Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektryczna Blokada Kierownicy Fiat 126p

DJ_Kwiacior 24 Lut 2011 21:29 2015 8
  • #1 24 Lut 2011 21:29
    DJ_Kwiacior
    Poziom 8  

Witam.

Mam małą idee (pomysł :) ) Na stworzenie czegoś do mojego potworka Poprawiającego Bezpieczeństwo. Chciałbym Zrobić elektryczną blokadę kierownicy do Fiata 126p. Mam nadzieje że piszę w dobrym dziale ( Jeden artykuł już rzekomo błędnie umieściłem i został usunięty przez moderatora) Tak więc prosił bym o Dużą wyrozumiałość... i Ewentualne przeniesienie tematu jeśli będzie to konieczne...

Chciałbym aby Blokada kierownicy odłączała się (Odblokowywała się) pod wpływem impulsu lub czegokolwiek... Byle by Mniej więcej mogła być zaadaptowana do 126p.

Robię pełne sterowanie elektroniczne Większością, bo projekt auta będzie jedyny w swoim rodzaju. Ktoś może uznać że jest to trochę przekombinowane... I Ma racje ;) Ale chciałbym mieć coś czego nie ma żaden inny Bobik.

Pozdrawiam i mam nadzieje że ktoś mi pomoże :)

0 8
  • #2 24 Lut 2011 21:34
    stefanscorpio
    Poziom 20  

Witam! Jezeli sa elektryczne uklady wspomagania kierownicy to mozna zaadoptowac cos juz istniejacego.Ot taka niespodzianka:krecisz w prawo a kierownica w lewo ucieka....Pozdrawiam.Stefan.

0
  • #3 24 Lut 2011 21:44
    Qbuś
    Poziom 38  

Odradzał bym robienie elektrycznej blokady kierownicy, chyba że jakaś dobrze przemyślana konstrukcja uniemożliwiająca awarię (blokadę) w czasie jazdy (nagłe zablokowanie kierownicy np. po przepaleniu bezpiecznika, zaniku napięcia, itp.) Polecam blokadę zapłonu (rozwiązań jest cała masa :D )

0
  • #4 24 Lut 2011 21:44
    SŁAWEKWW
    Poziom 16  

Pomyślałeś co się stanie jak przypadkiem zblokuje Ci kierownicę podczas jazdy?
    Nie polecam żadnych przeróbek w tym miejscu.

0
  • #5 24 Lut 2011 22:01
    DJ_Kwiacior
    Poziom 8  

Mhmm

W sumie macie racje... Jest to dosyć ciężka sprawa, ale myślę że da rade to wykonać (Jeśli chodzi o wasze obawy)

- Porządny bezpiecznik
    - Dodatkowe (Podtrzymywujące ) źródło zasilania Tylko do Blokady (Mały aku)

Kolega StefanScorpio napisał że na wspomaganiu... Sądze że wspomaganie w maluchu to już za duży luksus ;p A Konkretnie dużo do bawienia...

Rozumiem że blokada elektryczna kierownicy (W autach "Normalnych" ) Działa na zasadzie, jak włączony zapłon, to blokada się wyłącza?

Jako drugi samochód mam Zafire i mam tam taki patent że włączam "start engine" Silnik sie uruchamia, a blokada się wyłącza.

Blokada zapłonu i tak bedzie, Lecz chodzi o PEŁNE WYELIMINOWANIE KLUCZYKA. <--- Taki jest Cel :)

0
  • #6 25 Lut 2011 12:12
    Autoalarm1
    Poziom 14  

Lepiej sobie załóż ukryty wyłącznik zapłonu albo jakiś magnesik co trzeba przytknąć w odpowiednie miejsce.

0
  • #7 25 Lut 2011 12:24
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zamiast kombinować z blokadą, to pomyśl, jak zastosować lepszą przekładnię kierowniczą w tym cudzie. O dziwo, niektóre włoskie wersje posiadały listwę.
    A jeśli już nikt nie jest w stanie cię odwieźć od tego pomysłu, to w żadnym wypadku blokada, która działa tylko podczas zasilania! Jeśli już, to coś o działaniu bistabilnym - impuls załącza impuls wyłącza. Najprościej wykorzystać siłownik od centralnego zamka i trzpień dodatkowo zabezpieczany jakąś sprężyną/zapadką, która będzie go utrzymywać w krańcowych położeniach. Niemniej, jak wyżej napisano, jest to wielce ryzykowna zabawa i w razie jakichkolwiek problemów z działaniem, może się niewesoło skończyć.

0
  • #8 25 Lut 2011 13:44
    DJ_Kwiacior
    Poziom 8  

No Ok. Coś Spróbuje w takim razie wykonać...

Też myślałem o przełączniku bistabilnym, tylko nie wiedziałem jak Mechanicznie to zrobić...

Bo myślałem że można wykorzystać coś od innego auta, ale skoro faktycznie działa to na podstawie wspomagania, to musze wymużdżyć :)

Dzieki bardzo za pomoc. Jeśli ktoś będzie miał jeszcze jakieś pomysły - Piszcie :)

0
  • #9 25 Lut 2011 13:48
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Blokada i wspomaganie, to dwie osobne sprawy. W maluchu wspomaganie nie jest potrzebne, choć można zastosować inną przekładnię kierowniczą.

0
  Szukaj w 5mln produktów