Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przekierowanie portów- internet radiowy

obrsla 25 Feb 2011 13:04 3021 19
    obrsla
    Level 10  
    Witam
    Na wstępie chciałbym by nie usuwać mojeo posta, jestem żółtodziobem. Mam do was pytanie ponieważ sie na tym nie znam i licze na waszą pomoc, otóż posiadam internet radiowy, poprosiłem administratora sieci o przekierowanie portu, administrator podał mi numer ip zewnętrzne i przekierowany port do niego, oraz ip wewnętrzne i przekierowany port do niego, sprawdzałem oba porty i dalej pisze że jest zablokowany. Co mam zrobić?
    salmon
    Moderator of Networks, Internet
    Masz jakiś router u siebie czy łącze przypięte bezpośrednio do komputera, firewalla na komputerze ?
    obrsla
    Level 10  
    Mam router, ale próbowałem bez niego, firewalla wyłączyłem

Dodano po 3 [godziny] 35 [minuty]:

Nikt mi nie może pomóc?
    krru
    Level 33  
    obrsla wrote:
    Witam
    Na wstępie chciałbym by nie usuwać mojeo posta, jestem żółtodziobem. Mam do was pytanie ponieważ sie na tym nie znam i licze na waszą pomoc, otóż posiadam internet radiowy, poprosiłem administratora sieci o przekierowanie portu, administrator podał mi numer ip zewnętrzne i przekierowany port do niego, oraz ip wewnętrzne i przekierowany port do niego, sprawdzałem oba porty i dalej pisze że jest zablokowany. Co mam zrobić?

Co dokładnie pisze i co jest zablokowane?
    obrsla
    Level 10  
    Po prostu port is closed, próbowałem w różnych programach
    piterus99
    Level 43  
    Żeby port był otwarty na Twoim komputerze musi coś nasłuchiwać, więc podaj nam to, co podał Ci admin + jakich programów używasz.
    obrsla
    Level 10  
    Napisal tak
    Przekierowany port
    83.18.20.227:7654 na port w sieci wewnetrznej
    192.168.2.221:70
    Probowalem tych portow w bitcommet i tunngle
    obrsla
    Level 10  
    W bitconnect pisze zablokowany, a na stronie Port 7654 does not appear to be open
    piterus99
    Level 43  
    Nie trzyma Cie jakiś firewall? Avast, zapora systemowa?
    obrsla
    Level 10  
    Nie zapore wyłaczyłem, a to co kazałes mi zrobić to jaki miało cel tak z ciekwości?
    piterus99
    Level 43  
    To narzędzie jest bezbłędne w wykrywaniu otwartych/zamkniętych portów.
    Weź jeszcze uTorrenta pobierz i w nim ustaw 70 port i znów sprawdź tym samym adresem - bitcomet różne cyrki odstawia.
    piterus99
    Level 43  
    To albo admin się czapnął - poprosić o sprawdzenie, czy na pewno przekierował(ew żeby przekierował Ci na wewnętrzny > 1024, bo to też może robić problem) albo Ty masz jakiegoś firewalla, o którym nie wiesz, albo używasz proxy.
    Code:
    Checking port 7654 on 83.18.20.227 ..

Masz taki napis czy inny?
    obrsla
    Level 10  
    Napisalem do niego ale narazie nie odpisal
    Inny 95.51... itd
    Nie avire wyłączyłem zapore też
    piterus99
    Level 43  
    No dobra, w przypadku gdy admin używa równoważenia obciążenia na różne łącza zewnętrzne, to chyba żadne takie narzędzie Ci nie zadziała. Jeśli jesteś _pewny_ swojego komputera(systemowa zapora, antywirusy, wszelkie inne nortony itd) i nie masz w domu routera to wal do admina.

Jeszcze dla pewności pokaż mi ipconfig /all
    obrsla
    Level 10  
    Czyli co nic nie można zrobić?, Nie znam się na tym ale to co mówisz może byc prawdą bo w nocy prekość łącza wzrasta dwa razy
    krru
    Level 33  
    obrsla wrote:
    Nie zapore wyłaczyłem, a to co kazałes mi zrobić to jaki miało cel tak z ciekwości?

Sprawdzanie, jak wygląda sytuacja. Komunikaty, które podajesz raczej świadczą o tym, że jakieś coś blokuje programom na twoim komputerze nasłuchiwanie połączeń. Tego nie może zrobić administrator sieci, on najwyżej zablokuje możliwość połączenia się z takim nasłuchującym programem, ale sam program tego nie zauważy.
    obrsla
    Level 10  
    Ale co? może coś trzeba ustawić, w ustawieniach karty sieciowej? Może admin tylko podał takie coś na odczepne, bo narazie sie nie odzywa, w sumie chyba nie ma obowiązku przekierowania portu?
    piterus99
    Level 43  
    Quote:
    Jeszcze dla pewności pokaż mi ipconfig /all