Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wirówka w pralce a suszarka bębnowa. Proszę o pomoc.

25 Lut 2011 13:41 12239 2
  • Poziom 10  
    Witam, od dłuższego czasu zastanawiam się czy napewno wirówka w pralce i wirówka wolnostojąca to co innego niż suszarka bębnowa. jak i w suszarce bębnowej tak i w pralce i wirówce jest bęben i jakby nie patrzeć też powodują częściowe wysuszenie.

na metkach napisane jest nie suszyć w suszarkach bębnowych... czyli w pralce też nie mogę wirować ubrań? trochę to bezsensowne. Proszę o wypowiedź osób znających odpowiedź na 100%. i nie takich które zaczną wypowiedź od "z mojego doświadczenia..." "wydaje mi się że...."
  • Poziom 23  
    Witaj ...

Oczywiście, że co innego.

Wirówka w pralce, działa na zasadzie odwirowania wody przez siłę odśrodkową, dzięki czemu woda pod wpływem własnego ciężaru zostaje wypchnięta z ubrania.

Jest to jednak tylko pozbycie się nadmiaru wody. Suszyć trzeba już tradycyjnie. No chyba że kupimy pralko-suszarkę. (polecam modele Electroluxa.)

Natomiast suszarka bębnowa to zupełnie inne urządzenie.

Suszarki dzielimy na kondensacyjne i ewakuacyjne. Różnica między nimi polega na sposobie ewakuacji wody pochodzącej z prania. Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się suszarki kondensacyjne, ponieważ w przeciwieństwie do ewakuacyjnych nie wymagają one podłączenia do instalacji wentylacyjnej – woda gromadzi się w specjalnym zbiorniczku, który trzeba regularnie opróżniać.

Różnica między modelami to głównie różnorodne funkcje.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    dzięki wielkie za odpowiedź. widać ze fachowiec.