Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skonfigurować routery i AP aby był internet?

25 Lut 2011 12:04 3246 10
  • Poziom 9  
    Więc tak:
    Mam router ADSL D-Link DSL-2640B obecnie skonfigurowanego i podłączonego do neostrady. Adres IP 192.168.1.1, na nim włączone DHCP i przydzielanie adresów z puli: 192.168.1.2 - 192.168.1.254. Z tym routerem łączą się trzy komputery bezprzewodowo.
    W posiadaniu mam jeszcze TP-Link WA500G Acces i Router TP-Link TL-WR741ND i chciałbym to wykorzystać do rozbudowania sieci i łączności internetowej.
    Kwestia polega na tym, że chciałbym z jednego budynku udostępnić internet w drugim oddalonym o jakie 300m. Próbując się połączyć z tego drugiego budynku łączę się z tym routerem dzięki karcie WiFi zewnętrznej z zewnętrzną anteną i zyskuję sygnał ~56%. Jednak z racji na fakt rozmieszczenia komputerów nie interesuje mnie takie rozwiązanie a ściągnięcie sygnału jak to się udało przy pomocy tej zewnętrznej karty i za pomocą routera rozdzielić go bezprzewodowo na resztę komputerów. Przyjmijmy że budynek w którym mam skonfigurowany internet na łączu ADSL to budynek1 a w którym chce pobrać sygnał i podzielić go na resztę komputerów to budynek2. Proszę o sugestie i dobre rady. Obecnie uzyskałem tylko łączność sieciową ale niestety brak internetu. Czy może być to powodem braku stałych adresów na D-Linku, serwerów DNS czy innych jeszcze ustawień. Wszelkie informacje jakie będą potrzebne postaram się podać jak najdokładniej. Nie sztuka zawołać speców, ale myśląc przyszłościowo chciałbym się nauczyć, gdyby z czasem znowu zaszła taka potrzeba rozbudowy sieci.
    Liczę na Waszą pomoc. Dziękuję i pozdrawiam:|
  • Poziom 8  
    Nie rozumiem Cie, do końca... Ale Ok, a za pomocą czego przesyłasz ten sygnał na te 300 metrów?
  • Specjalista Sieci, Internet
    internet )) (( [wa500] ==== (port LAN)[741ND] )) (( komputer

wa500 - tryb client
    741nd - jako APek, czyli port WAN pusty, DHCP wyłączone w 741
    lub
    741 nd jako router
    internet )) (( [wa500] ==== (port WAN)[741ND] )) (( komputer
  • Poziom 9  
    Oj Maanieek112... czego na tym etapie nie rozumieć? Ja nie rozumiem czemu w taki sposób nabijasz posty;P Jeśli tak jest to Ty chyba raczej nie będziesz w stanie pomóc.

Co do drugiej wypowiedzi. Dziękuję za plan ale właśnie wyszłem z takim załorzeniem aby zrobić to tak:

wa500 - tryb client
    741 nd jako router
    internet )) (( [wa500] ==== (port WAN)[741ND] )) (( komputer

Tak to właśnie próbuję odpowiednio skonfigurować, niestety nie wychodzi nie mogę yzyskać połączenia internetowego na komputerze podpiętym do routera 741. Więc nie chodzi tu tyle o schemat w jakiej kolejności ale o ustawienia poszczególnych urządzeń aby działały w takim ustawieniu. Nie wiem gdzie błąd a im więcej człowiek szuka tym bardziej się denerwuje i efekt jest odwrotny.

Router D-Link przydziela adresy automatycznie. Adres IP tego routera to 192.168.1.1 a pula adresów do przydzielenia od 192.168.1.51 - 192.168.1.254
    AP który komunikuje się z routerem D-Link bezprzewodowo w trybie AP Client jest na IP 192.168.1.2 i pule adresow ma 192.168.1.3 - 192.168.1.50 (wyłączone DHCP. Z nim zaś łączy się Router TP-Link za pomocą kabla nieskrosowanego Ma adres 192.168.2.1. DHCP automatyczne z póli 192.168.2.100 - 192.168.2.199.
    Łącząc się bezprzewodowo z routerem TP-Link mogę wejść w ustawienia Routra D-Link, internetu jednak nie ma.
    Krok1)
    podłącz
    internet )) (( [wa500] ==kabel=== komputer
    tak aby internet był na komputerze,

WA500- tryb client, [site survey] ....wybierze sieć WIFI, [connect]...
    na razie wyłącz zabezpieczenia WIFI na dlinku.

jak nie działa to wa500 przywróć ustawienia fabryczne i ponownie ustaw, pokaż każdy ekran z wa500 gdzie coś zmienałeś, klikałeś.

Krok2) jak mamy neta jak wyżej to podłączamy dlinka.

Dodano po 2 [minuty]:

> Ja nie rozumiem czemu w taki sposób nabijasz posty;
    Kolega nie rozumie, prosimy troszkę wyrozumiałości, może znasz swój problem na wylot i wyrwany ze snu o północy potrafisz go dokładnie opisać ze szczegółami, ale my mamy tylko twój post. Jak tak uważasz że post łamie regulamin to klik w poście [zgłoś...] do moda, nie wylewaj twoich żalów tutaj,
  • Poziom 9  
    "Krok2) jak mamy neta jak wyżej to podłączamy dlinka."

ale to właśnie na DLinku jest internet to się chyba nie zrozumieliśmy skoro piszesz ze jak jest internet to podłanczamy DLinka chyba w tym przypadku router ale TPLinka.

