

• #6 01 Mar 2011 22:53
    Nuspakk
    Poziom 9  

Daje rade płyn do czyszczenia chłodnic. Wlewam podgrzewam na gazie wylewam i tak w kółko. Sporo nieczystości wyszło. Widać, że reaguje.
    Pozdrawiam!

Dodano po 4 [godziny] 40 [minuty]:

Płyn do chłodnic Prestone Super flusch dał rade no i kompresor. Wyleciało jak z armaty. Wszystko już działa. Pozdrawiam!

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo