Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd układu wtryskowego, BRAVO 1.9JTD

mati13_32 24 Lut 2011 23:55 2015 6
  • #1 24 Lut 2011 23:55
    mati13_32
    Poziom 2  

Witam,
    proszę o pomoc, bo już nie wyrabiam...
    Mam Fiata Bravo 1.9JTD 1999r.
    Opis usterki:
    Zaświeciła mi się kontrolka układu wtryskowego, pod kompem wyszedł błąd ciśnienia (coś od pompy). Przy poruszaniu wtyczki 3pinowej na listwie i kasowaniu błędu w komputerze kontrolka gasła. Wtyczka więc została wymieniona, jednak błąd znowu się zaświecił, po czym zgasiłem i odpaliłem samochód i znowu zgasła.

Dodam, że gdy świeci się kontrolka, to albo silnik chodzi normalnie, albo powyżej 3tys. obrotów gaśnie, lub zdarzyło się, że zgasł przy normalnej jeździe.

Proszę o pomoc, bo już nie wyrabiam...

pozdrawiam i czekam na jakąś odp.

• #2 25 Lut 2011 13:56
    ALLSTART
    Poziom 15  

Błąd za małego ciśnienia jest od lejących wtrysków,za małego ciśnienia pompy,złego działania regulatora ciśnienia na listwie i złego odczytu czujnika ciśnienia na listwie.Jak się podepniesz i w blokach danych będziesz widział co nie tak.

• #3 18 Mar 2013 23:39
    Jackall
    Poziom 25  

Dodam dla potomności, w silniku 16V błąd "regulator ciśnienia paliwa- wartość zbyt niska" (numeru nie pamiętam). Okazało się, że uszkodzony był zespół dodatkowych przepustnic w kolektorze ssącym, po wymianie kolektora na nowy wszystko wróciło do normy. Więc tego typu błędy nie zawsze wskazują jednoznacznie na układ paliwowy.

• #4 01 Kwi 2013 15:47
    jaek1970
    Poziom 16  

Zależy czym się czyta .
    Czym było czytane jeśli można wiedzieć ?

• #6 08 Kwi 2013 20:55
    marcink1
    Poziom 1  

witam posiadam forda fieste 1.4 tdci 2010 i mam problem ,jak naciagnac linke sprzegla i jaki olej do skrzyni biegow . wiem ze nieda sie spuscic oleju ale wlac da sie .mam problem tego typu ze biegi ciasno wchodza na zapalonym silniku na wylaczonym jest normalnie .jezeli ktos wie jak zdiagnozowac ten problem to bardzo prosze

• #7 24 Kwi 2013 15:13
    arkadiuszcz
    Poziom 12  

marcink1 napisał:
    witam posiadam forda fieste 1.4 tdci 2010 i mam problem ,jak naciagnac linke sprzegla i jaki olej do skrzyni biegow . wiem ze nieda sie spuscic oleju ale wlac da sie .mam problem tego typu ze biegi ciasno wchodza na zapalonym silniku na wylaczonym jest normalnie .jezeli ktos wie jak zdiagnozowac ten problem to bardzo prosze

Jak wejdziesz pod samochód, to na skrzyni z przodu, jest plastikowa osłona, do której wchodzą linki, tam zaciera się trzpień, na którym zamocowany jest mechanizm zmiany biegów. Olej do skrzyni SAE 75W-90. Winny ciężkiej zmiany biegów będzie ten mechanizm, nie ma po co naciągać linki sprzęgła(chyba że faktycznie sprzęgło wysoko bierze).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME