Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączenie immobilajzer a - Silicon autoalarm bas rxa plus

24 Lut 2011 20:36 6853 6
  • Poziom 2  
    Witam na forum.

Bardzo proszę o pomoc. Jestem "zielona" jeśli chodzi o autoalarmy. Mam autoalarm SILICON BAS RXA PLUS. Samochód stał dłuższy czas - ponad tydzień i są przymrozki (-10- -16 st.C). Wcześniej były większe lub podobne mrozy i nie miałam ani razu problemu z odpaleniem samochodu. Samochód otwiera się pilotem - zamek centralny. Niestety dziś nie chciały wyjść bolce po naciśnięciu otwartej kłódeczki. Samochód reagował na naciśnięcie kłódki otwartej i zamkniętej sygnalizacją i świeceniem migaczy prawidłowo (dwa razy sygnał dźwiękowy przy otworzeniu; jeden sygnał dźwiękowy przy zamykaniu). Nie mogłam otworzyć z pilota, więc otworzyłam z klucza no i zaczęła wyć syrena + migał sygnalizator migacza. Włożyłam kluczyk do stacyjki (ale nic nie przekręcałam + nawet nie zamknęłam drzwi, gdyż nie wiem, czy się nie zamkną i nie zablokują). Wyszłam z samochodu (syrena nadal wyła) i zamknęłam samochód kluczem (nadal z pilota nie mogłam zamknąć zamka centralnego). Syrena chwilę jeszcze wyła (niedługo) i potem ucichła - teraz samochód nie wyje i nic nie świeci. Dioda LED autoalarmu pulsowała 3 krótkimi sekwencjami impulsów. Po naciśnięciu kłódki otwierania (zdaje się, że były trzy sygnały dźwiękowe). Czyli alarm uznał, że podczas nieobecności właściciela ktoś próbował się włamać do samochodu. Po naciśnięciu kłódki zamykającej na pilocie, dioda LED teraz pulsuje co około 2 sekundy (wydaje mi się, że mniej więcej co tyle - w każdym razie jak było normalnie to myślę, że dioda zapalała się częściej). Czy to oznacza, że włączył mi się immobilizer? Co robić? Posiadam przy starej gwarancji autoalarmu (już dawno po gwarancji) Kody: elektroniczny oraz mechaniczny. Czy mam szansę sama uruchomić samochód? Np. za pomocą przekręcenia kluczyka w stacyjce i naciśnięciu kłódki zamykania lub kłódki otwierania? Przez jaki czas trzeba naciskać? Czy mam odcięty zapłon lub benzynę? Czy wystarczy doładować akumulator? (może to było przyczyną tej całej sytuacji?) Wiem, że się rozpisałam, ale proszę o pomoc i informację, czy muszę kogoś wezwać, czy mi się wyłączył immobilizera? - a może to pulsacyjne świecenie diody LED to nie jest włączony immobiliser? :cry:
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 33  
    Trzeba zrobić tak by dioda zgasła.A masz instrukcję do tego alarmu?Jeśli tak to zajrzyj co to oznacza.A w siliconach niezależny immo był rozblokowywany przyciskiem otwierania.

Dodano po 2 [minuty]:

Immo miały z tego co sobie przypominam tylko ultimate ARS.A bas to stary model i miał on blokadę na przekaźniku spoczynkowo zwartą więc wystarczy odłączyć zasilanie i alarmu nie będzie i blokady też.
  • Relpol przekaźniki

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Najpierw doładuj akumulator za pomocą prostownika.

Jest możliwe, że po doładowaniu akumulatora
    i ociepleniu na dworze wszystko wróci do normy.
    Jeżeli samochód to stare Punto 75 EXL jest możliwe,
    że na mrozie zamki stawiają duży opór siłownikom
    a w niskiej temperaturze rozładowany akumulator
    może być głównym winowajcą całego zamieszania.

Jeżeli to nie pomoże, to przeczytaj dokładnie instrukcję alarmu, odszukaj tzw."przycisk awaryjny-Reset", który powinien być gdzieś schowany.
    Instalator alarmu lub poprzedni właściciel powinien wskazać miejsce ukrycia przycisku.
    Następnie przekręć kluczyk w stacyjce i naciśnij przycisk awaryjny "Reset".
    To wyłączy system alarmowy i pozwoli na uruchomienie silnika.