Właśnie aby mniej zamieszania było to tak jak mówisz drugi router przez ktory ma byc dzielony sygnal narazie zostawmy w spokoju.
    Wiec moze jakby troche od poczatku aby rozjasnic sytuacje bardziej. Jak beda pytania prosze pytać.
    A więc mamy Router Dlinka na nim mam neta z neostrady i chce go przeslac do oddalonego budunku o jakie 230m. Loguje sie na nim na adresie 192.168.1.1. Nazwa sieci HeartCom, włączone DHCP zakres adresów 192.168.1.2 do 192.168.1.50 DNS przydzielane w mysl włączonego DHCP automatycznie. Łącze się z delinkiem w budynku w ktorym jest owy router przez WiFi bez problemu.
    Zasuwamy do drugiego budynku.
    Wystawiam antene kierunkową i podłączam ja do AP (swojego markowego TPLinka)
    Konfiguruje jak na poniższych obrazkach:

Połączenie jest. Mogę wchodzić na DLinka internetu jednak brak. Wiec narazie router do podzialu neta w drugim budynku zostawiam w spokoju bo to nie powinno nastreczac juz problemu, bo jak podlanczalem to dzialalo ino nadal problemem byl brak internetu a jak nie bede mogl odbierac sygnalu internetu z AP to wiadomo ze tym samym nie bedzie na routerze TPLinka wiec narazie kwestia tego gdzie popelniam blad co zle robie czemu na samej sieciowce z zewnetrzna antena internet chodzi wykorzystujac AP w trybie client kicha...
    Na dlinku daj DHCP zakres x.100-200
    W WA500 daj statyczny LAN IP x.2

> Połączenie jest. Mogę wchodzić na DLinka internetu jednak brak
    Podłącz komputer do dlinka kablem, start/uruchom CMD.exe wpisz
    ping www.google.com
    ping 192.168.1.1
    arp -a
    ipconfig /all

załącz wynik

Podłącz komputer do wa500 kablem, start/uruchom CMD.exe wpisz
    ping www.google.com
    ping 192.168.1.1
    arp -a
    ipconfig /all

załącz wynik

Dodano po 1 [minuty]:

WA500 czasem ma problem z przepuszczaniem DHCP, wieć spróbuj ustawić ręcznie IP na komputerze na 192.168.1.10 mask=255.255.255.0 brama=192.168.1.1 dns=8.8.8.8 i sprawdż czy tak masz neta prze połączeniu komputera do wa500.
  • Poziom 9  
    Wychodzi na to, że tak jak mówisz AP ten ma problem z przydzielaniem adresów automatycznie, a ja patrze, że jak jest taka opcja to czemu miałaby i nie działać, a jednak...
    Tutaj pingi i inne zestawienia z AP
    Jak skonfigurować routery i AP aby był internet? Jak skonfigurować routery i AP aby był internet? Jak skonfigurować routery i AP aby był internet?

Co do tych AP mimo opcji, że ma możliwość łączenia przy zastosowaniu zmiennego IP to ta funkcja jednak nie działa? Myśląc o takich rozwiązaniach w przyszłości i widząc tym samym Twoją dość obszerną wiedzę w tym temacie. Jakie urządzenia polecałbyś do takich zastosowań? Póki co dzięki za pierwszą cenną radę, wracam do konfigurowania zatem reszty sieci a jak co będę pisał. Na razie mimo wszystko wielkie dzięki za cenne informacje
    Nie podałeś wszystkich info co pisałem, _PODPISZ_ załączniki co jest co bo z tego co załączyłeś to nic nie mogę powiedzieć.
  • Poziom 9  
    podłączyłem router TPLinka do AP wprowdzilem ustawienia do WAN te co wcześniej do ustawień karty z komputera aby się połączyć z internetem za pomocą AP.

IP - 192.168.1.10
    mask - 255.255.255.0
    brama - 192.168.1.1
    dns - 8.8.8.8

Skonfigurowałem LAN
    nadając adres 192.168.2.1
    włączyłem DHCP i ustawiłem zakres adresów 192.168.2.100 - 192.168.2.200
    tak by nie trzeba było ręcznie wpisywać adresu do każdego komputera który chcielibyśmy podpiąć do sieci w drugim budynku za pomocą routera podpiętego do APka. sieć działa ale po podłączeniu routera brak internetu. Więc pewnie znowu kwestia adresacji. Jak prosiłeś zaraz dodaje informacje o które wcześniej prosiłeś

Dodano po 13 [minuty]:

Komputer podłączony za pomocą kabla do AP WA500

ping www.google.com

ping 192.168.1.1

arp -a

ipconfig /all

Jak skonfigurować routery i AP aby był internet? Jak skonfigurować routery i AP aby był internet? Jak skonfigurować routery i AP aby był internet? Jak skonfigurować routery i AP aby był internet?
    Czyli net jest przez wa500 jak masz ręczną konfigurację w komputerze.

Nie dałeś zrzutów w przypadku jak nie ma neta, przy IP konfiguracji AUTO w komputerze.