Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oderwany magnes głośnika- clarion

fronterka25 24 Lut 2011 22:25 1984 4
  • #1 24 Lut 2011 22:25
    fronterka25
    Poziom 9  

Mam pytanie mam skrzynke clariona , dokładnych danych nie znam problem tego typu że odkleił sie magnes nie jest luzny , ale jak sie lekko w nią puknie ręką to słychać jak magnes puka o kosz , ostatnio lekko podważyłem śrubokrentem i moje obawy sie sprawdziły i zauważyłem ze ostatnio jakby słabiej (łupała) ale tak jak teraz gra wystarczyło by ale podczas gry słychac te pukanie.Czy powierzchniowe podklejenie coś da , jeśli tak to jaki klej zastosować. kosz aluminium, mambrama aluminium.

0 4
  • Pomocny post
    #2 25 Lut 2011 23:19
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Pukanie podczas gry, to może być pukanie cewki o przesunięty magnes. Jeśli magnes jest klejony, to należało by go przykleić jakimś bardzo wytrzymałym klejem. Jeżeli natomiast jest nitowany bądź "zaklepywany" to raczej nic nie zrobisz... Jest jeszcze możliwość że jest mocowany śrubami, więc w tedy zostaje możliwość rozklejenia go i dokręcenia magnesu, gdyż granie z takim magnesem, źle się skończy dla głośnika, gdyż zostanie uszkodzona jego cewka, która prawdopodobnie cały czas ociera o nabiegunniki magnesu.

0
  • #3 26 Lut 2011 11:34
    misiekan854
    Poziom 17  

Jeśli jest to magnes klejony - i tak w praktyce trzeba by odkleić kopułkę, bo z doświadczenia wiem że praktycznie niemożliwe jest przyklejenie magnesu idealnie równo za pierwszym razem. Najlepiej oddaj do jakiegoś serwisu który regeneruje głośniki.

Ewentualnie jeżeli bardzo chcesz sam - polecam do klejenia kleje dwuskładnikowe. Ja używam masy epoksydowej "Płynny metal" Dragona i na razie się sprawdza, pomimo iż nie jest przeznaczony do przenoszenia znacznych naprężeń. Jest też klej epoksydowy z (chyba) dodatkiem aluminium, nadaje się idealnie. O ile dobrze pamiętam technicqll'a (taki czarny).

Aczkolwiek jeżeli nigdy nie regenerowałeś głośnika i nie miałeś styczności z tym - jak już mówiłem oddaj do serwisu, bo wklejanie magnesu/nadbiegunnika jest o wiele trudniejszym zadaniem od samej regeneracji membrany/cewki/zawieszenia, ze względu na występujące znaczne siły.

Pozdrawiam

0
  • #4 28 Lut 2011 11:13
    fronterka25
    Poziom 9  

Czy ktoś wie jaki jest koszt takiej naprawy w serwisie.

0
  • #5 28 Lut 2011 15:46
    misiekan854
    Poziom 17  

To zależy jak to będzie wyglądać. Podeślij kilka zdjęć, wtedy mogę wycenić i ew. naprawić (więcej info na priv)

0
  Szukaj w 5mln produktów