W kółeczku zaznaczyłem "poszukiwany" wyłącznik awaryjny - Reset.
    W załączniku instrukcja obsługi systemu alarmowego.
    Załączniki:
  • Poziom 2  
    Właściciel nie wie czy jest taki przycisk "Reset". Instrukcji nie mam. Czy taki przycisk może być w każdym samochodzie być ukryty w innym miejscu, czy jest jakieś standardowe miejsce? Przypuszczam, że różne miejsca - tak? Czy coś się różni silicon autoalarm bas rxa plus od silicon autoalarm bas rxa NEW? Inaczej nieco wygląda pilot niż ten z obrazka. Prostokąt z dwoma przyciskami z otwartą i zamkniętą kłudką. Jak będę chciała wyjąć akumulator do doładowania, to załączy się znów syrena? Np. jak nadal tylko z klucza będę mogła otworzyć? Ile czasu może tak wyć? Czy po wyjęciu akumulatora przestanie wyć syrena, czy autoalarm ma dodatkowe własne zasilanie? Czy samo przekręcenie kluczyka w stacyjce (czyli standardowo) może uruchomić silnik?

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    - Skoro właściciel nie wie gdzie jest przycisk awaryjny, to pozostaje latarka, być może śrubokręt, kluczyk typu imbus i szukanie małego srebrno-czerwonego przycisku wiszącego na końcu cienkiego kabelka,
    - instrukcję obsługi zamieściłem jako załącznik w swoim poprzednim poście,
    - przycisk wręcz powinien być ukryty zawsze w innym miejscu, ponieważ pozwala w łatwy sposób ominąć alarm i blokadę zapłonu, zazwyczaj instalatorzy montują go "pod kierownicą" lub w okolicy skrzynki bezpiecznikowej,
    - wygląd pilota nie ma tutaj znaczenia, wszystkie "Silikony" działały bardzo podobnie,

- Jeżeli syrenka alarmu posiada tzw. własne zasilanie, to wyjęcie akumulatora do ładowania wiąże się z koniecznością zablokowania syrenki alarmu - małym kluczykiem.
    Można to rozpoznać po małej "stacyjce" umieszczonej na obudowie syrenki.
    Jeżeli tego nie zrobisz, to po odpięciu klemy akumulatora syrenka alarmu zacznie "wyć".
    Jeżeli takiej stacyjki nie ma, można akumulator zabrać z samochodu do ładowania bez dodatkowych czynności.
    - Po naładowaniu akumulatora wszystko powinno wrócić do normy.
    Ponowne podłączenie naładowanego akumulatora do samochodu powinno uruchomić alarm i zamknąć centralny zamek.
    Należy wtedy wyłączyć alarm pilotem lub przyciskiem awaryjnym.
    Następnie wystarczy tylko przekręcić kluczyk w stacyjce i uruchomić silnik.
    Dla przywrócenia pełnej sprawności systemu alarmowego nienależy zapomnieć o odblokowaniu syrenki małym kluczykiem.

Tak może wyglądać stacyjka syrenki z własnym zasilaniem.
    Kształt i kolor mogą być inne ale sposób obsługi - podobny.
  • Poziom 2  
    Czy to znaczy, że po doładowaniu akumulatora nie będę musiała szukać przycisku RESET? Sprawdziłam na oczko kontrolne akumulatora i faktycznie jest rozładowany. Kupiłam prostownik pulsacyjny. Po wejściu z klucza do samochodu oczywiście wyło aż do momentu kiedt przycisnęłam kłudkę otwierania na pilocie. Niestety po włożeniu kluczy do stacyjki (jeszcze nie wyło), ale przy próbie startu wnów zaczęło wyć. Czy doładowanie akumulatora spowoduje samo z siebie, że będę mogła zapalić samochód i będzie działał znów zamek centralny prawidłowo? Nie stanie mi samochód w trakcie jazdy? Czy muszę znaleźć ten przycisk RESET? Aha syrena ma swoje własne zasilanie i jest do niej taki mały kluczyk wyłączający ją (ale podobno autoalarmu to nie wyłącza tylko samo wycie). Bardzo dziękuę za wyrozumiałość znawców tematu za moje banalne dla Was pytania.