Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję zamiennik do triaka St 23M-A009 do pralki gorenje wa 1341

24 Lut 2011 22:24 2419 5
 • Poziom 2  
  Witam,

  mam problem z pralką Gorenje wa1341 - po włączeniu nie zaczyna ona pobierać wody. Drzwiczki są szczelnie zamknięte, ilość bielizny w bębnie optymalna, odkręcany koszyczek na ewentualne zanieczyszczenia (na dole pralki) czysty, a zawór wodny odkręcony. Sprawdzałam też sitka w wężyku doprowadzającym wodę do pralki oraz sam wężyk - wszystko drożne. Po włączeniu słychać chwilowe cyknięcie - prawdopodobnie z programatora. Przez jakąś sekundę po cyknięciu lekko buczy ( tj. zwykle, kiedy zaczyna się pranie), ale zaraz przestaje i pralka dalej nie reaguje. Ze strony innych części pralki nie słychać żadnych dźwięków.

  Kiedy włączam ją od razu na wirowanie - wiruje sprawnie.

  Czytałam trochę na ten temat, ale nadal nie wiem czy chodzi o:
  -- programator
  -- hydrostat
  -- czy elektrozawór (lub coś jeszcze innego).

  Sprawdziłam elektrozawór miernikiem elektrycznym i wyszło, że nie dostaje on żadnego napięcia z programatora (czy zatem to wina programatora?).

  Chciałam sprawdzić drożność hydrostatu, ale nie wiem jak go wyjąć (proszę o wskazówki jeśli ktoś ma pomysł i uważa, że takie sprawdzanie ma sens). Proszę też o radę co i jak można by jeszcze sprawdzić by ewentualnie samemu sobie z tym poradzić.
  Z góry wielkie dzięki, pozdrawiam!
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 17  
  witam
  pstrykniecie to blokada drzwi
  buczenie to najprawdopodobniej elektrozawór od wody (chyba ze pompka w zależności skąd to buczenie dochodzi )
  sprawdź czy sitko w samym elektrozaworze nie jest zatkane
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 2  
  Buczenie chwilowe zdecydowanie z programatora. Reszta ani drgnie. Sprawdziłam elektrozawór i jest drożny.
 • Poziom 2  
  Witam,

  jak w temacie, poszukuję triaka do pralki Gorenje we 1341. Była awaria elektrozaworu, który tez jest do wymiany, i przepalił się triak za niego odpowiedzialny czyli, w tym wypadku, St 23M-A009.

  Chcemy wymienić te 2 części (elektrozawór i triak), ale wymienianego przeze mnie modelu triaka nigdzie nie ma (pralka ma swoje lata). Pytanie brzmi:

  NA JAKIEJ ZASADZIE DOBIERA SIĘ TRIAK DO ELEKTROZAWORU??


  Czytałam coś o dopasowaniu napięcia, ale nie jestem pewna czy chodzi o 220V, które pobiera elektrozawór czy o jakieś wychodzące z całej płytki. Wysyłam również zdjęcie płytki oraz zaznaczony strzałką przepalony triak.

  Proszę o wskazówki i jeśli się da to typ zamiennika:)
 • Poziom 38  
  Myślę że mac97a8 będzie dobry do elektrozaworu, tylko musisz zamienić wyprowadzenia, ponieważ mac97a8 jest przeznaczony do montażu przewlekanego. (napięcie 600V, prąd 0,8A)
 • Poziom 2  
  Kupiłam polecany triak, jest też już nowy elektrozawór. Na dniach je zamontujemy i zobaczymy czy zadziała ( choć pan w elektronicznym 'na oko' stwierdził, że mac może być za słaby). Nie udało się też dobrać opornika, bo jest tak przepalony, że nie widać oznaczeń. Będziemy próbować różne po kolei, nie ma wyjścia, chyba że ktoś ma szczegółowe dane na temat tej pralki, a głównie płytki sterującej, to chętnie poproszę :)

  Dziękuję pięknie za odpowiedź!

  pozdrawiam