Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupić chiński tablet?

25 Lut 2011 11:31 8902 9
  • Poziom 19  
    Witam.
    Mam takie pytanie: potrzebuje jakiegoś taniego urządzenia dzięki któremu mógł bym przeglądać niewymagające strony internetowe, sprawdzić pocztę czy ewentualnie posłuchać muzyki czy obejrzeć film. Przeglądając internet znalazłem dużą ofertę tabletów made in China. Urządzenia do kupienia za około 300zł wygląd całkiem sympatyczny:) na pokładzie Android i tylko pytanie czy warto się czymś takim zainteresować? Opinie na ten temat są w sieci podzielone. Może ktoś z użytkowników forum posiada takie urządzenie i zechciał by podzielić się swoimi wrażeniami. Był bym wdzięczny za wasze opinie. Podkreślam że nie wymagam cudów od urządzenia, korzystał będę z niego raczej sporadycznie głównie w podróży czy hotelu. Nie uśmiecha mi się wydać około 1000zł na jakiegoś markowego tableta. Szukam po prostu czegoś poręczniejszego jak laptop. A czy ktoś się orientuje czy gdzieś w Polsce są sklepy z taką chińszczyzną? Większość oferowanych na Allegro jest wysyłana bezpośrednio z Chin na przesyłkę trzeba czekać nawet 3 tygodnie czytałem że paczka taka może zostać objęta procedurą celną. Może ktoś podrzuci link do jakiegoś importera w Polsce. Będę wdzięczny za wszelkie porady. Z góry wszystkim dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Czy naprawdę nikt nie używał takiego wynalazki i nie napisze paru własnych uwag z eksploatacji :cry:
  • Poziom 43  
    Poręczniejszy niż laptop? Netbook. Bez obrazy dla użytkowników, ale dla mnie, te iPady i tablety to kompletna porażka i kupowanie czegoś takiego jest bez sensu. Wolałbym dołożyc do netbooka, do 300zł raczej nie ma sensu czegoś takiego kupować, szczególnie jeśli to chiński produkt. Wystarczy spojrzeć na ich podróbki np. Xperii X10, która jest popularna w Rosji, a osiągami nie przegania Nokii n73 (200mhz procesor do takiego telefonu?!)
  • Poziom 10  
    Ja do chińszczyzny nie jestem przekonany. Miałem podróbe iPhona (sciphone cośtam) i był to po prostu tani "szit" bateria po 2 godzinach ded ekran dotykowy, owszem działał przy użyciu siekiery, scina co chwile i kiepska jakość dzwieku, a szybkość przewijania interfejsu na poziomie poloneza.
  • Poziom 12  
    Ja dodam tylko że kolega także miał tego typu wynalazek. Mogę skopiować i wkleić post kolegów wyżej. Jako ciekawostkę dodam, że gdy się robi zdjęcie aparatem błyskowym to taki "szit" po prostu gaśnie. Bateria żre a ekran jest czarny.
  • Poziom 42  
    Jeżeli chcesz przeglądać strony płynnie, sprawdzać pocztę to za 300zł kup LG GT-540. Telefon na Androidzie z mocnym procesorem i dobrym wyświetlaczem. Możliwościami i jakością bije te wszystkie chińskie tablety na głowę.

BTW: W tych tabletach jest Windows CE i 300MHz procesor tak? Już widzę jak animacja flash na stronie się wczytuje.
  • Poziom 19  
    Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Też miałem obawy dlatego założyłem ten właśnie temat. Sądząc po opiniach chyba daruje sobie zakup:)
  • Poziom 43  
    Tak będzie najlepiej dla twojego zdrowia psychicznego i portfela.
  • Poziom 17  
    Chińskie g.... z zewnątrz może i przypomina to co trzeba, ale w środku to może już być wszystko. Odpalisz a tam co najwyżej tetris będzie.
  • Poziom 19  
    Dziękuję za odpowiedzi. Temat do zamknięcia.