Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gazowy, dwufunkcyjny Valliant atmoTEC - zapowietrza się

24 Lut 2011 19:57 2888 5
 • Poziom 9  
  Witam!
  Valliant Thermoblock atmoTEC VCW204X EU HL.
  Piec ten często zapowietrza się przez odpowietrznik pompy - tak myślę. Po minucie pracy słychać jak wirnik pompy miesza wodę z powietrzem co jest bardzo głośne. Dzieje się tak, gdy gaz jest zapalony.
  Naczynie wzbiorcze wymienione.
  Miał ktoś taki problem?
  Pozdrawiam!
 • Specjalista - systemy grzewcze
  A jakie masz ciśnienie w instalacji CO? Jeżeli ciśnienie jest wyższe od 1 Bara to zapowietrzenie przez odpowietrznik nie jest możliwe. Podejrzewam zakamienienie obiegu palnika, o ile pamiętam to palnik jest chłodzony obiegiem równoległym. Podaj rok produkcji tego dziwaka lub dołącz zdjęcie.
 • Poziom 9  
  Rok produkcji '97. W instalacji jest ciśnienie od 1,2 do 2 bara. Wskaźnik cały czas na zielonym polu. Odpowietrznik był wyczyszczony, pochodziło dwa dni i znów coś nie tak. Uszczelki pod pompą wymienione. Nabiera temperatury i zaczyna mielić powietrze.

  Właśnie przepłukałem całą instalacje i wlałem środku "REMEX" do czyszczenia instalacji CO itp. Nie zapowietrza się narazie. Wyleciało sporo czarnego syfu.

  25.02.2011
  A możliwe jest, że woda w układzie chłodzenia palników, gotuje się i para wodna trafia bezpośrednio do pompy? Stąd to bulgotanie. Rurka od tego chłodzenia jest bardzo gorąca.

  Dodano po 4 [godziny] 2 [minuty]:

  Odkryłem!
  Podłączyłem czujnik temperatury do rurki na wylocie chłodnicy palników. Okazało się że normalna temperatura przy której nic się nie dzieje i piec cichutko chodzi to 0-80 st.C. Powyżej tej temperatury w wodzie przepływającej przez rurkę chłodnicy palników, wytwarzają się pęcherzyki powietrza które trafiają przez zawór trójdrożny wprost do pompy. Przy 95 st. C to już masakra. W instalacji w tym momencie jest środek do czyszczenia. Pochodzi sobie przez noc i cały dzień przy temperaturze 40 st. C. Jutro wieczorem wypłukam i wleje wody destylowanej.
  Jak macie jakieś wskazówki to proszę pisać. Jestem na 100% pewien, że to jest powód.
  Pozdrawiam!
 • Poziom 9  
  Wszystko ładnie pięknie ALE. Przewód ten zapchał się na "amen". Został wyjęty z pieca i potraktowany "kretem". Trochę czarnego osadu wyleciało ale dalej zatkany. Przewód ze stali nierdzewnej fi 6 do chłodzenia palników. Zna ktoś może dobry środek do udrożniania? A może bardziej się opłaci kupić taki nowy element?
  Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  A może kamix z drogerii? Tylko musisz go często zmieniać i podgrzewać.
  Profesjonalną chemię można kupić ale w ilości 20-25 litrów.
 • Poziom 9  
  Daje rade płyn do czyszczenia chłodnic. Wlewam podgrzewam na gazie wylewam i tak w kółko. Sporo nieczystości wyszło. Widać, że reaguje.
  Pozdrawiam!

  Dodano po 4 [godziny] 40 [minuty]:

  Płyn do chłodnic Prestone Super flusch dał rade no i kompresor. Wyleciało jak z armaty. Wszystko już działa. Pozdrawiam!