Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfera+ + nagrywanie obrazu

25 Lut 2011 09:00 1692 6
 • Poziom 9  
  Mam: odbiornik cyfry+ (Strong STR6880) i odtwarzacz DVD z możliwością nagrywania na dysk twardy (TEVION 80857), telewizor (dwa-eurozłącza).

  Chciałbym aby dało się nagrywać obraz na tej nagrywarce.
  Niestety jak podłączyłem to poprzez EURO-ZŁĄCZE (SCART) to wszystko działa poza nagrywaniem obrazu z cyfry. Nagrywarka ta nagrywa tylko (tak mi się wydaje) obraz, który podłączony jest do wejścia antenowego.

  Na odbiorniku cyfry mam jakieś wyjście "Wyjście ANT" i myślałem że może to dałoby radę wykorzystać do podłączenia z nagrywarką. Tylko to wyjście z cyfry jest inne niż to "telewizyjne" - ma ono wygląd jak "wyjście na satelitę"


  Czy da radę to wszystko jakoś podłączyć zeby dało się nagrywać obraz?

  Jak będą potrzebne jakieś obrazki tylnego panelu to oczywiście mogę przesłać.
 • Moderator
  Sprawdź w nagrywarce jak są ustawione tryby wejścia na poszczególnych złączach.
  Nie znam urządzeń jakie masz, ale w większości przypadków w menu można ustawić rodzaj sygnału wychodzącego i przychodzącego.
  Prawidłowy układ połączeń jest taki:
  1. Dekoder łączysz z odbiornikiem kablem EURO - w dekoderze do wejścia TV, w telewizorze do np AV1. W dekoderze wchodzisz do menu i ustawiasz tryb wyjścia sygnału na RGB, odbiornik powinien automatycznie rozpoznać ten sygnał. Jeżeli nie to trzeba ten parametr ustawić w odbiorniku ręcznie.
  2. Nagrywarce podłączasz kable EURO: w nagrywarce wkładasz do AV1 (ważne!, najczęściej tylko wejście AV1 potrafi podać do odbiornika sygnał RGB), drugi koniec kabla wkładasz do drugiego wolnego gniazda w telewizorze. I postępowanie jest analogiczne jak dla dekodera: ustawiasz w nagrywarce tryb wejścia AV1 na RGB.
  3. Trzeci kabel łaczy dekoder z nagrywarką. Łączymy wyjście VCR z wejściem AV2 w nagrywarce. i Sprawdzamy jaki jest tryb wejścia dla AV2 w nagrywarce. Nie znam dekodera STRONG (uzywam innego) i nie wiem czy na wyjściu VCR ma sygnał w trybie CVBS z możliwością przestawienia na RGB, ale jak będziesz ustawiał tryb wejścia AV2 w nagrywarce to będziesz wiedział czy leci po CVBS (vide/composite) czy po RGB. Znacznie lepsza jakość sygnału jest pod RGB.
  Sprawdź to wszystko, sprawdź czy są dźwięki itd itp....

  Wyjście ANT w dekoderze satelitarnym to "przelotka" sygnału z anteny satelitarnej, można podłączyć drugi dekoder SAT.
 • Poziom 9  
  Zadziałało. Musiałem wykorzystać dwa eurozłącza w TV, czyli zrobiłem tak że jednym eurozłączem podłączyłem TV i tuner Cyfry, drugim EURO nagrywarkę i telewizor a trzecim tuner cyfry i nagrywarkę.

  A czy da radę może jeszcze zrobić tak żeby dało się oglądać jeden kanał a nagrywać inny?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Moderator
  Oglądać naziemny i nagrywać z cyfry to tak. Oglądać z cyfry i nagrywać z cyfry inny kanał to masz wytłumaczone powyżej.
 • Poziom 9  
  mihal2002 napisał:
  akmiecik napisał:


  A czy da radę może jeszcze zrobić tak żeby dało się oglądać jeden kanał a nagrywać inny?


  Tak. Udaj się do APS C+ i wymień dekoder na PVR HD.


  A czy nie mógłbym wykorzystać w tym celu nagrywarkę DVD? Ona ma wbudowany tuner telewizyjny - i w żaden sposób tego nie wykorzystuje. Jakbym sygnał z anteny puścił przez nagrywarkę DVD i potem na TV i cyfrę? -> da się tak w ogóle?
 • Użytkownik usunął konto